Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

OTOBÜS DURAKLARI

serpilg

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
ARKADAŞLAR BEN ORTOPEDİK ENGELLİYİM SAĞ AYAĞIMDA YÜRÜME CİHAZI KULLANIYORUM GENELLİKLE YÜRÜMEM VE HAREKET ALANIM RAHAT İETT OTOBÜSLERİNİ RAHAT KULLANIYORUM MİNÜBÜSLERİ DE AMA BENİM İSTANBULDA EN BÜYÜK SORUNUM HAYATIMI TEHLİKEYE SOKACAK KADAR İLERİ
ŞÖYLEKİ İSTANBULDA OTOBÜS DURAKLARINDA KALDIRIMLAR YÜKSEK VE RAMPA ÇOĞUNDA YOK VE NE YAZIKLI OTOBÜS ŞÖFÖRLERİ KALDIRIMA YANAŞMAK İŞLEMİNİ ÇOK LÜKS BİR ŞEY SAYIYORLAR ..
MESELA BEN 4. LEVENTTE ÇALIŞIYORUM EVİM BAĞCILARDA VE 4. LEVENTTEN OTOBÜS İLE CEVİZLİBAĞA GİDİYORUM ORAYI BİLEN VARSA BENİ ANLAYACAKTIR. OTOBÜSTEN İNDİĞİMDE HEP YOLDA KALIYORUM GERİYE DOGRU İLERLEYİP MİNÜBÜSLERE BİNMEM GEREK VE BEN KALDIRIMA ÇIKAMIYORUM SÜREKLİ OTOBÜSLER YAKLAŞIP YOLCU İNDİRİYOR VE HİÇ DİKKATTLİ DEĞİLLER .. BENİ DİĞER YOL KENARINDA BEKLİYEN YAYALAR GİBİ GÖRÜYORLA BEN SANKİ ÇEVİK BİR HAREKETLE ONLARDAN KAÇIP KALDIRIMA ÇIKABİLECEKMİŞİM GİBİ GELİYOR ONLARA AMA RESMEN HENGAMENİN İÇİNDE KALIYORUM SAĞINA SOLUNA BAKMAYAN SÜREKLİ OMUZ ATAN YAYALAR OTOBÜSLER MİNÜBÜSLER.. TEK ÇIKAR YOLUM ORADA BİRİNDEN KALDIRIMA ÇIKMAMA YARDIM ETMESİNİ İSTEMEK BU YARDIMI İSTEYENE KADAR DA OOOOO......OOOOOO İŞ ÇIKIŞI AKSAM VAKTİ KİMSE BİRBİRİNİ GÖRMÜYOR VE DİNLEMİYOR Kİ...
NEYSE BU KADAR AYRINTILI ANLATMAK SAÇMA TABE ...
AMA ŞEHİR MİMARİSİNDE BİZİM İÇİN OLMAZSA OLMAZ OTOBÜS DURAKLARINDA RAMPA OLMALI

Bu otobüs şoförlerinden çok çekiyoruz!..
Bu konuda iki şey yapabiliriz;
1- Eğer sorun belli bir durağın mimari şartlarında ise; bu durumda o durağın bağlı bulunduğu Belediye ve/veya İETT müdürlüğüne konuyla ilgili şikayet mesajları yollayarak, sorunun çözümünü talep edebiliriz.
2- Eğer sorun şoförlerden kaynaklanıyorsa; o zaman İETT ve Büyükşehir Belediyesine şikayet mesajları yollayarak, sorunun çözümünü talep edebiliriz.

Şimdi Serpilg, seninki hangi duruma dahil?
Ona göre işimize bakalım... :)

Sana gönülden katılıyorum. Yanlız öğrenmek istiyorum, bizim burada yazdığımız istekler, ilgili yerlere ulaşıyormu. Yoksa sadece bizim aramızdamı kalıyor. İsteklerimizi, rahatsızlıklarımızı, önerilerimizi, anket sonuçlarını ilgili kurum, ve kişilere iletilmesini sağlayan bir kişi aramızda varmı. Yoksa çok üzülürüm. Eyleme dönüşmesi için ilgili kurum ve kişilerin fax, e-mail, telefonlarına bu bilgileri ulaştıralım. Ben şimdi istanbul belediye başkanına bu rahatsızlığımızı anlatn bir mail çekeceğim.
Saygı ve sevgilerimle.

Bireysel çabalar tabi ki olumludur. Ama etkili olabilmesi için topluca baskı yapmak gerekir. Yani birkaç mesaj değil. aynı anda yüzlerce mesaj atmamız gerekir.
Bu anlamda şikayet edilecek konu, şikayet edilecek kişi, şikayet edilecek makam ve şikayet metnini belirleyip; hep beraber hareket etmeliyiz...
Ancak o zaman sonuç alabiliriz...

SÜPEEEER!
HAYDİ ÖYLEYSE!
Ben Başkana mesajımı çektim, sıra sizde.
Yanlız 255 karakter sınırlaması var her istediğimi yazamadım.
Adres ibb.gov.tr
Saygı ve sevgilerimle.

Arkadaşlar sıkı bir çalışma yaptım ve konuyla ilgli olabilecek tüm görevlilerin iletişim bilgilerini derledim.
Şimdi yarından tezi yok dilekçe mahiyetinde bir metin yazacağım ve konuyu "Haydi Göreve" bölümüne taşıyacağım.
Sonrası malum... :)
[size=4]İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Ad Soyad: Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ
Görev: Başkan
Birim Adı: Başkanlık
Telefon: 0212-449 41 01-05
Santral: 0212-449 4000
Faks: 0212-449 41 58
E-posta: baskan@ibb.gov.tr
Adres: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kasım Sok. 34010-MERTER

Ad Soyad: Mahmut DOĞAN
Görev: Müdür
Birim Adı: Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı
Telefon: 212-449 4951
Santral: 449 4000/4494950
E-posta: mahmutdogan@ibb.gov.tr
Adres: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kasım Sok. 34010 Merter -Güngören / İSTANBUL

Ad Soyad: Rafet BOZDOĞAN
Görev: Daire Başkanı
Birim Adı: Ulaşım Daire Başkanlığı
Telefon: 212-487 50 33
Santral: 487 50 00 (9 Hat)
Faks: 487 50 37
E-posta: rbozdogan@ibb.gov.tr
Adres: İkitelli Başak Konutları 4. Etap 1. Kısım Küçükçekmece / İstanbul

Ad Soyad: Rıdvan ASLAN
Görev: Genel Müdür
Birim Adı: İETT Genel Müdürlüğü
Telefon: 212-244 09 23, 293 06 89
Santral: 245 07 20
Faks: 243 08 83
E-posta: raslan@ibb.gov.tr, iett@iett.gov.tr
Web: http://www.iett.gov.tr
Adres: Metrohan, Tünel 80050, Beyoğlu-İstanbul

Ad Soyad: Hüseyin ÖZTÜRK
Görev: Daire Başkanı (Vekil)
Birim Adı: Basın Yayın Müdürlüğü
Telefon: 212-449 4482
Santral: 449 4000/4480-4481
Faks: 449 4485
E-posta: hsozturk@ibb.gov.tr
Adres: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kasım Sok. 34010 Merter- Güngören/İstanbul

Ad Soyad: Mehmet ÇELİK
Görev: Müdür (Vekil)
Birim Adı: Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Telefon: 212-449 47 36- 449 47 36
Santral: 449 47 25
Faks: 449 47 44
E-posta: mcelik@ibb.gov.tr
Adres: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kasım Sok. 34010 Merter- Güngören / İstanbul

Ad Soyad: Uğur İNAN
Birim Adı: Şehir Planlama Müdürlüğü
Telefon: (216)-6516461-68-69
Santral: (216) 6516463/4
Faks: 651 64 62
E-posta: uinan@ibb.gov.tr
Adres: Nuhkuyusu Cad. No:56 Bağlarbaşı-Üsküdar / İstanbul

Ad Soyad: Ali AYDIN
Birim Adı: Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü
Telefon: 212-613 76 78
Santral: 613 12 47
Faks: 613 15 97
E-posta: aaydin@ibb.gov.tr
Adres: Bayrampaşa Cad. No:4 Edirnekapı-İstanbul[/size]

Evet arkadaşlar bu yazışmalardan esinlenerek “Haydi Göreve” bölümünde gündeme getirmek için yeni bir metin hazırladım. Üzerinde mutabık kalırsak, pazartesi günü konuyu gündeme alırız.?

Malum belediye seçimleri yeni yapıldı. Yeni başkana ve ekibine birşeyler söylemek lazım!..
E bahar geldi...
Yürekler kıpır kıpır, umut dolu.
Her gün yeni başlangıçlara doğuyor; çiçekler yeni açıyor, ağaçlar yeni yapraklanıyor, kuşlar yeniden ötüyor, leylekler yeniden geliyor, doğa yeniden uyanıyor.
E bizim de yeni birşeyler yapmamız; “uyanmamız/uyandırmamız” lazım...

[size=4]İstanbul’a yeni bir başlangıç...

Bizler, Engelliler ve Dostları Kulübü (www.Engelliler.biz) olarak, İstanbul’da yaşama YENİ BİR BAŞLANGIÇ yapmak istiyoruz.
Bizler, itilen-kakılan, avutulan, yok sayılan kişiler olmaktan çıkıp; ONURLU VATANDAŞLAR olmak istiyoruz.
Bizler, HERKES İÇİN BELEDİYECİLİK olsun istiyoruz.
Bizler, çakılan her çivinin, atılan her temelin EN BAŞINDAN İTİBAREN herkes için planlanmasını istiyoruz.
Bizler, “Onlar için sonra yaparız”ı REDDEDİYORUZ.
Bizler, KARAR MEKANİZMALARINDA yer almak istiyoruz.
Bizler, herkese (Engelliye, yaşlıya, kadına, çocuğa, hastaya...) uygun MİMARİ KOŞULLAR istiyoruz.
Bizler, toplu ulaşım araçlarından İNSAN GİBİ yararlanmak istiyoruz.
Bizler, otobüs şoförlerinin, belediye görevlilerinin KÜSTAHLIKLARINA “DUR!” diyoruz...
Bizler, yeni başkan ve ekibine “İSTANBUL’DA YAŞAMAK İSTİYORUZ” diye haykırıyoruz!..

Attığınız her adımın TAKİPÇİSİ OLACAK,
yaptığınız her yanlışı YÜZÜNÜZE VURACAK,
her çözümünüze ALKIŞ TUTACAĞIZ.
BIKMAYACAĞIZ, ÜŞENMEYECEĞİZ VE HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ.

Sizlerden duyarlı olmanızı bekliyoruz!..

Saygılarımızla[/size]

Metni tam anlamıyla MÜKEMMEL buldum, tamam dediğinde işleme başlamak dileğiyle. Yanlız hangi kanaldan ulaştıracağımızda önemli. Bunada bir açıklık getirmek lazım. (Mail, fax, mektup, randevu alıp elden vermek, vs.)
Saygı ve sevgilerimle.

E-posta ile yollayacağız. Gerekli tüm adresler bende hazır... :)

OturanBoğa' Alıntı:
Bu otobüs şoförlerinden çok çekiyoruz!..
Bu konuda iki şey yapabiliriz;
1- Eğer sorun belli bir durağın mimari şartlarında ise; bu durumda o durağın bağlı bulunduğu Belediye ve/veya İETT müdürlüğüne konuyla ilgili şikayet mesajları yollayarak, sorunun çözümünü talep edebiliriz.
2- Eğer sorun şoförlerden kaynaklanıyorsa; o zaman İETT ve Büyükşehir Belediyesine şikayet mesajları yollayarak, sorunun çözümünü talep edebiliriz.

Şimdi Serpilg, seninki hangi duruma dahil?
Ona göre işimize bakalım... :)

birkaç gündür ofis ğum için cevaplayamadım özür....
şöyle söyleyeyim bu sorun bu durak için çözülebilir zaten çok ypğun bir trafik olduğu için şöförler yanaşamıyor bile ...
sanırım en müspet çözüm durağın mimarisinin biraz düzeltilmesi O zaman otobüs şöförlerinin insafına da kalmam...
derim ben
ne yapabiliriz...???*

Üst Alt