Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nisanda işe başladım, hazirandaki 2022 maaşımı alayım mı?

Kucukumut

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar

Nisan da sigortalı işe başladım. Dilekçe yazıp sgk kurumuna gönderdim. Haziran da 2022 maaşım yatar mı? yatarsan alayım mı yoksa kalsın mı?

Bence yatmaz. Ama yatarsa çekilebilir diye düşünüyorum. Zira, 3 aydan kısa sigortalı olunduğunda 2022 maaşının kesilmemesi kuralı var...
Eğer ihtiyacın varsa -%50 faiziyle ödemeyi göze almak şartıyla- çekip, kenarda sakla. Bi gün isterlerse geri ödersin :)

Oturanboğa bey ben çekmek istemiyorum parayı ama yatarsa ne yapmam lazım onu öğrenmek istiyordum. yatarsa almazsam bile almış görürüp faiziyle isterseler diye sormak istedim.
Zaten cevap geldi,yatmış maaşımın.Ama alıp maliye aynı parayı yatıracağım.

Keşke bankadan hiç çekmeseydin. Çekmeden iptal istemen gerekirdi...
Çok çok kısa sürede hemen Maliye'ye gidip "yanlışlıkla çektim" deyin. Yoksa %50 faiz işletirler...

Daha çekmedim parayı. Kendileri yatırmış ve aynı parayı istiyorlar. Yani parayı alıp maliye yatıracağım.3 ay içinde yatırmam gerekli.

Üst Alt