Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel hastanede sgk'lı olanlardan da anjio ücretleri alınıyor mu?

y@sin1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar bugün babamı sgk anlaşmalı xxx isimli öze bir hastanede anjisonu gerçekleştirdik..Damar tıkanıklı oldugu için ana damara bir adet stent takıldı bununda bize normalde onbirbin tl oldugu söylendi ama sgklı oldugmuz için bin tl takma ücreti yedi yüz tl de stent dediler ve bize bin yedi yüz tl hesap kestiler ayrıca hasteye ilk girdiğimizde yüzyirmi tl muayene ücreti alındı ve ayrıyetten bu masrafların dışında iki yüz elli tl de anjiosu ücreti alınarak toplam maliyet iki bin yetmiş tl oldu burda bir usulsuzluk var mı ??Çünkü sigortalıyızda..

SGK sitesi içinde ilave ücret hesaplama mödülü var, ödeme yapmadan önce proforma fatura isteyin, oradaki döküm kalemlerini oradan karşılaştırın. Otelcilik hizmetini de faturalandırmış olabilirler.

Benim kişisel kanaatim, anjiyo için 1132 liraya kadar yazabiliyorlar. Bütün işlemlerde SGK'nın liste fiyatlarının %200 katına kadar faturalandırma hakları var. O nedenle şöyle bakınca normal bir fatura gibi geldi bana.

Fatura size fazla geldiyse, ödeme yaptıktan sonra SGK'nın ilgili birimine dilekçe ile başvurun ve inceleme yapılmasını sağlayın.

Üst Alt