Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Plastik atölyesinde çalışıyorum. Ciğerlerde çıkan nodüller meslek hastalıgı sayılır.?

ERKAN ERKAN

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar;ciğerlerde çıkan nodüller meslek hastalıgı sayılırmı.ben plastik doğrama atölyesinde çalışıyorum.iş kazası geçirince bir sürü filim tomokrafi falan derken sırtımda sırt fıtığı,belimde bel fıtığı ve boynumda boyun fıtığı çıktı.bunun yanında ciğerlerimde 10mm nodül çıktı su anda takibe aldılar bu nodul kötü huylu çıkarsa ki inşallah çıkmaz.bunlar meslek hastalığı sınıfına girermi girerse engelli raporunda bir faydası olurmu. Ilginize şimdiden teşekkürler.

ERKAN ERKAN

Olabilir tabii. Bu konuda sigorta müdürlüğüne başvurun ve yetkii bir hastaneye sevk isteyin. Orada değerlendirilir bu durum. Kolay değil ama mümkündür...

etken maddeye maruziyet sürenize yani işyerinde çalışma yılınıza bağlı olarak meslek hatalığı sayılabilir tabi.Bülent Beyin dediği gibi yetkili bir hastaneye başvurun.göğüs hastalıkları uzmanı belirleyecektir bu durumu..geçmiş olsun..

Üst Alt