Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel hastaneden yaptırdığım tahlilin ücreti isteniyor?

ronihilal

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
B.Evler medical park ta 2 yıl önce kolon kanseri teşhisi ile ameliyat oldum. Devaminda kemoterapi ve radyo terapi gördüm. Ve en son kontrolumde tahil olmak uzere sadece devlet katkı payı olan ücreti ödedim. Ama bu gün kontrole gittigim zaman bana extra ücret ödemem için sürekli bahane buldular. Sonucta muayene ücreti ödemedim fakat bu defa tahlil icin ücret talep ettiler ve ben ilk defa tahlil yaptiramadan dondum. Bilginiz ve fikriniz olanlar . Şimdiden teşekkürler...

Merhabalar malesef özel hastanelerin muayenesi de tahlilleri de röntgenleri de vs.vs. hepsi ayrı ayrı ücretli..
Örneğin EMAR 75 lira.. Mesela benim 24 Kasımda randevum var ayrıca ilaçlı olacağı için o da ücretli..

ozel hastaneye gidince tabi artik ucret odenecek.
saglik bedava diye sattigina bakmayin iktidarin, artik bundan sonra devlette bile odeyecegiz ucret. universite hastanelerindede oyle. ki siz ozele gidiyorsunuz fark odeyeceksiniz. kanser diyorsunuz. can paradan daha onemli. tahlillerinizi yaptirin bi an once.
gecen bi akrabamizi sgk anlasmali ozel goz hastanesine goturduk. 200 lira muayene, 500 lira tahlil ucreti odedik. katarakt ameliyati mercek derken 3000 lirada ameliyat ucreti cikardilar. ne bu sgk anlasmali hastane guya diyincede efendim profesor farki dedi.
olmeden yasamak parayla.

Öyle diyorsunuzda o zaman devletin önde gelen isimleri neden bas bas bagirip özel hastanelerle devlet hastaneleri arasinda fark yok diyorlar. Kaldiki kanser hastalarindan devlet katkı farkı haric bir kuruş alnmayacak politikasina ne oldu ?

Benden 4 ay önce kalp damarları daralmasından dolayı sintigrafi istediledir ve 1 ay sonra kontrole gel dediler.Bende ne istediklerini bilmediğim için nükleer tıp bölümünden randevu istedim.Bana normalde filmi çekmek için 30 günlük süre ve sonuçlar içinde 15 günlük süre toplamda 45 gün sonra kontrole gidebilecektim.Randevu süresi kontrol süremi aştığı için bende başka hastanelere baktım ama daha erken bulamadım en erkeni 2 ayı buluyordu.Bu kezde özel hastanelerde çektirelim dedik en düşük fiyat isteyen 1000 tl den başlıyor 1800 tl ye kadar çıkıyordu.Ya bekleyecektim yada özelde çektirecektim.

Sonra bir tıp merkezinde çalışan arkadaşımız vardı.Gaziosmanpaşa Avrupa Şafak Hastanesi oraya git en fazla 30 tl verirsin dedi şaşırdım tabi.Böyle şeylerde inanması güç oluyor.Çünkü hastanelerde okadar sıra bekleyen insanları görünce ve özel hastanelerin fiyatlarıyla karşılaştırılınca 30 tl komik bir rakam kalıyor.
Gittim sordum dediği doğru çıktı hastaneye 30 tl muayene parası verdim aç geleceğim için ertesi güne randevu verdiler.Sintigrafi uzun süren bir görüntüleme ertesi gün 4-5 saat sürdü 3-4 gün sonra sonuçlarını aldım
Hatta orda bir amca biryer bulmuş komple herşey dahil chekup fiyatı 150 tl diyordu ama sıra ona gelince soramadan gitti.
Yani Özel hastanelerde muayene gerçekten pahalı bir iş.Ben bir ara Bahçelievler Medikal parkta çalıştım bi olay söyleyim size,hasta artık vefat etmiş başka bi hastane sevki ile gelmişti.Elektro şok yaptılar birazda acilde beklettiler sonra vefat etmiş başınız sağolsun dediler.Hasta yakınları manevi olarak bitmiş insanlar zaten özel hastaneler bunun yanında insanları maddi olarakta bitiriyor.Çözüm bulsalar keşke ama hastadan para almak için her türlü numarayı yapıyorlar,yasadaki boşluklardan faydalanıyorlar bankalar gibi...
Bu siteyi hazırlayanlardan Allah razı olsun bilmediklerimize ulaşıyoruz,soruyoruz cevap buluyoruz.Beni o gün arkadaşım o hastaneye yollamasaydı ya 45 gün süre bekleyecektim yada 1000 tl üzeri para verecektim özel hastanelere.
Bilgi paylaştıkça güzel geçmiş olsun

Özel Hastanelerde Hangi Tedavi/tahlil ne kadar?

Kalp sintigrafisi veya talyum testi Gaziosmanpaşa Şafak hastanesinde 20-30 tl muayene parası verip doktora muayene oluyorsunuz.Doktor sizi bitişik binadaki tıp merkezine sevk yazıyor.Test 4-5 saat sürüyor.Sonuçlar en geç bir hafta sonra elinizde.
Devlet hastanelerinde sıra beklemeyin veya başka yerde 1000 tl den başlayan fiyatlar var onlara aldanmayın.

Gazi osman paşa avrupa şafak hastanesinde tanidik mi vardi yoksa size özel indirim mi oldu bu ?

Üst Alt