Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri hastalarına tavsiyelerim var...

butterflyeffect

Yasaklı Üye
Konular
42
Reaksiyonlar
0
bazen bende inananamiyorum saglik konusunda resmen bi evrim yasadim allaha sukurler olsun ah bide su uyku problemini assaydim keske...
beni en cok etkileyen psikolojik durumumu degistiren seylerden bi tanesi cevremdeki insanlar olmustur daima ben bunu aylar oncesi yapip temizledim...sizde oyle yapin tabiki ama size ne kotu geliyorsa ondan baslayin... yepyeni kararlar aldim aylar oncesi... agustos 10 nda randevum var ucretsiz bi ise baslamak icin zamanla bi donemden sonra ucretli bi ise gececm insallah... ve yurt disnda daha once pisikiyatri hstasi olmu bi kisi icn 2yillik egitim vr psikoloji egitimi onada seneye baslrsam cok iyi olacak ..
evlilikte var sanirm zorlamiyorm onu yani evliligi dilmden hayirlisi dokuluyor...aslinda en zor olanda o saglikli biri evet bni cokta iyi anlyor ondn ck cok zekyim yonlendiriyorum lakin onuda kusurlu buluyrum oda herkez gibi kusurlu...bu hayat duzene gircek mi bilmiyorum ama.... ben adimlarimi attim yillrdir sanki hayat durmus gibiydi rahatsizlik zyuznden birseyleri zorladikca uzaklaiyor gibi geliyordu oysaki attigim her karar ve adim su gunlerde filizendi cicekleride mis gibi koklama niyetindeyim insallah....psikiyatri hastalarina elbete tavsiyelerim var...kesinlikle ilaclarini kullansinlar en azindan devamli doktorlarina dogru ilac konusunda israrli olsunlar...kendilerini kotu hissetircek olay durum sahislardan uzak dursunlar...ufak hediyeler alsinlar kendilerine ozelikle bayanlar kendilerine bi dmet cicek alabilir....kendinizi sevin arkadaslar kedndimizi sevmezsek baska hic kimseyi sevemeyiz duzelemeyiz bile...hastalik hakkinda cok konusmayin es gecin unutun....gune ortaminiz musaitse yuruyusle baslayin yada guzel bi dus alin....ve en onemlisi allah a inancinizi kaybetmeyin guvenin ona..
sIKInTI UZGunlukvs donemlerde ayetlere bakin cok iciniz acilacaktir internet donemi kolaylikla bulursunuz ornegin hasbunallahi ve nimel vekil turkcesinede bakin iciniz rahatlasin.lakin dini ugraslarada cok fazla dusup dengeyi sasmayin....bizlerde sasma mumkun biliyrsunuz deneyimimle sabit....hayatin bi denge oldugunu ve neryee ne gibi agirlik koyacagimizda net olalim haydi basarililr insallah hepimiz asacagiz insallah

butterflyeffect Güzel bir yazı olmuş. Benim de tavsiyelerim var : İlaçlarını kullanmaları ve kendilerini dinleyen bir doktora gitmeleri.. Ve şu da önemli hastalığın adına takılmasınlar, teşhisi önemsemesinler. Sadece mücadelelerine odaklansınlar.. Bu tür rahatsızlıklarda tanıdan çok o tanının sizde bıraktığı etkidir.. Sizin üzerinizdeki seviyesidir.. Onun için mücadele edin.. Hayata sımsıkı sarılın..

güzel yazı ebru ağzına sağlık doğru soyledın herşey sevgiyle baslar kendınızı sevın çünkü kendınıze ne kadar değer verırsenız o kadar değer verılırsınız ...BRAVO EBRU GÜZEL OLMUŞ

Zor diye bir şey yoktur imkansız zaman alır.Bu tür olaylar yaşayanlar elinden geldiğince hayatını düzen altına almaya çalışmalı.İlaçlar düzenli kullanılmalı.Sonuçta bu durumları yaşayıp iyileşenler de var,tekrarlı yaşayanlar da.Kişi kendisini düzelebilecekmiş gibi eğitmelidir.Çevre önemlidir ama esas savaşçı sizsinizdir.Çevre sadece size yardımcı olmaya çalışır tabi onda da bazen yardımcı olmaya çalışmakla kalır,yardım ettiğini sanar ama edememiştir.Bu yüzden savaşın lideri sizsinizdir.Hastalıktan da konuşun bence çünkü konuşmadan nasıl mücadele edeceğinizi öğrenemezsiniz.Ama bu konuşmayı psikiyatriye hakim olanlarla yapın bu da psikiyatristler olacaktır.Çünkü başkalarına anlattığınız zaman sizi anlamaya çalışacaktır ama anlayamayabileceklerdir.Çünkü eğitim almamış ve çevresinden duyduğu şeylere göre sizi ya yargılayacaktır ya da sizin sorunlarınıza sorunlar ekleyecektir.Falanca ilaç bir hastaya iyi gelebilir ama diğerine oldukça kötü gelir.Duanın zararı yoktur faydası çoktur.Ama dua ederken de dikkatli olmanız gerekebilir.Abartı yaşamak her zaman bazı sorunlara yol açabilir.Sonuçta herkesin belli bir kapasitesi var.Bu ibadette de geçerlidir.Saatli yaşamayın yani programlı yaşayın derken şu dakikada şunu yapacam bu dakikada bunu yapacam demeyin.Başkalarını yönlendirmeyin ve sizin de yönlendirilmenize izin vermeyin bunun yerine ortak kararlar alın.Eğer gün gelir birisini sevecek olursanız o 3 derse siz de 1 derseniz ortada yani 2 de buluşun.(Zorunluluk olmadığı müddetçe)Bazı kararları alırken doktorlarınıza danışın,bazı kararları alırken de arkadaşlarınıza danışın.Kendi başımıza hiç mi hareket etmeyecez peki tabiki edeceğiz çünkü her insanda az da olsa mutlaka liderlik hissi bulunur.Doktorunuzdan memnun değilseniz birkaç doktora danışın hangisinden memnun kalırsanız ona devam edin çünkü hasta doktor uyumu çok ama çok önemlidir.Hastalık yok edilemese bile azaltılıp o azaltmada sabitlenmesinde etkendir.Hepimize sağlıklı günler diliyorum bir şizofreni hastası olarak. :):rolleyes:

Üst Alt