Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özel Huzurevleri ne kadar oldu?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
98
Reaksiyonlar
231
Özel Huzurevleri ne kadar oldu var mı bilen ?

İzmir'de özellikle var mı fiyatlar hakkında bilgisi olan ?

Ev almak -Evlenmek "out" :( Huzurevi "in" :)

Özeller ne kadar mesela merak ediyorum yok mu bilen biri ? :eek:

Dün birisi bana özel huzurevleri 40 bin TL. olmuş dedi ağzım açık bakakaldım eğer öyleyse gerçekten kim kalabilir oralarda merak ettim?

@sokr@t özel huzurevleri alacağı paraya baktığı için yaş sınırını düşürebilirler. Ama sen o günlere geldiğinde aldığın emekli maaşı yetmez.

@sokr@t böyle pahalı huzurevleri , zengin olup da anne / babasının bakımı daha kolay olsun isteyen kişiler için cazip yerler.

@perseküsyon, evet aynen öyle zengin işi beni bu konuda asıl üzen 60 yaşı bekleyip devlet huzurevine gidelim diyecek olsak bile onlarında sağlık raporu istemeleri ve ruh sağlığı yerinde olmak şartı aramaları bipolar bozukluk hastası olarak beni alırlar mı hiç emin değilim yatacak kalacak yerimiz yok bizim ne yapacağım ileride hiç bilmiyorum evlenemeyizde bu saatten sonra fazla uzun yaşamam umarım.

@sokr@t sen , ailenle yaşamıyor musun ? Şimdiden ,niye bu kadar çok gelecek kaygısı yaşıyorsun ?

Ne kadar oldu hatırlamıyorum ama bir dönem haberlerde artan mezarlık fiyatları gündem oluyordu. 40bini duyunca aklıma o geldi de.. Ölmek bile dert memlekette.

@sokr@t,
Annenin kıymetini biliyorsun ama annelere küfür ediyor rahatlıyorsun. Neden acaba??

@deasn12,
Ben kimsenin annesine küfür etmem küfür etmek sana yakışır muhatap olma benimle .

bu tarz evlerin sayısı artması lazım bi 10 sene sonrası için talep inanılmaz artacak gibi görünüyor şimdiden yol alan kazanır,

@ronaldo7 , yazdığın gibi talep artar da yeterli kontenjan yoksa ne olacak ? Şu an Türkiye'de EN AZ 1,5 milyon yaşlı, emekli insan bakıma muhtaç şekilde yaşıyor Darülaceze gibi kurumlarda boş yer yok.

@perseküsyon, aynen valla boş yer yok sırayla alıyorlar oralardaki ortam nasıl acaba rahatça yaşanabilir mi her şey saatlidir zatende her şeye karisiliyor mudur acaba ?

@sokr@t , o kadar bilgiye sahip değilim. Çevreye rahatsızlık vermedikçe neden karışsınlar ki

@perseküsyon, yatma kalkma saatine mesela hastanede bizi gündüz yatakta yatirmiyorlardi salonda oturun yatmayın diyorlardı gece uyuyamazsıniz gibisinden ya da sigaraya falan işte karışıyorlar mıdır acaba ?

allah muhtac etmesın son hız gıdısat da o yonde ama asla gıtmem

TABAN % 131,69 artışla : 7.500 TL + KDV, TAVANDA % 25 artışla : olarak uygulanması karara bağlanmıştır. Bu ücretler 65.812,5 TL + KDV 01.01.2024-31.12.2024 tarihleri arasında geçerli olacaktır.29 Ara 2023 haber

Son düzenleme:
Genel olarak insanlar kaygılı ileride ne olacak vb. Gibi engellilerde daha fazla kaygılı. Kaygılı olmak ve düşünmek normal. Elinden geleni yapıp oluruna bırakmak iyi olur. Saglıklı birey yada engelli ne yaşayacagını kimse bilemez . Engelli olmanında dezavantajları var. İş bulmak olabildigince kendi işlerini yapabilmek ilerde kimseye muhtaç olmamak gibi gelecek kaygısından anı yaşayamıyoruz.. huzur evleri nasıl ne kadar rahat olur bilmiyorum. İnşallah kimse huzurevinde kalmak zorunda kalmaz

Üst Alt