Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Paranoyalarım çok arttı! Ne yapabilirim?

fringe

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
1
Selam,paranoyalarım çok fazla.
dün yine acile gittim ve diazem yaptırdım.
benim teşhis %45 paranoid şizofreni...
ama ben bütün ilaçları 1,5 yıl önce bıraktım..artık ilaç kullanmıycam dedim kendi kendime.

1,5 yıldır kullanmıyorum hiç bir şey.

ama aslında sorun yok,ilaç kullanmadığım için.

sadece şuan depresyondayım ve paranoya var..doktora yanlış teşhis koydunuz şizofreni değilim demiştim..yanlış teşhis koyduğu için yanlış ilaçlar verdi..bende o yüzden kullanmıyorum..

sizce ne yapayım? anti depresan alayım mı eczaneden..iyi gelir mi?

serotonini dengeleyecek bişey al, prozac vs..

Ben doktor tavsiyesi dışına çıkmayın derim.
Hekiminizi değiştirebilirsiniz fakat münferit hareket etmemenizi tavsiye ederim.
Geçmiş olsun.

Sen iyi bi doktor araştır bence guvenebilecegin , böyle burda ilaç tavsiye etmek cok yanlış daha da kotu olabilirsin

kaderortaklari
bana yakın bir hastane var,doktorumda o hastanede..şimdi o hastanenin başka psikiyatri doktoruna gidersem eğer,ya beni görürse..gittiğim doktora da aslında bu benim hastam,şizofreni bu derse..çünkü ben yeni gideceğim doktora şizofreni demicem..depresyon için gidicem..başım belaya girer mi?

Dostum bende atipik psikozum bende kendimi hasta olarak görmüyorum mesela senin durum tabi farklı.kesinlikle doktorunun dediginin dışında ilac alma dahada kotulesirsin. Benim anlamadığım nasıl yanlış teşhis koyuyor baska doktora gidip yalansiz sorunlarini olan herseyi anlat kurtul isi karmasiklastirmadan çöz derim geçmiş olsun

Allah şifa versin. Elbette Doktor +Namazı tavsiye ederim.

fringe istanbul leventte ozel madalyon tıp merkezi var ankarada da var eğer fiyatları aynıysa geçen sene muayene için 40 tl alıyorlardı , eğer yakınsanız orayada gidebilirsin. Hem daha rahat anlatırsınız . Yada başka Bi devlet hastanesindekine gidin durumunuzu anlatın deneyin yani böyle kafanıza göre içerseniz çok daha kotu olabilirsiniz

@kaderortaklari

işte evet haklısın,ama çalışıyorum iş yeri izin konusunda hep sıkıntı...ya kovarlarsa işten beni..
hastaneler hep hafta içi,haftasonu da çalışan hastaneler olsa keşke..
dün hastaneye gittim,iş çıkışı...gün içinde psikyatriye gelin dediler..
acilde diazem sakinleştirici iğne yapıp yolladılar o kadar

bılader bu hastalıgı kendıne yakıstıramıyon ıyı oldugunu dusunuyon ama soyle dusun bu doktor 6 yıl okumus ve hala okuyo kendını gelıstırıyo bu adam sendekı durumu anlımıcak kapasıtede olaydı o dıplomayı ona vermezlerdı. Kac tane sızofrenı tanıdıysam hasta degılım dıyo ama ıgne olmadanda duramıyo madem ıyısın yanlıs tanı ozaman neden ılacsız ıgnesız duramıyon donuyon dolasıyon yıne yıyon ıgneyı paranoyom arttı dıyon normal ılac kullanmazsan artar teshısın paranoıd sızofrenı paranoyo olman normal bence doktorun ızınden gıt

@fringe
hastasın sen paranoyalarım arttı diyorsun depresyon degil seninki şizofrensin sen ilaçlarını kullan

@Sizosalgun mantıklı konuşuyor

şizofren hastası şizofren olduğunu bilmezmiş,öyle okudum ben birçok yerde.
iyi o zaman ben şimdi şizofren olduğumu kabul ediyorum.

o zaman şizofren değilim,demek ki ben doğru söylüyorum.
dertleşiyoruz işte ne güzel..
boşvereyim neyse ne,kafamı boş yere meşgul ediyorum.

""şizofren hastası şizofren olduğunu bilmezmiş" hayirbu tum hastalara ait digil,insanlar farkli,hastaliklarta farkli belirtilerle ortaya cikiyor

Dua edin,her gunKurandan bir iki aye okuyun

fringe

Eğer paronyaların var ise anti depresanlar ters tepebilir ve daha berbat duruma sokabilir doktor kontrolü dışı lütfen kafanıza göre ilaç almayın. Bu iş şakaya gelmez...

ben artık tencerelerden atlıyorum

evet ben artık tencerelerden atlıyorum,yakın zamanda kazanlara geçeceğim...varolmamanın tarifisiz hafifliğini en kısa zamanda yaşamayı diliyorum..evrene bu yönde mesaj yolluyorum..umarım mesajım ulaşması gereken yere en kısa sürede ulaşır..sı-kıl-dım...önceleri böyle değildi...ben mutlu bir adamdım..sonradan böyle oldu..

fringe

Şu anda sağlık raporunda tedaviyle çalışabilir yazıyor.eğer tedavi olmazsan ve işyerinde uygunsuz davranırsan ve tedavi olmadığın ortaya çıkarsa sıkıntı yaşayabilirsin.sana tavsiyem alevlenme yaşamadan tedaviye başlaman.bunu sana daha önce yazmıştım.xeplion adlı ilac yan etkisi en az olan ilaçtır.ayda bir iğne olarak yapılır.

Ocean spray

ben xeplion kullandım 2 ay, ama o bende çok huzursuzluk yaptı..iç huzursuzluğu sıkıntı yaptı..şimdi başliycam tekrar ilaca galiba..ama doktorla konuşucam önce..

@Ocean spray

evet ben artık tencerelerden atlıyorum,yakın zamanda kazanlara geçeceğim...varolmamanın tarifisiz hafifliğini en kısa zamanda yaşamayı diliyorum..evrene bu yönde mesaj yolluyorum..umarım mesajım ulaşması gereken yere en kısa sürede ulaşır..sı-kıl-dım...önceleri böyle değildi...ben mutlu bir adamdım..sonradan böyle oldu..

Prozak kullandim 3 yil ani ic dalgalanmalari dengeliyor ama gerekli olan dalgalari da bloke ediyor 6 aydir kullanmiyorum... Eczaneden kolayca aliniyor ve ucuz ama Dr tavsiyesi olmadan alinmamali bence

fringe

Peki doktora güvenmemeniz de paranoyadan kaynaklı olabilir mi başka doktora gidin ama bu böbrek taşı gibi olay değil 3 doktor görmedi 4. buldu gibi birşey değil şizofreni normal insanın anlayamayacağı karışık birşey olsada doktorlar çabuk teşhis ediyor ve ne ilaç verildiyse kullansanız sizin için iyi olur yoksa şu anda yaşadıklarınız normal.

ben 25 yaşımda kullandım prozakı ve bu hapın iki yan ektikisi var diyorlar ilacı satanlar mutluluk hapı diyor birinci etki bu ikincisi ise intahar ettiriyor gibi bir durum var. Bende ise aşırı mutluluk kahkaha ve uykuya sebep vermişti o sıralar çok agresiftim çok kavgacıydım neyse biraz kullandım geçti

İç huzursuzlukları geçici.banada çok şeyler yaptı hattabir kaç ay iktidarsızlık yaptı ama sonradan bütün yan etkiler gitti.sana söylediğim gibi şimdi git tedavini ol bence durumun ağır değil ama doktorların verdiği ilacı düzenli kullanırsan düzelirsin ve düzeldikçe ilacını düşürürler

Üst Alt