Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oğlum adına kestirdiğimiz 2022 maaşını tekrar bağlatmak için aynı evrakları tekrar..?

oscar71

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Sayın editörün dikkatine vereceğiniz yanıtlar için şimdiden çok teşekkür ederim,

sormak istediğim konu benim %82 Ağır özürlü ibaresi bulunan oğlumdan aldığım parayı eşim işe başlayınca dilekçe gönderip yaklaşık altı ay önce iptalini istemiştik işe başladığını belirterek eşim şubatın 10 da işten ayrıldı tekrar maaş bağlata bilmem için ne yapmalıyım?ilk baş vurduğumda çok evraklar istemişlerdi aynı işlemleri benden tekrarmı isterler?

Saygılarımla.

sayın kelebek vermiş olduğunuz bilgi 2022 yasa kapsamı diye bahsediyor ben bu yazıdan hiç bir şey anlamış değilim bana açık ve net bir sözle açıklayabilirmisiniz?rica etsem,

3 ayda bir alınan maaş 2022 maaşıdır. Daha önce kestirdiğinizde bu maaş değilmidir?

evet bu dediğiniz maaş,benim sorum tekrar aynı işlemleri sil baştan mı yapacağız?yoksa direkt ankaraya mektup yazıp tekrar bağlanmasını mı talep edeceğim.Teşekkürler ilginiz için.

İşlemleri yeniden yapacaksınız. En başından ilk defa başvuruyor gibi..

Sayın Kelebek geçen gün ankara primsiz ödemeler daire başkanlığını aradım biz bu konuyla daha ilgilenmiyoruz 170 arayın dediler dedikleri numarayı aradım orasıda tekrar ankaraya dilekçe yazın nasıl iptal etirdiysen tam tersi buseferde talep için dilekçe yaz aps ile yolla neticen olumsuz olursa bizi arayın biz busefer devreye giriyoruz dediler bende dilekçemi aps ile yolledım bakalım netice ne gelecek.saygılarımla.

Sayın editörün dikkatine,

az önce alo 170 aradım oradaki çalışan arkadaş mart itibariyle evde bakım maaşından yararlanan vatandaşların 2022 maaşları kesilecek alan varsa da iptal edilecek bundan sonrada sadece 1 inden faydalanma hakkımızın olduğunu söyledi .

Ben de ona şöyle bir konuyu izah ettim bu evdeki bakım maaşını gelir olarak varsayılmadığını 2022 maaşını her engelli mağdur vatandaş alabildiğini beyan ettim ,

ısrarla hayr bundan sonra öyle olmadığını mart itibarı ile alanlarınkide kesileceğini söyledi

bunun aslını kim doğru söyleyebilir?

saygılarımla.

Memur size neye dayanarak kesileceğini söyledi bilmiyorum ama yönetmelikte böyle bir yaptırım yok..

2022 kişi başına düşen gelir hesaplaması yapılırken 18 yaş altındaki kişiler bütün gelirleri evdeki kişi sayısına bölüp hesaplayacaklar, 18 yaş üstü olanlar mutfak giderleri fatura giderleri kira gideri gibi giderleri gelirden çıkarıp kalan miktarı evdeki kişi sayısına bölecekler.
Bu hesaplamalara hiç bir şekilde evde bakım maaşı dahil edilmeyecek gelir olarak gösterilmeyecektir

Bana evde bakım maaşı alıp almadığımı sordu, evet alıyorum fakat daha evvel 2022 dende faydalanıyordum,eşim işe başlayınca dilekçe yollayarak kestirdiğimi söyledim,benim çocuğum 18 yaş altı %82 ağır özürlü eşim işten ayrılalı 40 gün oldu.saygılarımla.
.

18 yaş altı için ;

Özür derecesi %40’ın üzerinde ve 18 yaşının altında engelli çocuğu olan ailelerden anne ve babası memur, emekli, işçi ve bağ-kur’lu olanlar özürlü maaşından yararlanamazlar. Yeşil Kartlı olanlar ile hiçbir geliri olmayan engelliler ve aileleri özürlü maaşından yararlanırlar. Yani 18 yaşının altında engelli çocuğu olan ailelerin özürlü maaşını alabilmeleri için aylık 100 TL’ nin üzerinde bir gelirlerinin olmaması ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna aktif olarak kayıtlı olmamaları gerekmektedir.Yani anne-babanın aktif olarak SSK-BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı iştirakçisi olmaması gerekmektedir.

Şu an bağkur priminiz yatmıyorsa, ya da isteğe bağlı prim ödemiyorsanız, evrakları tamamlayıp tekrar başvuru yapabilirsiniz..
http://www.engelliler.biz/forum/202...basvurusu-icin-gerekli-belgeler-ve-surec.html

Üst Alt