Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Öğrenciyim. Kendim SGK'dan yararlanabiliyor muyum?

Ak0n3n

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba değerli insanlar Benim bir kaç sorum olacaktı bu ay Lenfoma (lenf kanseri-kan hastalığı)olduğumu öğrendim daha 18 yaşımda ve öğrenciyim hiçbir yerde çalışmadım ve sigorta olarak ailemden faydalanıyorum bağkurla.Aklıma takılan sorular ise Kanser hastaları malulen emekli sayılıyor mu? sayılıyorsa ben faydalanabiliyor muyum?

Üniversiteye devam ettiğin müddetçe 25 yaşına kadar anne veya baban üzerinden sağlık yardımı alabilirsin. Engellilerde yaş sınırı yok sanırım. Ayrıca hastalığının malulen emekliliği konusunu tam olarak bilemiyorum. 25 ini geçince %40 rapor alıp sağlık yardımına devam edersin iş bulamazsan.

selamun aleyküm ben babamdan dolayı 20 yaşına kadar sosyal güvencem vardı.Sonra 9 yıl kadar babamdan sosyal güvencemi teyit ettirmedim,bana ana borçolarak 266 lira primborçu çıktı . Onuda yeniden yapılandırıp,ödeyecektim ama 266 Lira ana borç şimdi prim borçu yapılandırdığımdan dolayı gözükmüyor. Ne yapmam lazım ödemelimiyim yoksa ödememelimiyim?

Üst Alt