Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Pegasus hava yolları neden engelli inidirimi yapmıyor?

mehxmet

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Bugün uçak bileti almak için pegasus hava yollarını aradım fakat normal satış fiyatı üzerinden engellilere bir indirim yapmadıklarını söylediler. Bu yaptıkları özel sektör olmaları sebebi ile normal mi yoksa yasal olarak bir indirim yapmaları gerekiyor mu? Nasıl şehirler arası otobüsler indirim yapıyor ise hava yolu firmalarının da indirim yapması gerekmiyor mu?
Saygılar,,,

bende pegasustan aldım ındırım olmadı ama THY yalnıs degılsem yuzde 20 lı cıvarlarında bır ındırımın yapılacagını soyledı pegasus zannedersem ozel hava yolu ucagı olmasından dolayıdır..naptımsa kuruş ındırmedıler:)

pegasus havayollarının biletleri ucuzdur ama engellilere indirim yapmıyorlar. thy'nin uçak biletleri pahalıdır sponsor anlaşmalarından dolayı faturayı vatandaşa yansıtmaya çalışıyorlar.. mesela ben ocakta 49,99 euroya avrupaya gittim aynı fiyatla dönüşü yaptım.. aynı gün thy'nin biletlerine baktığımda 4,5-5 kat fazla pahalıydı..

Engelli indirim sadece THY yapmaktadır diğer özel şirketlerin böyle bir hakkı yok.ve uygulanması gereken yasal indirim oranı % 20 değil % 40 dır.

özel hava yolları Engelli indirimi yapmıyor çünkü özel teşebbüs. isterse yapar istemesse yapmazlar..

Pegasusun fiyatları biraz uygun oldugu için belki indirim yapmıyor olabilirler.
Gerçi pegasus la çok önceden alırsan uygun, ancak son günde hemen hemen aynı, öte yandan biri atatürk havalimanı diğeri sabiha gökçen.

evet pegasus havayolları engelliler için indirim yapmıyor ama Pegasus bir çok hava yolu firmasından çok daha ucuza uçuş kampanyaları yapıyor arkadaşlar. Pegasus kampanyalarını takip etmek istiyorsanız, Alobilethatti.com/pegasus-kampanyalari sayfasını takip edebilirsiniz.

son durum nedır ???ındırım ypaan ucak fırmaları hangılerıdır?

Sirdas Hnm, THY de yasal indirim orani %40 olabilir ama malesef uygulamiyorlar! Yada eskiden oyleydi kaldirdilar o kanunu!
Ben 8 ay once amerikaya gittidimde,yaklasik 1500 tl olan bilet ucretime sadece 200 tl gibi bir indirim yapmislardi!
Sanirim % 25 idi o zamanki yasal indirim.Ve ben,madem % 25 indirim var neden bunun karsiligi olan 325 tl indirmiyorsunuz'? dedigimde,koltuk ucreti olan 800 tl nin %25 ine indirim uyguluyoruz'demislerdi. Yani diger 700 tl zaten devlete odenen yasal vergidir,onun indirimi yok' demislerdi.
Yani simdilik durum bu yonde...

Merhaba, bu konu önceden de gündeme gelmiş ama ben şimdi güncel olarak sormak istiyorum : Pegasus Havayolları bilette engelli indirimi hala yapmıyor mu? Bilgisi olan? Teşekkürler.

nostaljik

Özel işletme olduğu için yapmıyor düz mantık sadece pegasus değil THY dışında hiç bir firma indirim yapmıyor. Pegasus'un biletleri ucuz zaten diğerlerine göre. THY'de üstelik promosyon (yani ucuz olan) uçak biletlerine de indirim yapılmaz. İndirim oranı da %20. 25 değil. Thy uçak biletleri pahalı olduğu için indirim de fazla bir şey farketmiyor. Anadolu Jet de THY yan kuruluşu thy ye göre daha hesaplı biletleri.

Üst Alt