Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel hastanede diş tedavisi yaptırabilir miyim?

Konular
91
Reaksiyonlar
0
ben hem işitme engelli hemde koah hastasıyım.buna göre %80 özürlü raporum var.dişlerimi yaptırmak istiyorum.ankarada özel hastahanelerde yapmam mümkünmü.yoksa devlet hastahanelerindemi yapacam.

önce tc saglık bakanlıgı diş hastenesine gidecen orda yapılmıyorsa sevk kagıdı alman gerekli başhekim ve doktor onaylı yanına rapor diş filmleri röntgeni ile serbest diş hekimi dahil özel hastenede yaptırabilirsin .yaptırdıktan sonra fatura alcan tekrar sevk veren doktara gitcen doktor bakcak dişine ayrıca tekrar diş röntgeni çektircen.doktor başhekim tekrar kaşelerini sevk kagıdına basıp izlayacak.sende diş rötgenleri ,rapor ,sevk kagıdıve faturayı sgk ya gidip diş onay bölümüne gidip ordaki doktora göstercen oda elindeki belgelere bakıp onay vercek .seni vezneye göndercek .vezne faturada yazan parayı 1 ay sonra ziraat bankasından tc kimliknosu ile alacagını söylecek kardeş

yorgun savaşçı ne güzel açıklama yapmışsın. tam da bende böyle bir tedavi süreci nasıl işler diye kara kara düşünüyordum. sağol

yorgun savaşçı çok teşekkür ederim.iyiki açıkladın.bence en iyisi biz devlet hastahanesinde yaptıralım

peki herhangi bir sosyal güvenceden faydalanamayan ben, %54 raporumla devlet üniversitesinin diş hekimliği fakültesinde tedavi olabilir miyim, bunun için hangi işlemleri izlemek gerekiyor? bir de sosyal güvenceden faydalanmadığım halde özel muayenehanelerde ya da özel diş hastanelerinde tedavi olabilir miyim?

Kara kardeş sgk lı olman gerekiyor faydalanman için,sosyal güvencen yoksa kendi cebinden para ödeyerek tedavi olabilirsin.

yani bir iş bulana kadar diş ağrısı çekmeye devam edeceğiz.

Arkadaşlar konuyu iyi araştırın bu konuyla ilgili yasal bir düzenleme var bildiğim kadarıyla engelli bireyin ağız ve diş sağlığı ücretsiz yapılıyor.

değerli arkadaşlar.Engelli diş tedavisi.

SGK yla anlaşması olmayan özel fakülte hastanesine gidicem. Çünkü devlet hastanesi (sana yapılacak tedaviler normal diş hastanesinde yapılamaz )dedi''teknik olarak''. Bu durumda tedaviden sonra,faturayı sgk ya ibraz etsem,tarafıma ödeme yapılır mı?.selamlar sevgiler:)

Üst Alt