Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel hastane muayene ücreti 112 TL olmuş!?

ugir

Aktif Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba

Bağışıklık yetmezleği nedeniyle 21 günde bir tedavi alıyorum.Bunun için istanbul anadolu yakasındaki bir özel hastanenin hematoloji bölüm
ne gidiyorum.52 TL olan muayene ücreti 112 tl olmuş..Bu fiyat anormal geldi..Bu fiyatlarla ilgili bilgi verebilirmisiniz?Sgk anlaşması olmasına rağmen neden bu kadar yüksek?

bi kaç ay oldu sanırım devlet yasa çıkardı 100de 200 e kadar fark alacaklar yasal olarak ama yasaya rağmen aynı tairifeden devam eden de var tabi bende ankarada özel hastaneye gittim 20 gün önce muayene ücretini 25 tl den 12,5 tl ye indirmişler ama röntgeni 10 tl den 15 bazı tahlilllere 5 tl zam yani birinde indirilmiş diğerinde bindirilmiş

Bu ilacı uygulamak içinde 45 tl ayrıca talep ediyorlar...

bir ara çok güzeldi kimsenin laf edemeyeceği şekilde yüzde 70 devlet ödemesi vardı yüzde 30 vatandaş ödüyordu ama baktılar sağlık harcamaları yüksek vazgeçtiler değiştirdiler

Vakti zamanında Özal Başbakan iken bu memlekete yabancı sigaraların
satışına izin verildi ve çok cazip fiyatla satışa sunuldu. Millet
içtikçe i.ti ve bu sigaralara bağımlı oldu ondan sonrada zam üstüne zam
yapılarak sigara uçtu gitti. Öszel hastanelere gelincede olay biraz
benzerlik taşıyor. İlk baştan çok cazip fiyatla piyasa girildi, şimdi de
kanunun verdiği yetki ile sgk fark ücretini artırdılar. Zira kanundan
gelen hakları var özel hastaneler sgk birim fiyatlarının % 300 e kadar
artırma hakları var. Sizin bu aradaki farkınız da bu yüzden. Bazı
hastaneler yükseltti fiyatlarını bazıları aynı kaldı. Şansınıza artık.

Şansızlığım bu bölüm her hastanede yok..Cerrahpaşaya gidiyordum onceden ancak eczanelerınde stokta ılac tutuyorlar tuttukları ılacta yan etkı yapıyor.Ilac 3 aylık yazılmasına ragmen yazmayıp 20 gunde bır gıdıp tekrar tekrar yazdırmak gerekıyor...hıjyen konusuna hıc gırmeyelım..3 saat te bıtmesı gereken ılacıda 1 saatte verıp gonderıyorlar..ondan sonra ılacın verdıgı etkıyı dusunun bırde..En azından yol masrafı yeme ıcme aynı paraya gelıyor dıye ozelı tercıh edıyordum.Olan yine hastalara oluyor..rezalet.

evet UZAKLAR dediğin doğru ilk zamanlar devlet yüzde 70 kadar karşıladı milletin ayağını özele çekmeye çalıştılar vede başarılı oldular sayılır sonrada bi kanun bi yasa eski yasa eski düzen devam şu anda devlet geri ödemesi yüzde 10 kadar düştü galiba

Sağlıkta özelleştirmenin sonuçları bunlar. Şehir hastanelerini kurduklarında normal hastaneleri de kapatıp aynı yöntemle katkı paylarını artıracaklar. Birkaç yıl sonra bu paraları kamu hastaneleri içinde ödeyeceğiz.

Bunu engellemek için destekleyici sağlık sigortası diye bir sigorta çıkardılar. Bu farkları bu sigortadan karşılayacaklarını iddia ediyorlar. Ancak bu sigorta kronik hasta olanların tedavilerini karşılamıyor. Sağlam olanlar bu sigortayı yaptırabiliyorlar.

Diğer taraftan da temel teminat paketi getiriyorlar. Buna göre ilk etapta diş ve göz tedavileri geri ödeme kapsamından çıkarılıyor. İlerleyen dönemlerde de hemodiyaliz ve kanser hastalıkları paketten çıkacak. Daha önce hemodiyaliz ve kanser hastalıkları için katkı payı yoktu şimdi getirdiler.

Yani işin özü parası olmayan bağıra bağıra ölecek.

malesefki sağlığı bozmaya başladılar gerçekten çok merak ediyom kronik hastalığı olanlara tamamlayıcı sağlık sigortası yapmayacaklar ama nasıl olacak ne yaparlar merak ediyorum

Üst Alt