Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Parmak kopması ve travma sonucu stres bozukluğu Ankara'dan yüzde kaç olarak döner?

ates84

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaslar is kazasi nedeniyle sag el bas parmak ilk eklem yerinden koptu hastane bana yuzde 11 verdi pisikiyatri de bana travma sonucu sitres bozuklugu verdi evraklarim ankaraya gonderildi acaba yuzde kac oran verilir

Dokturların verdiği yüzde oranları aldatıcı olabiliyor. Nihai kararı ankara sgk belirliyor. Tüm rötgen filimleriniz, raporlarınız, tüm evraklarınız ankaraya gidiyor orda yeniden değerlendiriliyor. Dosyanız ankaraya gittiyse dönene kadar sabredin.

Başparmağın ilk eklemden amputasyonunda % 16 verirler aslında. Bekleyip ankara'dan nasıl bir sonu. geleceğini görmek lazım. Şimdilik yapılabilecek başka bir şey yok.

Merhaba arkadaslar ankaradan evraklarim eksik evrak nedeniyle geri gönderildi tuzla sgk gittim memur bana seni tekrar hastaneye sevk edebileceklerini söylediler gelisme oldukca paylasicam arkadaslar bir hafta icinde evraklarim ankaradan geri gönderilecek sil bastan devam edicek mücadelem

Başparmağın ilk eklemden amputasyonunda % 16 cikicak büyük ihtimalle6. Is verende %80 kusurlu bulundu ve isverenim asgari ücretden gösterdi sizce ne kadar maas baglanir

250 TL gibi birşey olur diye tahmin ediyorum

Evraklarim hala ankarada beklemede bu verilen maas her ay mi yoksa 3 ay da birmi veriliyor

Sürekli işgörmezlik geliri her ay verilir,bu aylığı alırken çalışabiirsin,ömür boyu sigortalı olursun,vefatın halinde geride kalan cocuğunada kalır bir nevi yavru emeklilik diyebiliriz,geçmi olsun sonucu bekliyoruz...

cvp gelmedimi daha ateş84 merak ettik

Merhaba arkadaslar sabirsizla bekledigim haber geldi %21 rapor verdiler karsi taraf %80 kusurlu kaza gecirdigim zaman 900tl aliyordum ne kadar maas baglanir

Öncelikle geçmiş olsun işallah umut ettiğiniz bir maaş bağlanır sizin durumunuza benzer beraber çalıştığım bi r arkadaşım var fakat arkadaşımın sağ yüzük parmağı iş kazası sonucu ilk bogumu yok rapor falanda almamis bilgi sahibi olan arkadaşlar ne önerirsiniz kendisine is goremezlik maaşı baglanirmi

% 21 hayırlı olsun. Dediğim gibi, 250 tl gibi bir gelir bağlanır diye tahmin ediyorum.

Ali, bir parmağın üst boğumdan amputasyonunda % 3-5 oran ancak verilir ve bu oran sürekli iş göremezlik geliri açısından bir hak sağlamaz. Ama işverenin kabahati oranınca tazminat hakkı vardır. Az da olsa bu yolun olduğunu da bilmem lazım...

Teşekkürler ederim Bülent bey sürekli iş goremezlik geliri için belli bir Özür oranimi gerekiyor belli bir alt sınır varmidir

akut ve post travmatik stres bozukluklarına rapor verilmez, verilse de engel kabul edilmez..

Bence yeniden hesaplanması için başvurun. Bir kaybınız olmaz...

Merhaba arkadaslar maddi tazminat 91 bin tl cikti sgk kurumu bu paranin belli bir kismi kesicekmis bu paranin ne kadari bana kalicak bu arada manevi tazminat belli olmadi

Bu mevla bana az geldi sizce

ateş senın %20 oranında kusur oranın varmış tam kusur ısverende olsa ıdı ozaman degısırdı senın tazmınatın burut uzerınden hesaplanması gerekır avukatın beceremmıs olarabılır %21 lık orandan ıse 900 tl lık maasın baglanma oranısana baglanıcak maasta 167 tl cıvarında

zafer bey akut ve post travmatik stres bozukluk larından nerden bılıyorsun ozur oranın verılemıcegıne sız akut post travmatık hastalıgının ne oldugunu bılıyormusunuz psıkolojık travmalar bır iş kazası dır ornegın işten servısle eve donerken bır trafık iş kazası meydana geldı işçi anı bır reflexle heyacana kapıldı panık atak olustu daha sonra bu travmatık stres bozukluga donuştu kısı 2 yıl teva olsada duzelmedı bu iş kazasına gırmezmı ozur oranı almazmı magdur olmuş kişileri yanıltmayalım konu ıle ılgılı bılıyorsak yorum yapalım bılmıyorsak yazmıyalım lutfen

arkasaş dogru söylüyor olabilir bendede aynı sorun vardı halada tedavim devam ediyor ama oran sıfır cıktı anlamadım hatta psikotik hastalıkta oluştu ama iş kazasıyla baglantı kurulamadı son hastalıgım atipik psikoz

benim tanım ilk olarak post travmatik stres bozuklugu ve depresyondu ama oran sıfır cıktı ve hadda ssk saglık kurulu meslekte kazanma kayıp olmadıgına ve kontrelede gerek olmadıgına karar verdi ardından on sefer hastanese yattım hastalıgım hala devam ediyor itaraz ettim bana böyle bir hastalıgın olmadıgını ve hastalıgında artma olmayacagımı hatta avukatlara sorulmuş ve bana verilen yanıtta biz iş kazasından dolayı sende bir hastalık bulamadık dediler sonuç olarak hastalık ustume yıkılmış oldu ve kendi kendine oluşmuştur diyerek işin içinden çıkılmıştır benim yaşadıklarım bunlar en son hastalıgım atipik psikoz olarak hastalıgım devam etmektedir saygılarımla

Merhaba arkadaslar karsi taraf yargitaya giderse herhangibi teminat yatirmak zorundami

Merhaba arkadaslar elimden geldigince mucadelimi sizlerle paylasmak istiyorum 16.02.2015 tarinde durusmam gerceklesti 102 bin tl maddi tazminat cikti ama sgk belli bir kismini kesicek ama ne kadar kesilecek

ateş84 bildiğin gibi tazminat hesabını hesap bilirkişisi yapıyor, onun mahkemeye verdiği evrakta tazminatın ve SGKnın keseceği rakam detaylı olarak yazıyor. Avukatından fotokopi iste... yada mahkeme yakınsa sen git iste fotokopisini verirler.

Üst Alt