Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri poliklinikleri ve doktorların hizmetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hasta sayısı fazla. Doktorların muayene zamanı sınırlı. İmkanı olan , özel psikiyatriye gidiyor.

Bence doktorlar elinden geleni yapıyorlar.insan psikolojisi günlük anlık değişkendir.hayat şartları insanları her yöne sürüklüyor.tedaviye gelince uzun süre izlenmesi gerektiği için bana kalırsa hastalarımız ve aileler sabırlı olmalı herkese geçmiş olsun

Bir gün devlet hastanesi psikiyatri polikliniği ne gittim. Kan verdim tekrar gittim sekretere tekrar kayıt gerekiyor mu dedim. Ukala ve yüksek bir ses tonuyla yaptık ya dedi. Cimere şikayet ettim. Çimerden uyarılmıştır diye yazmışlar. Aradan yaklaşık 4 yıl geçti 2 gün önce kan vermeye gittim aynı sekreter denk geldi. Nasıl güler yüzlü sevecen tavırları vardı görseniz.

Arkadaşım öyle diyorsun ama pazara gittiğimizde elma portakal alıyoruz illa çürük rastlamiyormuyuz.herkezi bir tutmayalim olur öyle seyler

Annem ben çok hastalandığımda özel çocuk psikiyatristine götürdü. 18 yaşında olduğum halde muayene etti ve para aldı. Yetişkin psikiyatriye gidin dedi üstüne. Bilseydim şikayet ederdim ama kafa gitmişti ki.

@osmangazi, dua edeyim ben öyle olmayayım. Gerçi sadece stajda sekreter olarak çalışıcam, ana mesleğim bu olmayacak ama olsun. 😅

Doktorlar olayı hemen çözemeyebilir.Farklı doktorlara gitmekte fayda var. İlk doktorum bana çok ağır ilaçlar yazdı. Daha sonra teşisim değişti farklı ilaçlar kullandım. En son noktada ilaca yanıt vermeme rağmen tekrar ağır ilaçlar yazıldı. Yani doktorun yazdığına bak insan kendindeki faydayı az çok anlar. Ben 4 yıl ketiapin kullandım doktor bunu kaldırmadı fakat 2 ilaç daha ekledi. Sadece ketiapin kullanıyorum çok iyiyim diyebilirim. Doktor herşeyi bilemez.

Doktorların biraz acımasız olduğunu düşünürüm. Psikiyatri hastalarının ekserisi cinsiyetsizleşiyor, duygusuzlaşıyor ve iş konusunda müthiş sorunlar yaşıyorlar. Ekonomik olarak da rahat bir hayata sahip olamayınca ne evlenebilir , ne iş kurabiliyor nede kendine faydası olmuyor. Olan ailelere oluyor. Zaten ülkede psikiyatri denilince insanlar deli gözüyle bakıyor.
İşin özü şu psikiyatri hastaları üzerine mutlaka çalışılmalı. Topluma kazandırılmalı. Toplum bilinçlendirili. İlaç ver yolla ile bu işler olmuyor.

Hele bir de hem Üniversitede öğretim üyesi olarak çalışıp,üniversite hastanesinin imkanlarını kendi yararına kullanıp hastaları kendi özel muayenehanesine gitmek zorunda bırakan Prof.dr. ünvanlı paragöz esnaf doktorlar yok mu?İşte onların yatacak yeri yok!

Üst Alt