Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MS hastası olanlar sağlık ile ilgili deneyimlerinizi yazar mısınız?

brn2191

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
MS hastası olanların tecrübelerini , geçirdikleri evrelerini,
kullandıkları ilaçları ek destekleyici iyi geldiğine inandıkları gıdaları
teşhis ve tedavi süreçlerini, engelli sağlık raporları müracaat süreçlerini,
vergi daireleri ile araç bayiileri ile yaşananları,
engelli sürücü belgelerini yenileme ve yeniden alma gibi konuları
bu başlık adı altında burada paylaşırlarsa iyi olacağına inanıyorum
selametle kolay gelsin....

Ms hastası olup bacaklarında kasılma olan var mı

Ms ve çocuk

Ms olduğumu öğrenince bir çocuğum oldu şimdi 2.istiyorum varmı aranızda arkadaşlar

Benim sürekli kasılma oluyor ve bacaklarımda hep ağrı oluyor. İlk atağım bacaklarımdan oldu ve kısmi felç geçirdim kortizon alınca biraz düzeldi ama yinede hasar kaldı bacağımda

Zehroş

bende Ms hastasıyım.36 yaşındayım 21 yaşından beri Ms im.
1 oğlum var.

Ben 20 yildir ms hastasiyim.3 yildir sag ayagim kotulesti.butun ilaclari kullandim.en son ocrevus tedv aliyorum.1.5 yildir atak gecirmiyorum.moral ve beslenmenize dikkat ettikten sonra ms le yasamaya alisiyorsunuz.ayagimda engel birakti.bazen destek olarak baston kullaniyorum.ayagimdaki kasilma olursa magnezinc yada lierosal aliyorum.spor ve yuzmeye gidin bayagi faydasi var.allah yardimcimiz olsun..

Bende 16 yildr ms im ve gözümde elektrik oluo 9 yildr oldugu zamanda ayak tabanimdan dudaklarima kadar elektrkler carpio sürekli basimin icinde savaslar oluo allah yardimcimiz olsun

Size instagramda beynine format at diye gir Barış Musluyu takip et ms Nasıl yendiğini anlatıyor bu akşam demosu var. Takip etmeni tavsiye ederim inşallah bir faydası olur

20 Yıldır Ms hastasıyım.2017 yılına kadar iyiydim.2017 deki atak sağ ayağımda hasar bıraktı.bastondan destek alarak çok rahat yürüyorum.
bulantı kusma düşük ayak şeklinde başladı .steroidle düzelmişti.
Çok yorulunca bacaklarımda kasılma oluyor bunuda sirdalud la düzeltiyorum.bazende çinko takviyesi alıyorum.ayaklarımda herzaman sızlama oluyor ama alıştım.yürüyünce ve uzanınca geçiyor.
Strese girmiyorum banane demeyi öğrendim.moralimi bozmuyorum. aşırı sıcaktan tuzdan kısıtlama yapıyorum.genelde sebze meyve ağırlıklı besleniyorum.sucuk salam sosis yemiyorum.pilavı bıraktım.çorba yoğurt süt kefir içiyorum.asitli içeçek olarak soda hariç hiçbirşey içmiyorum.kola hazır meyve suyu yok.fermente yiyecek ve içeçek yok.glutenli yiyeceklerden uzak duruyorum.sigara içmiyorum.radyasyondan uzak duruyorum.
copaxone rebif avonex aubagio fingya kullandım en son olarak ocrevus kullandım. benim için en iyisi ocrevus oldu.
engelli raporu her Ms liye verilmiyor. normalde arıza hastalıkları listesinde %59 oran yazılıyor ama vermiyorlar.Genelde en düşük oran %40 çıkıyor.raporu vergi indirimi için maliyeye gönderdiğinizde genelde indirim onaylanıyor sorun çıkarmıyorlar.erken emeklilik hakkımız var.
Elinizde veya ayağınızda sekel varsa araç raporu veriliyor.ötv siz 3.aracımı aldım.1.almanyadan ikisinide türkiyeden aldım.
Barış muslu gibi kişileri dinleyerekte moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.:))

Bacaklarımda kasılmalar 2 sene öncesine kadar oluyordu doktorum botoks yapmasti ve anında geçmişti kasılmaların şuan ocreuvus kullanıyorum gayet iyiyim atak geçirmiyor um uzun zamandır ama yurumem oldukça kötü 7 yıl iğne vurundugum zamanlarda olmuştu sürekli atak geçiriyordum

MS Hastası olup Bursalı olan arkadaşlar var mı?

Ben Melek, yaklaşık 19 yıldır Ms hastasıyım. Bursa'da yaşayan Ms'li arkadaşlarla tanışmak isterim.
Herkese çok geçmiş olsun..

Bende ms hastasiyim ama 13 yıldır bursada degil manisada oturuyorum

Yunus45 Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. Genel durumunuz iyidir inş.

Cok sukur iyim şuan ilk zamanlar cok atak geciriyordum avonex capakson igne kullandim son 3 yildir fingya kullaniyorum

İyi olmanıza çok sevindim Yunus bey, inş. daha da iyi olursunuz. Ben de 6 ayda bir ocrevus tedavisi oluyorum. İyiyim çok şükür.

Sevindim adina valla durumlar bizde böyle yani ama sana bisi söyleyimi inanki unutum artık hastaligimi arkadas olduk onunla

Teşekkür ederim sağolun, mecburuz Ms'le arkadaş olmaya..

Aynen bu hayatı seviyoruz sıkıntı yok ne kulla dim bu zamana kadar ilac igne felan

7 yıl rebif 44, bir ara mitoxsantrone, 6 yıl copaxone, 2 yıl gilenya, 3 yıldır da ocrevus kullanıyorum.

Aynen copaxone ben ilk onu kullandim 6 7 yıl gun aşarı biliyon zaten gilenyada fingya 0.5 mg oluyo ama bana cok iyi geldi fingya cok şukur atak felan gecirmiyorum uzun suredir iğne sıkıntı ya en güzeli boyle leplebi gibi at ağzina gitsin

Hap iyi , güzel evet ama benim tansiyonumu yükselttiği için doktorum ocrevusa geçelim dedi. 2018'den beri 6 ayda bir serum şeklinde uygulanıyor. Şimdilik atak geçirmedim çok şükür.

Sevindim adina iyi olda boyle iste gununu nasil geciriyorsun iş okul felan

Çalışıyorum çok şükür, düşe kalka bitirdim üniversiteyi.

Kızkardeşim 39 yaşında ve artık tamamen yatalak hale geldi yeni bir ilaç deneyecekler Kocaeli Üniversitesinde ... Kocaeli de tavsiye edeceğiniz doktorlar kimler

slimer çok geçmiş olsun kardeşinize Kocaeli'de
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Uzm. Dr. Zahide Yılmaz
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Prof. Dr. Hüsnü Efendi
var.

tesekkurler geç oldu biraz ... kızkardesim geçen eylül ayında vefat etti maalesef ....

Üst Alt