Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nöbet tutamaz raporu/ağır işte çalışamaz raporu alabilir miyim?

krzmmmr

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar arkadaşlar bilgisi olan varsa benimle paylaşırlarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

2022 yılında tüp mide ameliyatı oldum 13 ay sonra midemde kaçak tespit edildi durumum kötüleşince mideme klips denendi olmadı stent denendi olmadı en son revizyon ameliyatı oldum bağırsaklarımı da kaplayan ve bu ameliyat sırasında safra kesem de çok kötü durumdaymış ve onu da almışlar 6ay sıkıntı yaşamadım fakat sonrasında yeniden aynıları olmaya başlayınca revizyon ile düzelmediğini kaçağın devam ettiğini öğrendim kaçağım dalağın hemen altında apseleşiyor ilkinde direnaj yapılmıştı buna bağlı sekel kalmış sonrasında da tüm mideyi almak bağırsaktan mide yapmak ve dalağı almayı düşündüler ama öncesinde yoğun bi antibiyotik tedavisi gördüm bu tedaviylede dalaktaki apse kuruyunca böyle bi devam et gittiği yere kadar çünkü planlanan ameliyat çok riskli dediler
en son noktada olması gerekecek ama biraz götürür bu seni dediler

şimdi gelelim konuya ben heyete başvursam bu sağlık sorunlarım için nöbet tutamaz ya da ağır işte çalışamaz raporunu alabilir miyim mesleğim hemşirelik ve nöbet tutmak istemiyorum ek bir hastalığın yok sadece ayak bileğim kırılmıştı 5sene kadar önce ayak bileğimde vida var alınması gereken heniz ona fırsat bulup aldıramadım

Hemşiresiniz,bu ameliyatın(tüp mide) herkeste olmayabilir ancak riskli ve bazı ciddi komplikasyonlar,özellikle (kaçak) doğuracağını bilmeniz gerekirdi..sizi sorgulamıyorum..keşke olmasaydınız.

Nöbet tutamaz veya ağır işte çalışamaz raporu verilir diye düşünüyorum.. anlattıklarınıza göre bayağı ciddi komplike siniz.

@krzmmmr,

@OğuzHan112,

Oğuzhan bey iyi günler bende anksiyete ve takıntı var şu an paxera 40mg kullanıyorum çok şükür eski takıntılar gitti az birşey var dozu arttırmalı mı yoksa 40mg yeterli mi daha 3 ay oldu ama?

Doktorunla görüşüp şikayetlerine göre dokrorun dozu yükseltsin veya azaltsın..kendi kendine sakın doz yükseltip veya azaltmayın.

@isabeyy,

3 ay 4 ay 1 sene vs...hastalığın şiddetine tedaviye verdiğin cevaba göre süre değişebilir.
Düzenli ve saatinde almak önemli.

Doz azaltma veya yükseltme durumları için benden cevap beklemeyin..doktorunuza danışın.

@isabeyy,

Paxil-paxera ikiside aynı ilaç.

Etken madde Paroksetin aralarında hiçbir fark yok.

@isabeyy,

3 ay 4 ay 1 sene vs...hastalığın şiddetine tedaviye verdiğin cevaba göre süre değişebilir.

@OğuzHan112,

Abi doktor ilaç yazıyor 15 gün sonra gel diyor gidiyorsun dozu arttırıyor tekrar gidiyorsun var mı gelişme yok. :) diyor ilaç değiştirelim. Bu 6 aylık sürede dediğine göre 2 tane ilaç anca denenebilir. Biz senede 10 ilaç değiştirdiğimiz olmuştur. Deneme tahtası olacağız ellehem . 😄

Öyle değil.

İlk başlangıç dozu genel de düşük olur pat diye yüksek dozlarda başlanılmaz, nedeni ilaca yavaş yavaş alışmak...15-20 gün sonra tekrar gel görelim derler.

Eğer ilaç fayda ediyorsa zaten 15-20 gün içinde azda olsa şikayetlerde minimal düzelme olur..hasta bilir kendini.

Hocam Biraz iyiyim gibi bir cevap alırsa hekim,dozu biraz daha yükseltip 1 ay sonra görelim derler..bu süre içinde rahatlama olmuyor veya sınırlı kalıyorsa ilaç değişimine gidilebilir.

Söylediğim gibi ilk 15-20 gün içinde ilaç çok az da olsa rahatlama yapıyorsa aynı ilaçla devam edilir.

Bazı inatcı vakalarda aynı ilaçla doz yükseltilerek 2.3 ay devam edilmesini hekim uygun görebilir..

Bunlar biraz karışık işler uzuzn uzun yazmak gerekir.. sizler düzenli kontrolleriniz le doktorunuz ne diyorsa ne yazıyorsa ona göre devam edin.

@Boşasaymayirmibirharf,

Hocam paxera 40mg etkin dozmu yüksek dozu pek işe yaramaz mı acaba?

Abicim yüksek dozu düşük dozu ben sana buradan nasıl önereyim..bu suç olur, ben bunla ilgili bir yorum yapamam.

Bunu takibini yapan doktorunla konuş.

Şikayetlerine göre 40 mg da olabilir 20 mg da olabilir..ama buna doktorun karar versin.

@isabeyy,

Üst Alt