Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felçlilerde nöropatik ağrı sorunu ve çözüm önerileri..?

CCM

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
2
Merhabalar, 2010 yılında geçirdiğim kaza sonucunda C3-C4 seviyelerinden boynum kırıldı. Ellerime kadar his indi ancak hiç hareketim yok. Durumum kötü yanı; bileklerimden ellerime kadar sadece acı hissi var yoğun bir şekilde. Uzun yıllardır nöropatik ağrıların ve kasılmalar için Lyrica kullanıyorum ve bazı morfin türevi ağrı kesiciler kullandım fakat yeterli olmadı. Hayat kalitemi oldukça etkileyen bu nöropatik ağrıları azaltmanın başka çözümleri var mı? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Neurontin var diğer etken madde gabamentin ilaç aslında ilaçtan ziyade hasarı yok edecek kök hücre veya gen tedavisi vs çıksa keşke

Son düzenleme:
2012 yılında Çin'de kök hücre tedavisi olmuştum ancak hiçbir faydasını görmedim, söylediğin ilaç adı için teşekkür ederim nöroloji doktoru ile görüşeceğim bu ilacı.

Ağrı Polikliniği (Algoloji) bu tür durumlarda mikro cerrahi ile sinire bası olan yerde yakma işlemi yapıp ağrı iletimini kesebiliyor.. bu bölüme muayne oldunuz mu hiç

@jonjon, Evet, Ankara'da Gülhane hastanesinde algoloji bölümüne gittim. Nöropatik ağrıyı hafifletmek veya bitirmek için ağrı pili ameliyatı önerdiler, ancak ağrı pili bana uygun değildi. Çünkü ağrı pili takıldıktan sonra en küçük yapılan hareketler bile ağrı pilinin uzantılarının yerinden oynamasına sebep oluyor ve tekrardan ameliyat gerektiriyor. Bu nedenle ağrı pili ameliyatından vazgeçtim ama yine de ağrı pili çok iyi biri çözüm. Fakat dediğim gibi ağrı pili benim için uygun değil.

Algoloji bölümüne gittiğimde sinire bası olan yerde yakma işlemin bahsetmediler maalesef.

2007 yılından bu yana nöropatik ağrılarım var. Günde 3x1 olacak şekilde 800 Mg Neurontine kullanıyorum. Etken Maddesi Gabapentin. Senin kullandığın ilaç ise Lyrica etken maddesi Pregabalin. onu da kullandım. bunun yanında bir çok ilaç denedim. Duxet, Duloxx, Zaldiar, Contramal vs şu anda aklıma gelmiyor ama herşeyi kullandım bunlarda senin kullandığın yeşil reçete ağrı kesiciler sınıfında diğer yandan opioidler var kırmızı reçete ağrı kesici gruplarından. Bunun yanı sıra psikiyatrik ilaçlarda kullandım. Oturup bu konu hakkında sana makalede yazabilirim ama sonuç olarak söyleyeceğim şeyi buradan yazmam hoş karşılanmaz diye düşündüğüm için yazamıyorum.

@TahaAY, bana bu konu hakkında özelden yazabilirsin dostum. En azından bilgi sahibi olabilirim.

Üst Alt