Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik rahatsızlığım var. Uyku sorunu yaşıyorum. Ne yapabilirim?

fringe

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
1
çok fazla uyuyorum.
akşam 8:30 da yatağa giriyorum.Ertesi sabah saat 06:00 da uyanıyorum.( mecburen-işe gitmem lazım servis bekliyor )
ama hala hiç uyumamış gibi yorun ve bitkinim.hiçbir zaman kendimi dinç dinlenmiş hissetmiyorum.
çok erken uyumamın nedeni akşam olup karanlık çöktüğünde kendimi çok kötü hissetmem.Bildiğiniz afaganlar basıyor beni karanlık çöktüğünde.Çok kötü oluyorum.Bundan kaçmak içinde erken uyuyorum.ama buna rağmen çok yorgun ve bitkinim.

Merhaba, aynı sorun bendede dr gittim çeşitili kan tahlileri yapıldı ama d vitamini eksiklği çıktı zaten multivitamin kullanıyordum extradan d vitamin ampülü verdi fakat yorgunguluk hala devam etmekte değişen hiç birşey yok :(

fringe maalesef uyku sorunları bu çağın en önemli hastalıklarından biri.Öncelikle uyku kalitenizi bir kontrol etmelisiniz.Siz farkına varamazsınız belki,bunun için bir yakınınızdan yardım alın ve sizi uykuda takip etmesini isteyin.Horlama,uykuda nefessiz kalma,sıçrama vs gibi durumlar gözlemlediyse uyku apnesi rahatsızlığı söz konusu olabilir.Yada psikolojik kaynaklı bir rahatsızlığınız olabilir.En iyi neticeyi doktora giderek alacağınız muhakkak.

@Başgedikli @EHN1905

belki uyku apnesi vardır bilmiyorum.ama üzerime ölü toprağı serpilmiş gibiyim.çok uzun süredir bu böyle..çok uyumama rağmen hep çok yorgun , halsiz isteksiz ve bitkinim.mecbur olmasam işe gitmicem ama mecburum ..bu arada zaten psikolojik tedavi görüyorum.( paronoid şizofreni )....dedim ya çok erkenden uyumamın nedeni de akşam olup karanlık bastığında beni basan afaganlardan kaçmak.bu sayede gece karanlığını yada akşam karanlığını görmediğim için afaganlar basamıyor beni.bu şekilde atlatmış oluyorum o durumu..yani mecburiyetten çok uzun süre uykuda geçiriyorum..buna rağmen sabahları ölü gibi kalkıyorum..bütün gün boyu da sersem gibiyim..belkide bende vitamin falan alsam iyi olur.

Üst Alt