Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Platinim kırıldı! Acilen Ankara'da skolyoza bakan doktor önerir misiniz?

_çalıkuşu_

Aktif Üye
Konular
40
Reaksiyonlar
1
Platinim kırıldı ve doktorum prof.dr.derya dinçer yurydışında.nezaman döneceğide belli değilmiş.başka doktora görünecem.tavsiye edebileceğiniz dr.ve iletişim numarası da varsa gönderebilr misiniz. ..

acaba platin nasıl kırıldı nasıl anladınız kırıldığını benimde belde var ondan sordum

Nasıl kırıldı bilmiyorum. Belim acıyor diye doktora gittim .röntgen filminde göründü kırık

La Tahzen Ben Ankaralıyım ve İbn-i Sina hastanesinde 1998 de 16-17 yaşlarında iken sayın Derya hocaya ameliyat oldum.

1 - Bir ay boyunca vucudumu alttan ve kafadan askıya aldılar. Vucudumu sündürdüler.
2 - Ameliyata girdim; boyun ense kökünün hemen altından platin vida yerinden oynayıp dışarı doğru zorladı ve nerdeyse parçalayıp dışarı çıkacaktı.
3 - Ameliyata girdim; yerinden oynayan platinin bulunduğu bölgeyi tekrar açtılar ve tekrar omuriliğe monta ettiler.
4 - Bacaklara giden sinirlerde sıkıntı çıktı ve bacaklarımı hissedemedim ve ileri atamadım adımlarımı
5 - Bir baston yardımı ile yürümeye başladım.
6 - Vucuduma körse verdiler, altı ay içinde vucudumu yara etti.
7 - Geçen yıllar içinde 2008 yıllarında platin hem alttan ve hemde üsten kırıldı.
8 - Platin kırık şekilde hayatımı devam ettiriyorum. Derya hocayı 1998 den sonra bir daha görmedim.Diğer doktorlar platinin vucuda adapte olduğunu kırılsa da birşey olmayacağını, spor dahi yapabileceğimi söylediler.
9 - Şuan hala bacaklarımda bir dirençsizlik ve bir elimde koltuk değneği ile yaşamımı sürdürüyorum.
10 -Ameliyattan buyana 15 yılı geçti, hamdolsun yaşıyorum. İşime gücüme gidiyorum.
11 -Derya hoca belki beni iyileştirdi, belki eğriliği durdurdu ama o hocanın o hareketlerini, o bana yaşattıklarını unutmayacağım. Kısaca sevmedim ben o adamı. Ne siyasi düşüncesi, ne inancı bana göre değil, yaşantıma göre değildi. Defalarca beni yanlış operasyon sonunda ikikere anestezinin altına yatırması. Benim suçum yok, ben karışmam gibi laflar etmesi ne doktorluğa, ne de insanlığa yakışacak tavırdı.

Slm, arkadaşım, Ankarad değil Türkiye çapında tek geçebileceğim, tek güvenebileceğim doktor, Prof.Dr.Mehmet Ali ŞEHİRLİOĞLU, kesinlikle bu doktora muayene olmanızı tavsiye ederim...

Konuyu actiktan sonra Derya Dincere gittim.korkulacak bir şey olmadigini söyledi.dediği gibi de oldu.yani bir sorun yaşamadım.boşuna korkmuşum.panik yapmışım.platinin dışında koruyucu bir şey daha varmış.catlamis gibi görünen kısımın dışında bir şey daha varmış.rontgende görünmez o dedi.korkulacak bir sey yok dedi.tabi aradan kac yıl gecmis.ben yeni yaziyorum :)

Benim Platini min 2 yıl sonra vidası da çıktı.Doktorum artık emekli olduğu için özel bir hastaneye gittim.şimdiye kadar niye aldırmadın platinini dedi doktor. Derya Dinçer gerek yok demişti ama yaşlılıktan ameliyatları gözü yemediği içinmiş demek ki. Kemikler çoktan kaynamış artık platine ihtiyacın yok dedi doktor.Platini aldırdım ve aldırınca hafifledi sanki.
**kırılan platin zamanla oynaya oynaya, bel hareketli bir bölge, vidayı da gevşetmiş. Canım çok yanıyordu o sıralar. Bunu derya bey tahmin etmeliydi böyle olacağını.Ya vida zarar verseydi sinirlerime? Platinimi şimdiye kadar aldırmadığıma şaşırdılar. Boşu boşuna platinle yaşıyormuşuz haberimiz yok.

Son düzenleme:
Üst Alt