Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel bireysel emeklilik primi yatırsam 2022 maaşım kesilir mi?

Konular
37
Reaksiyonlar
0
bireysel emeklilik için kedi adıma yada eşim adına başvurmak istiyorum .
2022 maaşı alıyorum maaşım kesilir mi ? kesilmez ise bireysel emeklilikten emekli olursam aylık ne kadar maaş alabilecem ( 10 yıl birim yatıracam her ay için 115 tl istiyorlar )

Arkadaşım 10 yıl boyunca 115 tlden yatırma gibi bir şansın var.tabi 10 yıl sonraya kadar asgari ödeme tutarı 115 geçmediği takdirde.
Maaşını bilemem ama.

Peki yatırsam 2022 maaşım kesilirmi ? Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum

Kesilmez.çünkü o senin özel bir isteğin.
Devlete yatırmıyorsun.2022 maaşına bişey olmaz.
Ama bunu daha yetkili bir ağızdan öğrenmeni isterim.
Biz sadece bilgilerimiz doğrultusunda cevap veriyoru.
Sonra 2022 dende mahrum olmanı istemem.

güzel bir konuya deginmiş sin arkadaşım bende böyle bir düşünce içindeyim ama 2022 maaşı aldığım için sonucun ne olacagını merak ediyorum. biraz araştır örnegin 2022 bilgi edinmeye elokronik posta yönemi ile sor araş tır bilgilerini paylaş

evt sorun haklısın bilgilerinize ihtiyacım var 2022 kesilecek mi yoksa kesilmeyecek mi?

hayır engelli maaşın kesilmez, sen daha en az 10 yıl ödeyeceksin, ondan sonra zaten toplu para alırsın, yoksa alacağın aylık maaş devede kulaktır, çünkü çok büyük aylık taksit ödemelisin ki iyi bir aylık alabilesin. Genelde herkes toplu para alır 10. yılın sonunda ve engelli maaşın kesilmez, için rahat olsun.

Üst Alt