Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otomobil alımından sonra 2022 engelli aylığının kesilme riski var mı?

Durakoglu

Üye
Konular
31
Reaksiyonlar
0
Herkese Selam arkadaşlar

benim merak ettiğim şu.. Formda okudum merak ettim ve paylaşmadan geçemedim 2022 Engelli Aylığı alan bir engelli egerki üzerine bir otomobil alırsa Engelli aylığı kesilir mi birkaç kişininki kesintiye uğramış arkadaşlarda burada paylaşmış aynı durum bendede söz konusu eger otomobil ticarimi derseniz hayır deyil hususi
şimdi ben teretdüd içerisindeyim otomobil alınalı 1 yıl oluyor daha bir kesinti yok ama olmıyacak anlamına gelmez işin açıkçası içim rahat deyil gelir düzeyimiz ise evliyim eşimde engelli oda 2022 Engelli Aylığı alıyor Anne ve Baba evinde kalıyoruz ev kira babam emekli aracı kardeşlerim kullanır benim rapor %96 beyan edilen gelir sadece 3 ayda benimkisi 850 tl eşimin 560 tl babamın ayda 750 tl evdeki kişi sayısı 4 herkese saygılar...

Ekstra lüks bir araç değilse veya araç bir gelir sağlamıyorsa, 2022 aylığı kesilmez.

SAYIN durakoglu

arabayı kardesin mi kulanıyor senin raporun ile onun üstüne mi aldın ..burayı anlamadım

sana tavsiyem hiç kimseye aldıgın aylıgın fiyatını kimseye söyleme normalde kesilmez ama bazi cekemenler gidip sikayet ederlerse sudan sebepten bir nedenden dolayı kese bilirler aylıgını ???

kalpsizsevgilim;
Araç benim üzerime ruhsatta 3. dereceye kadar yakınları kullanabilir diye ibare var evet aracı kardeşlerim kullanır

Sayın Bülent Abi araç 1999 model wosvagen transporter minübüs piyasa değeri 15 bin tl bu aracı almamızdaki gaye arkasında rahat binmem için ve hiç bir şekilde gelir saglamıyor bu araç lüks sınıfına girermi.? araç benim üzerime ve ruhsatta 3. dereceye kadar yakınları kullanabilir diye ibare var ve özürlü aracı diye yazıyor..bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden saygılar..

Verdiğin bilgi için Teşekkürler Bülent abi...saygılar.

S.aleyküm arkadaşlar. ßende engelli otosu için bişey soracaktım. 2010 model bir araç alsam misal hyundai getz marka bi araç alacak olsam engelli maaşım kesilirmi ? extra lükse giriyormu böyle araçlar.

Üst Alt