Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polis memuruyum. İş kazasında parmaklarım koptu. Çalışma hayatım hakkında..?

muratttt

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ABİ 38 yaşında polis memuruyum 13yıl fiili olarak, yıpranma askerlik sigorta meslekte 18 yıllık memurum, lisans mezunuyum derecem bu ağustosta 1 in 3 ü olacak 15 gün önce devriyede iken araç içinde arkadaşım kendi silahı ile beni sağ elimden yaraladı, kazası sonucu sağ el baş ve işaret parmağı hariç sağ elimin parmaklarımı kaybettim.Orta parmağımın dibindeki eklem zarar görmemiş birinci boğumun yarısına kadar duruyor elimin ayası da var ve sağlam ancak küçük parmak ve yanındaki parmak dipden eklemle birlikte alınmak zorundaymış ve ameliyatla alındı.yani 3 parmak yok , izmir emot özel hastanede ayak parmağımdan önce bir parmak (diyerleride olabilirmiş)nakil yaptıracağım elime. şimdilik 3 ay raporluyum ama, ben ne yapacağım nakil yaptırsam ne olur yaptırmasam ne olur benim meslekte durumum ne olacak çocuklarım küçük taksitlerimde vardı emekli ederlerse çok kötü olur, prosedür nedir ne olacak.beni bilgilendirirmisiniz .birde bu ayaktan nakil olayını en güzel neresi yapar acaba teşekkürler.

geçmiş olsun
Emniyet Saglık Şartları yönetmeliğine göre DİLİM BELİRTİR rapor aldırılıcak sana tedavin bittiğinde.senin durumun büyük bir ihtimalle D dilimine girecek ve GİH sınıfına aktarılacaksın.

VI- KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI
D)
2) (Değişik:RG-27/10/2010-27742) Kullanılan elde baş ve işaret parmağı sağlam olmak kaydıyla (başparmağın distal falanks ampütasyonu sağlam kabul edilir.) diğer parmaklarlardan herhangi ikisinin metacarpafalangial eklemden ampütasyonu geride kalan parmağında distal falanks ampütasyonu ya da yok hükmünde olması ve/veya kullanılmayan elin protezle düzeltilebilecek seviyede omuzla dirsek arasından ampütasyonu, dirsek ekleminden çıkartılması (dezartikülasyon), dirsekle bilek arasından ampütasyon ya da bilekten ampütasyon (Bu maddeden daha ağır kayıplar E diliminde kabul edilir.)

cevap yazdığın için teşekkür ederim. bu olay görevde olduğu için vazife malülü sayılıp idari polis olma şansım yokmu sorularım hakkında daha fazla şey söyleyebilecek arkadaşlar
cevap lütfen

İdari polis olmak için talepte bulunduğunuzda kabul edilecektir diye düşünüyorum... Bu konuda mevzuat bilgisi olan var mı arkadaşlar?

% 60 rapor alabilirsen görev başında olduğu için vazife malülü olma şansın yüksek. Ancak vazife malülü olursan kurumla ilişkin kesilir emekli maaşı bağlanır. Vazife malülü olursan ayrıca ssk sürelerini doldurup ordanda emekli olup emekli maaşı alabilirsin. Aynı anda iki emekli maaş alma hakkın var.

devrem geçmiş olsun görev başında olduğu için direk idari polissin dert etme onu sen

Devre çok geçmiş olsun zannedersem Emniyet genel Müdürlüğü Saglık kurulundan silahlı olarak görev yapıp yapamıyacağını belirtir rapor isteyecektir yapamaz derlerse vazife malülü olarak emekliye sevk ederler benimde başıma geldi bende aynen emekli oldum.

cevap

Arkadaslar yazdiginiz icin hepinize tesekkurler ,idari polis nasil olunuyor acaba'',ben hangi asamalardan gecerim bu arada su anda hastanedeyim
Ayaktan bir parmak -orta parmak-nakil yaptirdim bugun 5.gun
Basarli oldu diyor doktor
Kaldi iki.

muratttt;

abi ben de polis memuruyum şuanda da idari polislikle ilgili işlemler sürüyor d dilimi rapor alırsan görev başında olduğu için idari polisliğe devam edebiliyorsun dışarda olsaydı GİH olurdun geçmiş olsun.

tesekkurler elvismail, benim durumum da d dilimi rapor verirlermi? Konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar yazin lutfen' bilgi sahibi olmama vesile olan abilerede tesekkurler.

Sagolasin devrem

EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİResmi Gazete
Tarih: 04.08.2003; Sayı: 25189

VI- KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI

“24) Kullanılan elde baş (baş parmağın distal falanks yokluğu sağlam kabul edilir) ve işaret parmağı sağlam olmak kaydıyla diğer parmaklarlardan herhangi birinin metacarpafalangial eklemden yokluğu ve geride kalan iki parmaktan da sadece birinin distal falanks yokluğu ya da yok hükmünde olması ve/veya kullanılmayan elde bir veya daha fazla metacarpafalangial eklemden edinsel falanks yokluğu, kullanılmayan elde interfalangial veya metacarpafalangial eklemlerin sertlik ya da gevşeklikleri, kiriş ve kas arızaları, şekil bozuklukları, kullanılmayan elin fonksiyon bakımından yok hükmünde olması.”

bu uyuyorsa c dilimi

18) Kullanılan elde 5 inci parmak hariç diğer parmaklarda bir veya daha fazla edinsel flanks yokluğu.
19) Kullanılan elde 5 inci parmak metakarpı hariç bir veya daha fazla metakarpın edinsel yokluğu.
20) Kullanılan elde 5 inci parmak hariç bir veya daha fazlasının fonksiyonlarına engel olan; edinsel parmakların yapışıklıkları, interfarangial veya metakarpafarangial eklemlerin kalıcı sertlik ya da gevşeklikleri, kiriş ve kas arızaları, şekil bozuklukları.
21) Kullanılan elin fonksiyon bakımından yok hükmünde olması.
bunlardan biri uyuyorsa d dilimi

ayrıca EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI bölümünde detaylı bakabilirsin abi.

muratttt

Murat abi senin durumuna benzer olay bende yaşadım irtibata geçelim idari polis oldunmu

herkese selam ,devrem sanada gecmis olsun, benim hikayem soyle,kaza tarihi 2014 ocak,gerekli hastane kurul raporlari ve tum adli evraklari personel buro vasitasi ile rapor bitiminde goreve basladim ve idari polis olmak istedigimi bdlirten dilekce ile 2014 yli 10. ayda personel ve saglik daire baskanliklarina gonderdim daha sonra dosyanin sgk da oldugunu ogrendim, Sgk da olay ile ilgili bir kac ayrintiyi ust yazi ile sorduktan sonra en so 2015 6. ayda 19. madde kapsaminda tekrar hakem universite hastanesinden rapor istedi , D dilimi olarak verilen raporu gonderdik, su ana kadar tik yok beklemedeyiz, senden istenen raporlarin onayli ve fotografli asillarini gondermeyi ihmal etme, birde benim personel gerek duymamisti ama yeni tayin oldugum yerde idari polislik sonuclanana kadar madde 16 dan istifade etmeme icin dilekce istediler sen bu madde 16 konusunda dilekceni bir an once ver,konustugum idari polisler surec kendiliginden isliyor dedi , Allah senin. de cumlemizinde yardimcisi olsun, basina ne geldi sormuyorum bile,

Tekrar gecmis olsun.

Üst Alt