Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatrik hapları kontrol altında bırakmak istiyorum. Ne yapabilirim?

volkano39

Üye
Konular
162
Reaksiyonlar
7
9 yıldır leponex tedavisi görüyorum artık semptomlar oldukça azaldı hapları doktor kontrolünde azaltarak bırakmak istiyorum
bunun risklerinin bilincindeyim. fakat artık beynimin kendini toparlayacağını düşünüyorum. bir işim var çalışıyorum ne önerirsiniz

Hangi konuda ne gibi öneriler bekliyorsunuz pek anlayamadım ama; eğer ilaçları bırakıp bırakmama konusunda ise; bunun için en iyi önerileri sizi tedavi eden doktorunuz verecektir. Dışarıdan 3. kişlerden bu konuda öneri almanız pek doğru olmaz.

Aynen doktor karar verir
mesela bende sordum ömür boyumu içcem dedim bu hapı
zyzapin etken madde olanzapin
kullanıom
biraz uzun süreli kullancan dedi

5 6 SENEDİR KULLANIOM

olanzapin (zyzapin) uyku yapıyor bende, sizde de yapıyormu

volkano39
Ben bipolar duygulanım bozukluğu hastasıyım. Ben de ilaçlarımı bırakmak istiyorum ama zorla hastaneye yatırırlar veya engelli raporumu elimden alabilirler diye korkuyorum ancak raporumu elimden almaları mümkün değilmiş ama ben yine de kaygılanıyorum.

ahmet_p
Olanzapin uyku yapar, iştah açar. Gece yatmadan biraz önce verilir çok büyük ihtimal ile.

volkano39

Doktor kontrolünde olmadan yapmamanız gerekir.Geçici depresyonlarda bile dr kontrolünde bıraktırılıyor.Sürekli kullanmanız gerekiyorsa da kullanmak tek çare.Daha da kötü olması kaçınılmaz olabilir bazı hastalıklarda.

ahmet kardes bende zyzapin ve yeşil bir anti depresan ilacı kullanıyorum yeşil mutluluk diyorlar lakabına :) ama ben hastalığımı bilmiyorum heyete girsem rapor oranım ne olur aceba ?

ilaçmuafiyet raporundaki tanıya göre oran belirlerir eczaneden örnegini iste bize yaz

ahmet_p
Aşırı iştah açtığı için çok yediriyor. Haliyle mayıştırıp bol bol uyutuyor.

Bende uyutuyor

%65 olur heyet raporunuz.

Gözetim altında bırakmanızı öneririm ben . Ben bir ara habersiz bıraktım ve rahatsızlığım ilerledi bunun sonucunda siz siz olun hemen bırakmayın zamanla azaltarak bırakın ve bir uzmana mutlaka görünmelisiniz Allaha emanet olun :)

rb hatice hanım benim ilaçlar zestat 15 mg ve zedprex 20 mg bende takıntı ve engelliyim ayaktan fiziğimi çok takıntı yapıyorum başka sorunlarda var ..ama teşhisi bilmiyorum

selo_selo07 Zestat uyku ilacıdır bildiğim kadarı ile.. Zedprex ise antidepresan yan etkileri daha bir depresif yapar. Ben size bunları bıramanızı önerebilirim doktor gözetimi altında elbette çünkü Zedprex pek iyi bir ilaç değildir..Genelde paxil ve paxeradan sonra verilir .. Siz paxil kullandınız mı paxil daha iyi ve yan etkileri bakımından güzel bir ilaç yan etkisi: ben tokum, yemiycem.

Mm pekala, Ama dediğim gibi bu ilaçlar biraz iyi değil .

özelde f32.1 teshisi kondu ilaçlarım degişti fulsacmı ne öyle bisey drasel 50 mg filan oldu...sonra ben arastırma devlet hastanesi psikiyatriden randevu aldım durumu anlattım ılaçları baktı ..sonra bana ecz.almam için rapor cıkarttı.3 sonra kontrol dedi f32.1 için ileriye doğru gider dedi

bende psikiyatriden /48 raporum var bırakamıyrum yalnız bence azaltabilirsin semptomlar azaldı dersin hoppa birşey çıkar eskisinden beter duruma düşersin demesi

Üst Alt