Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü aracı olan kişi 2022 maaşından ve yeşil kart'tan yararlanamaz mı?

berfinn

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Bülent bey öncelikle teşekkür ediyorum siteye tekrar girmemde yardımcı olduunuz için.

Engelli aracım var 2022 için müracat etmiştim geçen yıl ocak ayında. 2008 model 2600tl lik aracı ötv indiriminden ve kampanyadan yararlanarak 16 bine aldık bende sanmıyodum aslında bana 2022 maaşı verceklerini araştırmadık bişey bırakmadılar. Trafik sigortasını kimin ödediğinden aracın ötv haricendeki parasını nasıl karşıladııma. Ticarimi yoksa kişsel olarkmı kullandııma kadar. Dosya tam 3 kez geri geldi en sonunda maaşa bağlandım şükür.

Bağlandımda şimdide yeşil kart nasıl alıcam yoksaki kulandıım sağlık karnemle tedavilerime devammı etsem başıma iş alırmıyım. Çevremde aracı olup yeşil kart kulananda var.

Araç olmasının maaş bağlamada ve yeşil kart çıkarmada sorun oluşturduunu sanmıyorum. Çünki bu bir ihtiyaç. birde tabii aracın fiyatı önemli 40 50 bin liralık arac olursa engelli kişinin altında ozaman tabikii 2022 den yararlanamaz.

Bülent bey ben emekli sandığı sağlık karnemi kullanmak taraftarıyım hiç yeşil karta geçmeyi düşünmüyorum çünki sağlık problemlerim fazla.
Birde sosyal güvenlik uzmanı SN ALİ TEZEL beyin bir yazısını okudum 2022 alanlar bakmakla mükellef olunan kişilerden kullandıkları sağlık yardımına devam edebilirler demiş.
inşallah öledir değilsede ozaman mahkemelerde uğraşıcaz demektir.

saygılarımla.

Ali tezel milletvekili degil . Birgün olurda chp iktitaragelirse Ali beyde millet vekili olup çalışma bakanı olurda sosyal adalet bir nepze dözelir.....

berfinn
.Sosyal güvenlik uzmanı CHP Milletvekili SN ALİ TEZEL. 2022 maaşı alanların yakınlarından dolayı sağlık güvencelerini .

Özür dilerim ben bir gazetede okumuştum chp ye katıldıını.Sanırım bir yanlış anlama oldu.

Berfin halen annenin saglık güvencesini kullanmaya devam ediyorsan aynen oyle devam edeceksin. Yeşil karta gerek yok ki senin için. Annenin sağlık güvncesinden yararlanmak 2022 aylıgı almana engel dğildir. Bu konuda ne yasada ne de ilgili yonetmelikte bir hüküm yoktur.

Kalemcim teşekkür ederim cevabın için.

Ağbisi üzerine sakat aracı alan kişinin yeşil kartı iptal olur mu?

bi arkadaşım kendi engelli araç kullanamayacak derecede fakat ağbisi üzerine sakat aracı almak istiyır yeşil kartlı ve merak ediyoruz araç aldığı taktirde yeşil kartı iptal edilirmi teşekkür ederiz vewrceğiniz cvplar için

Üst Alt