Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri ilaçlarını sakın kullanmayın...

pasini

Üye
Konular
50
Reaksiyonlar
0
Arkadaş lar 10 yıldır psikiyatri ilaçları kullanıyorum. Tecrubemi paylaşmak istedim. Bu ilaçlar zamanla beyne zarar veriyor unutkanlık bunama vs vs hatta bir dönem abes ol ucak ama cinselliyide sıfıra indirdi. Evli biri olarak çok büyük sıkıntı sonuç olarak yarım adam bile diyemem kendime. Bir giyim yerdeyim. Tedavi olalım derken hayatimiZ kaydı.

Annemde kullanıyor benim. Fakat sürekli olarak değil. Kendini kötü hissettiği zamanlarda. Ben kesinlikle gerekli ise kullanılması taraftarıyım işe yaradıklarına şüphe yok tabii ki yan etkileri olacak ama önemli olan insanın kendini iyi hissetmesi öyle değil mi? Bence psikolojik sorunlar veya hastalıklar mı demeliyim bilemiyorum fiziksel engellere oranla yaşaması daha zor şeyler. Annem yaşarken görüyorum çünkü. Bazen keşke fazladan bir engelim olsa da o bunları yaşamasa diyorum kendime. Tabii bunlar benim düşüncelerim sadece paylaşmak istedim

Benim durumumda vahim. 20 senedir ağır ilaçlar kullanıyorum. Eskiden lisede fotografik hafızam vardı şimdi en basit şeyleri bile hatırlayamıyorum. İlaçlardan mı hastalıktan mı bilmiyorum bitkisel hayata girdim. Kaderimemi küseyim bilmiyorum.

pasini

ilaçları bırakırsanız başta kendinizi iyi hissetseniz bile bir kaç hafta sonra kendinizi çok daha kötü hissedebilirsiniz ilaçlarınızı bırakmayın ...

insanlar ilac kullanmasin da hastami olsun? tabi ki,yan etki olacak,ama ilac birakilsa daha kotu olur

Bilinçsizlikten dolayi psikiyatrik hastalıklar daha yoğun yaşanıyor lütfen ezbere konusmayalim

arkadaşlar birbirimize saygılı olalım evet bu ilaçların yan etkisi var unutkanlık beynimizin tam çalışmaması cinsel isteksizlik v.s. gibi ama bu ilaçlar psikolojik durumumuzla mücadele etmemize yarıyorlar her kesin psikilojik durumu safhası değişiktir kimi hastalık dozları dr kontrolünde yavaş yavaş azaltarak bırakılabilir ama bazı hastalıklar için bu söz konusu değil kendimize ve etrafımıza ilk önce zarar vermemiz için ilaçları bende ne kadar istemesemde içmek durumundayım kadın yada erkek olsun cinsel isteksizlik yapıyor ilaçlar kendini ot gibi hissediyorsun ama içmeyincede ben aç bir kaplan gibi oluyorum kendime ve etrafıma zarar veriyorum için içmeyin diye bizlerin bir şey söylemesi yalnış olur unutkanlık ve diğer yan ekiler için bu sdefer takviye gıdalar yada vitaminler almak gerekiyor zaten yaş ilerledikçe her kesde unutkanlık var omega 3 alarak bu durum daha da hafifliyor ginsenf kullanarak enerjinizi arttırabilirsiniz cinsellik deyip geçmeyin kadın içinde erkek içinde evlilik hayatında bunlar sorun oluyor yaşam şeklimizi bile etkisi oluyor ama içme demek olmaz ilaçlarını almadığı için anasını babasını eşinin kendini öldüren çok kişi oldu intihar eden her şeyi dr kontrolünde yapmamız gerekir ilaçları kullanırken mutlaka terapide almak zorundayız okumalıyız

MeTePe adlı doktor abimizden alıntıdır. Lütfen dikkatle okuyalım. Saygili olalim tamam ama cahil cahil konuşmayalım ve yarımlıklar da yapmayalım. Herkes burda birbirine yardımcı olmaya çalışıyor ama bu sağlık işi başka işlere benzemez. "Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder." diye boş yere dememişler. Lütfen daha özenli olalım.

<<<"Arkadaşlar,

Lütfen bilmediğiniz konularda bilirmiş gibi yorumlar yapmayın.

İlaç işi bir bilimdir ve hafife alınacak bir bilim de değildir.

Yan etkiler genellikle geçicidir, bir süre sonra azalır ve ortadan kaybolur. Uzun süreli kullanımları oldukça emniyetlidir. Doktor takibinde gerekirse ömür boyu bile kullanılabilir.

Yani şimdi ilacı kullanma, zaten bunların % 90'ı işe yaramaz vs. demek bir çözüm müdür? Ne yapalım yani? Papatya çayı mı içelim?
Bir hastanın ilaca gereksinimi varsa ve ilaçtan yarar görüyorsa kullanmasından daha doğal bir şey yoktur. Önemli olan bunu doktor kontrolünde, uygun bir tercihle, dozunda ve yerinde kullanmasıdır.

Elbette gereksiz ilaç kullanılması istenilen bir durum değildir. Ama vida çakmanız gerekiyorsa aman matkap başımıza iş açar deyip yumruğunuzla çakmaya çalışmazsınız. İlaçlar da hekimlerin aracı, matkabı, vidasıdır. Doğru ellerde işe yarar.

Lütfen, bilmediğimiz, anlamadığımız konularda sağdan soldan duyduklarımızla veya kişisel kanaatlerimizle kimseye akıl vermeyelim. Hayır, kaş yapıyorum derken göz çıkartabilirsiniz. Bir majör depresyon veya şizofreni hastasına ilaçlarını kestirirseniz ortaya çıkabilecek sonuçlar hayat boyu vicdan azabı çekmenize neden olabilir!!!">>>

Üst Alt