Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü aylığım kesilmişti ve ceza ödüyorum. Şimdi şartlarım uygun, yeniden başvuru..?

Bence başvurun. Bağlanmaması için bir nedne göremiyorum...

Kestirdiğim 2022 maaşına tekrar başvurdum yeniden bağlanırmı?

ssk kaydımının tespit edilmiş olup 4.000 küsür ceza ve maaşım kesilmişti. ben bu borcu 12 taksitle böldürdüm ve ödemeye başladım şuan 4.taksidimi ödedim.
2 yıldır ssk veya başka kuruma kaydım yok. 3.ay önce tekrar 2022 başvurusu yaptım. acaba maaşım baglanır mı geri.
evrak sorgulamadan takip ediyorum ve eski kaydım çıkıyor. halen bir sonuç alamadım

Böyle bir durumda 2022 ayıgı baglanan bir arkadaş oldu. O arkadaşımızın da 2022 yersiz ödemeden dolayı borcu vardı. Ve ona aylık baglandı. Fakat sanırım ödenen oplu paranın baya bir kısmını SGK'na olan borcu için tahsil etmişlerdi. Şuradaki 91. mesajı okuyunuz:http://www.engelliler.biz/forum/202...-ve-borc-tahakkuk-ettirildi-5.html#post705672

Evet, tabiki 2022 aylıgı baglanmaya haks ahibi bulunursanız size 2022 aylıgı baglanır.
Fakat 2022 aylıgı kisldikten sonra bir daha yeniden başvuru gerekior. İşlemler sil baştan yeniden yapılıyor yani. Eğer siz kaymakamlıga gerekli evraklarla birlikte başvurduysanız tabiki başvurunuz degerlendirilir.
Kaymakamlığa muracaat ederek yeni bir başvuru yaptınız mı 2022 aylıgı için?

evet tekradan başvuru yaptım ve dosyamın ankaraya yollandıgını söylediler.

Evrak takipte gorunur yakında inş. Bekleyecegiz o zaman. Ya da kaymakamlıga bir sorun isterseniz durumunuz hakkında.
Olmadı BİMER e yazın.Süreci hızlandırırsınız.

Üst Alt