Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü maaşı alan kardeşimin babamın sağlık güvencesinden düşmesi mecburi mi?

sivrisinek

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
ya kardeşim engelli %100 özürlü maaşı alıyor. babamın sigortasından dusulmesı gerekıyor mu.
bi alakası oluyor mu yani. sonradan ceza falan gelebılır mı.

ya emın mısınız bır ıkı senedır alınıyor. ne olacak sımdı

bulent abı sımdı yesıl karta falan gerek yok dımı yanı. normal 2022 yı de alır babasının sıgortaası da devam eder

benım kafam karıstı da

wakwak;
%60 özrü bulunan engellilere yaşları ne olursa olsun, isterse evli, devlet hem ana,babasından ömür boyu yararlanabilir ve ana,babasınının sağlığı yoksa devlet Genel sağlık sigortası uygular.

ya arkadaşlar ben sgk ya sormuştum yeşil kart çıkarılması mecburiymiş. ama ssk dan düşmeden de alabilenlerde var. lütfen alan arkadaşlar nasıl aldıklarını söyleyebilirlermi.. bizede yardımcı olurlarsa çok seviniriz nereye başvurmamaz gerekiyor.

bızde alıyoruz ama acaba yasadışı bısey mı yapıyoz

Engelli arkadaşlar ömür boyu babalarının sağlık sigortalarından faydalanabilirler mevzuatta mevcut..

peki nasıl alınıyor ben bir türlü alamadım. nerden nasıl ssk lı kalmam için nereye başvurmam lazım ssk lı kalmak benim için çok önemli ilaçlarım için. bir açıklama yaparsanız çok sevinirim.

Arkadaşlar yakınlarının sağlık güvencesinden yararlananlar 2022 aylıgı alamaz diye yasal bir hüküm yok. Sadece bizim ezberci memurlar mevzuatta "2022 aylığı alanlar yeşil karttan yararlanırlar" hükmü gereğince yeşil kart diye dayatıyolar! Tek bildikleri o.
Oysa başvurular ancak özürlü raporu %40'ın altında olursa ve muhtaç bulunmazsa reddedilir. Yakınlarının sağlık güvencesinden dlayı direkt reddetmeleri bile yasal değil. Oturup inceleyecekler muhtaçlık duurmunu. Sadece sağlık güvencesinden dolayı muhtaç olup olmadıgına atıfta bulunmak bile buyuk saçmalık...
Açın yönetmeliği bakın. Orada yakınlarının sağlık güvencesinden yararlananlar için aylık kesilir, baglanmaz diye bir hüküm var mı? Hayır, yok. Lütfen bu konuda rahat olun.

orak hücre olğum için sadece %40 verdiler ve ssk kendigilinden düşecekmiş yani ssk lı kalmak istesekte kalamıyoruz ve ayrıca 9 polikilinige girdim bir yerden de 30 verildi. ayrıca 2 ay sonra heyete geçecekmişim. toplam yüzde kaç verirler 2022 maaşı olarak ne kadar alırım bunları merak ediyorum..

Üst Alt