Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik meslek hastalığı süreci nasıldır?

AghaKhan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar dostlar,

Üç senedir Majör Depresyon tedavisi görüyorum. Hastalığımın meslek hastalığı olduğuna dair Ege Üni..den alınmış raporum var. Raporda benim kusurlu olduğuma dair bir ibare yok. Söz konusu iş yerinde Mart 2018'den beri çalışmıyorum

Şu an oran belirlenmesi için SGK müfettişinden gelecek telefonu beklemekteyim.

Şimdi,

Bildiğiniz üzere meslek hastalığı ve sürekli iş göremezlik ödeneği bağlanması sürecinde aşılması gereken bir eşik var. Müfettişe ifade verme durumu.

Söz konusu olan iş kazası ise müfettişi ikna etmede pek bir sorun yok.

Ancak benimki gibi psikolojik rahatsızlıklarda müfettişi nasıl ikna edebilirim? Bu konuda endişem var. Takdir edersiniz ki psikolojik rahatsızlıklar bir birikimin neticesinde ortaya çıkıyor.

Kişiyi ikna etmek için; "şu tarihte şunu yaşadım. Bu tarihte bunu yaşadım üff felaketti hemen depresyona girdim" diyemem.

Kısacası dostlar, halihazırda elimde uzmanların verdiği bir rapor var. Ben bu raporun dikkate alınmasını nasıl sağlayabilirim?

Ek olarak, eğer müfettiş oranı düşük tutarsa bu raporu delil göstererek itiraz edebilir miyim? Ya da mahkeme açabilir miyim?

Cevaplarınız için çok teşekkürler..

Yanlış yönlendirmek ve umudunu kırmak istemem fakat, yaşadığım bir tecrübe olması sebebiyle, Türkiye de SGK psikolojik meslek hastalığı raporu sadece mobbing ve iş kazası travma sonrası yakalandıkları psikolojik rahatsızlıklara oran veriliyor.

mücadelende başarılar dilerim. Umarım bir sonuç alabilirsin herkes içinde emsal olur.

MeslekHastaığı, dostum cevap için teşekkürler. Ben öykümü meslek hastalığı uzman doktoruna aktarırken yaşadığım bazı şeylerin mobbing olduğunu kendisi kayda girdi.

Ve rapor da; majör depresyonun kayda geçen sebeplerden dolayı olduğunu doğrulamış oluyor.

Eğer mobbing yoktur diye kanaate varılsaydı bunu ayrıca raporda belirtirlerdi diye düşünüyorum. Böyle bir detayı atlamazlardı..

Bu bilgiler ışığında, mobbing üzerinden yürüyebilir miyim? Yoksa bunun için de ekstra bir rapor almama gerek var mı?

Üst Alt