Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Protez kullanıcılarının deneyimleri üzerine Yüksek Lisans Tez Çalışmasına Davet

elif.n

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar, Ben Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Elif. Yüksek Lisans tezim kapsamında protez kullanıcılarının deneyimleri üzerine çalışıyorum. Bu bağlamda devletin proteze yönelik sigorta politikaları, protezlerin teknik donanımları, protez kullanıcılarının finansal yükü gibi konularda araştırmalar yapıyorum.
Tezim için protez kullanıcılarıyla tercihe göre online ya da yüz yüze mülakatlar gerçekleştiriyorum.
Eğer katkı sunabilirseniz çok sevinirim. Bana elif.aybas7@gmail.com adresinden ya da buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdiden çok çok teşekkürler.

Mülakattan çok; başta çoktan seçmeli sorular hazırlasanız ve google forms türü yerlerde online yayınlarsanız iki taraf için de daha kolay olabilir.

merhaba sosyoloji akademisyeni hosgeldiniz:eek:
bir isitme engelli isitme cihazi protezi kullanan olarak merak ettigim
devletin sigorta politikalari ve finansal yuku diye yola cikmissiniz teziniz icin ama
finansal yuk devlete onca saglik primi oderken 10 bin ile 25bin arasi cihaza odedigi komik 5 yilda 1500 lira gibi katki payini finansal yuk olarakmi goruluyor devlete
biz kullanicilar o 1500 lira katki payi icin duymakta zorlanarak hastanelerde randevu muayene odyo testi diye gunlerce gitgel yaparak surunuyoruz duymaz duymaz
sonrada cogu insan butcesini sarsiyor duymadigi icin geliri az olan isitme engellilerin
teknik donanimi teknolojinin gerisinde aldigimiz isitme cihazlarida
oyle bir gelisme yok cok uzun zamandir isitme cihazi teknolojisinde
kolay gelsin hayirli basarilar:)

Üst Alt