Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatrik hastalığımla askerlikten erteleme alabilir miyim?

fatih dişli

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Solian kullandım yan etkileri çok ağır bastı.
Şimdi lustral ve olanzapine kullanıyorum .
2.5 yıldır yoklama kaçağıyım ama hastalık yüzünden. Çogunlukla evden bile çıkmıyordum ,isteksizlik ,hayattan bıkmıştım o yüzden askerlik konusunu da hiç umursamamıştım ve içimde korku da vardı .
Yeni yeni psikiyatriye başladım ,anksiyete bozuklugu var ,çok ağır depresiyon ve psikoz olabilirsin dedi ,bu şartlarda askerliği asla kaldıramazsın dedi . Ama hiç kimseye karşı güvenim yok . Hep aklımda kötü sonlar var. Şubeye gitmeye korkuyorum şuan ,ya direk alırlarsa diye . Tedavi görüyorken askere alırlar mı sizce ?

Benim tek korkum şuan hemen gitmek . Gerçekten çok tedirgin hissediyorum. Ya doktor beni dinlemez ,inanmaz ise askerlik yapmak zorunda kalacağım. Sosyal hayatım sıfırdı ,insanlar arasında durmak beni çok rahatsız ediyor .bir anda asker olmak çok sarsabilir beni .

Teşekkürler .umarım hissettiğim kötü hisler gerçek olmaz .sanırım bu da bir zihinsel problem. @OğuzHan112,

@OğuzHan112,
Düzenli gitmeye başladım. Doktor ile görüşme halimdeyim . O da aynısını diyor ama işte güvenemediğim için buralara da soruyorum.

Hayır almazlar..askeri işlemlerini yap...bana güven.

Erteleme alırsın..bu şikeyetlerine göre elverişsiz raporu alırsın .

@fatih dişli,

Var tabiki ama...buradan yeterli bilgiye ulaşamıyormusunuz?

Prensip olarak forum dışına çıkmıyorum.
Kusura bakmazsınız umarım.

@hhkn2777,

Evet kesin muaf olursunuz.

Ama kontrollerine düzenli git..güncel poliklinik kayıtlarınız olsun.

@hhkn2777,

ben psikolojik rahatsızlığımla 1 yıl erteleme aldım en son savaşta ve barışta askerliğe elverişli değildir raporu aldım benim sorum şu ben iş bulup çalışsam beni askere alırlar mı ?

Ben 16/D aldım ancak 14 gün olmasına rağmen heyet raporu e devlette görünmüyor. Stres bastı gerçekten

@OğuzHan112

Üst Alt