Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik rahatsızlığı olan biri Psikiyatrist olabilir mi?

nemoberk

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
hep merak etmişimdir olabilir mi diye? bence olabilir sonuçta bir kalp hastası kalp doktoru olabileceğine göre neden psikolojik rahatsızlığı olan biri psikiyatrist olamasın?

psikiyatrist olmakla kalp doktoru olmak ayni degil, psikiyatrist daha zor bi meslek..Kalp hastasi olan kisi saglikli dusune biliyor ama psikolojik rahatsızlığı olan kisilerde her zaman oyle olmuyor malesef

Doktor olabilir belki ama bu seferde tedavi etmeye hasta bulamaz kanımca.

Nafe bir kalp doktoru kalbinden rahatsız olsada kalp üzerine doktor olabilir çünkü her hasta ile kalbini paylaşmıyor, psikiyatri doktoru ruh sağlığı ve akıl sağlığı hastaları ile ilgilendiği için kapıdan giren her kişide aklına ihtiyaç duyduğu için ruh ve akıl sağlığı yerinde olmalıdır.

Ahmedkilicc Evet,bende oyle soyledim zaten,kalp doktoru olmakla pisikatr olmak ayni degil dedim.

bence cogu pskiatrda pskolojik skntı vardır derecesini bilemem

evet çoğu psikiyatrist ruh hastası ve para manyağı; 22 yıldır tedavi görüyorum, özel psikiyatri kliniği açan doktorların bazıları hasta bile beğenmiyor; "sizi kim gönderdi?" diyecek kadar paranoyaklaşıyorlar!!! Hasta beğenmeyen, parasını ödeyecek mi diye odasından çıkıp bakan, psikolojik hastasının düşüncelerini beğenmeyip bağırıp çağıran, kilosunu ölçerken baskülü tekmeleyen, ailesinin yanında hastasını alaşağı eden özel "profesör" doktorlar maalesef var; kendileri terapi yapıyorum diyerek hastanın .................... yazmak istediğimi anladınız... Allah kahretsin onları; isimlerini bir ben biliyorum; çok merak edip sorarsa bir doktor(!) verebilirim adlarını... Mahkemeye vermediğime şükretsinler!!!! Ama Allah Erenköy Ruh ve Sinir Hastanesi'nde 2004 yılında görevde olan tüm doktorlarından razı olsun; Bakırköy Ruh ve Sinir de de E. Bey, A. Bey gibi süper doktorlar var ve işine meraklı yüzlerce stajyer doktorlar var, Allah onlardan da razı olsun.... Ailelere sesleniyorum, hastalara sesleniyorum özel psikiyatrist doktorlara gitmeyin, yüzlerce doların yerine Bakırköy'deki bir stajyer doktor bile işinizi halleder...

evet zaten bende psikolojik rahatsızlıktan kasıt akıl hastalığından bahsetmemiştim. örneğin bende obsesif-kompulsif bozukluk var ve bu sanırım bir kişilik bozukluğu yani akıl ve zeka ile ilişkisi yok.
yukarıdaki kardeşim özel hastaneye gitmeyin demiş ama şahsen ben tam tersini düşünüyorum. ismi lazım değil bir devlet hastanesindeki psikiyatrist ve psikolok bana sana bakmaya zamanım yok deyip eve geri göndermişti yani anlıcanız devlette hiçbir ilgi ve alaka görmedim.

google yazın görürsünüz..şizofreni hastası psikiyatri doktoru var,hemde adli tıpta görevli :)

Nasrettin hoca bir gün damdan düşer.herkes etrafinda toplanir bir doktor cagiralim derler.Nasrettin hoca da bana doktor değil damdan düşen birini çağırın,benim halimden bir o anlar der;)
Bir anksiyetesi olan psikiyatrist düşünsek neden olmasın mesela?bence mesleğini yapmaya engel değil.kapalı alanda ofis ortamında bu tarz hastalıklara yakalanan insanlar varken psikiyatristlerinde olabilir diye düşünüyorum.Bir de hastasina ben bu ilacı kullaniyorum faydasini görüyorum dediğini düşünsenize :)))hastada daha fazla sempati uyandırabilir ve doktoruna güvenir :D

bence olmamalı
Nedeni de şu:

En iyi biz biliriz aslında bu psikolojik rahatsızlıklar yüzünden çoğumuz en temel ihtiyaçlarını bile ya çok çok üşenerek yada geç yapıyor yani istek yok. Bir insan bir işi severek yapmıyor ise üretken olamaz fayda sağlayamaz. Hele hele psikoloji gibi işi insan olan bir dalda kanımca olmalı. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer sözünü de ekleyeyim.

Üst Alt