Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polis memuruyum. Trafik kazası sonrası psikiyatrik desteğe ihtiyaç duyuyorum..?

grift

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
Merhabalar bir sorum olcacaktı...
Polis memuruyum geçen yıl görevde iken trafik kazası geçirdim kazada iki arkadaşımı kaybettim, ben de ameliyat oldum fizik tedaviye gittim zaman geçip gidiyor, bu süre zarfında psikiyatriye de gitmek istiyorum fakat mesleğimden dolayı çekincelerim var, acaba psikiyatriye görünsem mesleğim tehlikeye girer mi? Profosyonel desteğe konuşmaya çok ihtiyacım var...bu konuda ki yorumlarınızı alabilir miyim...

Selam hani derler ya güneş balçıkla sıvanmaz hiç bir zaman gerçekler ve gerçek rahatsızlıklarımızı bir uzman yardımı almadan atlatmamız zor olur destek almanız gerekir sizin mesleğinize etkisi olacak durumu artık şizofreni gibi tedavisi mümkün olmayan rahatsızlıkalrda emekliniz istenir veya geri masa görevi denen görevler verilir hastaneye gidin her ilde toplum ruh sağlığı merkezleri var ilaçın yanında doktorlar ile bire bir hep görüşme konuşma yapıyorsunuz rahatlarısınz kolay bir şey değil yaşadığınız olay

Öncelikle geçmiş olsun.
Bende büyük bir trafik kazası geçirdim. Durumunuzu anlayabiliyorum. Sizin için sağlığınız mı yoksa mesleğiniz mi önemli. Eğer sağlığınız elden giderse mesleğiniz size bir artı sağlamaz. Vakit kaybetmeden bir önce psikolojik destek almanızda yarar vardır.

Öncelikle geçmiş olsun. Arkadaşların da dediği gibi sağlığınız her şeyden önce gelir.

grift

Psikiyatra gittiğiniz için mesleğinizin riske girme ihtimali kesinlikle yok. İşinizi yapabildiğiniz sürece istediğiniz doktora gidebilir, tedavi olabilirsiniz. Kalp hastası olduğunuzda kalp doktoruna gitmeniz kadar doğaldır yaşadığınız travma sonrası psikiyatra gitmeniz. Gecikmeden doktora gitmenizi öneririm.

Üst Alt