Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Organ nakli sonrası 2022 maaşım kesilir mi?

MULDONADO

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ben böbrek nakli oldum 2022 maaşım kesilirmi yardımcı olursanız sevinirim

Eğer daha önceki özür oranınızda değişiklik olduysa ve özür oranınız %40'ın altına düştüyse 2022 aylığınız kesilir. Eğer daha önceki özür oranınız sağlık kurulu raporunda %70 ve üstü ise ve bu oran %40 ve üstünde olmak kaydıyla %70 altına düşmüşse aylık farklarınız yeni rapor oranına gore değerlendirilir ve aylık farklarınız kesilir.
Bu durumlar varsa yani özürlü sağlık kurulu raporunuzda değişiklik olduysa yukarıdaki gibi aylık durumunuzu etkilycek tarzda durumunuzu 3 ay içinde kuruma bildirmekle yükümlüsünüz.

Benim özür durumunda bir değişiklik olmadı, daha önceki raporlarım %70'in üzerinde ağır özür.
Hastalık zaten genetik bir hastalık, iyileşme mümkün değil. Hastalığın adıda daha önce yazılmıştı.

Araba almak için rapor istediğimizde ise %40 verdiler, fakat çok incelediklerinden değil, %40 OTV muafiyeti yettiği için verdiler sanırım
canımı sıkıldı...

Hastalığımın adı bile yok. benimle doğrudan ilgisi olmayan bir hastalık not düşülmüş

Yapabileceğim birşey var mı ?

Yeni rapor alacaksınız. Bu rapor %40 ve üzeri olursa, raporla sgk'Ya başvuracaksınız, maşınızın bu rapora göre yeniden düzenlenmesini isteyeceksiniz.

Böbrek transplantasyonlarında cetvele göre özür oranı %40 + tedavi ve böbrek fonsiyonunun durumu..

Bu koşulda maaşta bir kesilme olmaz.

2022 Aylığımla ilgili bu yazıda söylenmek isteneni açıklayabilirmisiniz?

Emekli Nevi:MUHTAÇ
Durumu:pASİF
Aylık Durdurulma Tarihi:01/03/2010
Aylık Durdurulma Nedeni:S.G.K. AYLIK ALMASI
Değişiklik Tarihi:30/11/2010
Durumu:
Yazışma Tarihi:30.05.2006
Yazışma Durumu:SSK/BAĞ-KUR KAYDI YAZISI YAZILDI.
Belge Açıklama Tarihi:27/02/2006
Durumu:SK 27/02/2006
Rapor Tarihi:24/04/2006
Rapor Açıklama:Özür oranı(%70-%100) Kabul edildi.
İşlem Tarihi:27/04/2006
İşlem Açıklama:9546KARAR NO'SU İLE
Ödeme Tarihi:30/11/2010
Ödeme Durumu:TARİHİNDE İPTAL KARAR
IOnline Ödeme Tarihi:
Online Ödeme Tutarı:0.0
Online Ödeme Açıklama:

BU TABLOYU İZAH EDE BİLİRMİSİNİZ BEN GEREKLİ BELGELERİ GÖNDERDİM SGKDAN BORCU YOKTUR YAZISI FİLAN GÖNDERDİM MAAŞIM TAMAMENMİ KESİLDİ
BANA BİLGİ VEREN ARKADAŞLAR OLURSA SEVİNİRİM

sgk dan maaş alıyormuşunuz onun için durdurulmuş.Geçmişte hem 2022 hem sgk dan maaş veya sigortalı çalışma yaptıysanız bu size cezalı olarak da geri dönebilir.

Daha önce 2022 maaşı alırken işe girdiğiniz için maaşıniz kesilmis ve tekrar müracaat ettiğiniz için tarafınızdan sgk ve bağkur dan çalışmadığınıza dair yazı istenmiş.Bu durumda sanırım çalıştığınızı bildirmediğiniz borç çıkmıs ve bu borcu hakkettiğiniz toplu(kist)ödemenizden kesecekler.copileyip yapıştırdığınız bölümde net anlaşılmıyor fakat sanırım 9546KARAR NO'SU İLEÖdeme Tarihi:30/11/2010 eğer copi bu şekilde ise maaşınız bağlanmış durumda.Fakat toplu para alamıyorsunuz eğerki kist ödeme tutarı borcunuzdan az ise geri kalan borcunuz maaşınızdan 1/4 oranında kesilir yani maaşınız bağlanmış

sadece aldığı aylık değişebilir kesilmez

Arkadasım öncelikle gecmıs olsun bende nakıllıyım dıyalız donemınde %80 ve üstü verrilirdi organ nakli olduktan sonra minimum %40 ve artı rahatsızlığınız varsa hesaplanır yanı maasında bı gerıleme olur kesilmez!

Kısacası nakil aylığın kesilmesine neden olmaz. Çünkü nakil sonrası %40 rapor verilir. Sadece, eğer %70 üzeri raporla yüksek maaş alıyorsanız, bu maaş %40-69 rapora karşılık ödenen aylık miktarına düşürülür.
Ama zaten sizin maaşınızın kesilme gerekçesi sigortalı olmanızmış... Buna dair bilgileri de arkadaşlar yazmış zaten...

Üst Alt