Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolog kadrosu olmayan bir ilde tayin hakkı kullanabilir miyim?

Konular
22
Reaksiyonlar
0
Merhaba, ben yüzde 80 ortopedik engele sahibim. Adana'da ailemle birlikte yaşıyorum. Bu sene psikoloji bölümünden mezun oldum. Bugün ekpss tercih kılavuzu açıklandı ve sağlık bakanlığının 5 psikolog kadrosu açtığını gördüm, ancak bunlar Adana'da değil başka şehirlerde. Bu kadroları yazıp kazandığım durumda göreve başlamadan engel durumumdan dolayı Adana'ya tayinimi alabilir miyim, bu konuda bilgi verebilecek var mı?

Once is basi yapmaniz gerekir calismayacaginiz bir kadroyu yazmanizi tavsiye etmem o kadro doluyor sonra o yere gitmek isteyenin önü kesiliyor. Tayin içinse önce atanirsiniz baslarsiniz sonrasinda Adana icin engel durumunu belirterek tayin dilekcesi verirsiniz birkac ay içinde cevaplanir
Adanada da açık olabilir ama ilk atama için ihtiyaç belirtilmemistir yani gitmek istediğiniz yerde psikolog ihtiyacı yok diye bir yorum yapilamaz. Bakanlık durumu degerlendirir norm kadro varsa zaten tayininizi yapar.
Yani engel durumundan da tayin isteseniz ortalama 6 ay atandiginiz yerde yasamayi göze almaniz lazim

Mezun olmussunuz ama 2 yillik klinik psikoloji egitimi almadiysaniz bu da tayin olmamaniz sebebidir

@gul2011,
Çok teşekkür ederim hocam detaylı yanıtınız için. Ailemle konuştum, gideceğimiz yerde belli bir süre yaşamayı göze aldık ve beraber gideceğiz. Umarım bizim için her şeyin yolunda gittiği bir süreç olur.
Mezun olmussunuz ama 2 yillik klinik psikoloji egitimi almadiysaniz bu da tayin olmamaniz sebebidir
Yüksek lisans yapıp yapmamanın bu sürece etkisi var mı ki hocam?

yuksek lısans sıze daha cok ıs ımkanı
daha ıyı maas
unvan
daha rahat ıs ımkanları saglayabılır

@GRAHAM BELL,
Yüksek lisans yapmayı her türlü düşünüyorum zaten hocam. Ama ilk önce maddi ve manevi düzenimi kurmam gerekiyor.

Kamuda yüksek lisans cok etkili olmuyor en azindan benim bulundugum kurumda bir etkisi yok. Bizde yuksek mühendis hatta doktora yapan bile var. Çalışma olarak benden farklari yok (teknikerim)

Üst Alt