Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojim çok bozuk! Ne yapacağımı bilemiyorum?

devran29

Aktif Üye
Konular
57
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaslar ben bu gunlerde cok zordayım bı iş sıkıntısı bı baska sıkıntılar canıma tak ettı ıntıhar dusuncelerı aklımdan cıkmıyo bazen sureklı kendımı bı yerlerden atmak bı arabanın altına atmak asmak gıbı dusunceler gelıyor doktora gıdıyom ıfarklı ılaclar yazıp gonderıyor ne yapabılırım :( hp sabredıyom allahım bı gun benım yuzumu guldurecek dıye ama olmuyo

devran29 diyelim ki intihar edip öldün ne değişecek neyi çözecek sin ? üste de çok büyük bir günahla ahirete gideceksin. sakın aklından geçirme hayat herşeye rağmen güzel. benim başıma neler geldi neler gene de ayaktayım. güçlü dur gerisi gelir. mühim olan birşeylere dayanıp sabretmek. yenilip intihar etmek değil..

Ne olursa olsun hayattan kopmamak lazım kötü düşüncelerden bir an önce uzaklaşın :)

devran29

seni çok iyi anlıyorum..laf olsun diye söylemiyorum..aynı durumdayız..aklımdan çıkmıyor benimde ölüm :( mutsuzum,daha başka bir sürü sorun ...ama işte sabretmek zorundayız..çözüm değil ölmek..sabretmek ve dua etmek yardımcı olacaktır bize.

devran29 kardesim anlik elektiriklenme ile gelen duygular Allah korusun böyle seyler düsünerek hem hayatini hemde ahiretini sikintiya sokma
arabanin altina atlamak yüksekten atlamak intihar etmek cozum deyil aksine baskasinin eline avucan düsmek cok kötü dua et sükür et

kendine zaman ayir kendini sev kardesim

Bende de bi ara oluyordu bence bu sitenin " o an " bolumunu aç ve hepsini oku. Hiç birimiz istemezdim yaşadıklarımızı ama imtihan dünyası yapcak bişiy yok . Oku ve gör aslında yalnız değilsin

Allah intihar edeni aff etmez,kecici dunya dertleri icin ebedi ahiretinizi yakmayin.Her sey sinav,dua edin

herşeyin başı sabır bazı şeylere kader deyip geçeceksin

sarasota abi çok doğruyu söyledi aman kardeşim sakın özelden telefon vereyim istediğin de yaz. Istediğin kadar konuşalım. Ama sakın yanlış bir şey yapma bak benim çocuğumun annesi yani eşim öldü ben 5 yaşında ki çocuk la kaldım. Gene de dayanıyorum öyle şeyler yaşadım ki burdan Erzincan a yol olur. Sakın kardeşim aman birşeyler e dayanıp kalmak mühim. Ya kaybettiklerinin üstüne yoğunlaşırsın yada geride kalanlar için savaşırsın. Sende savaş

sabır kardeşim bende sıkıntılıyım bu aralar aklıma kötü düşünceler gelmiyor değil ne yalan söyliyeyim ama sonra diyorum hayrıda şerride veren Allah bizden bu sıkıntıları giderecek olanda sadece Rabbimiz ona güvenip dayanalım samimiyetle ondan isteyelim her an imtihan içindeyiz unutmayalım inş.. yüce Rabbim derdimizin dermanınıda verecek mühim olan zor zamanda sabredip Allaha sığınmak Allah yardımcımız olsun... Allahı bol bol an kardeşim Allah ferahlık verir kalbindeki sıkıntıyı giderir bu sayede inşş...

Kendinizi yanliz, yorgun, mutsuz, veya caresiz hissettiginizde guvenebildiginiz arkadas veya aile bireylerinle konusmaya calisiniz. Birileri ile konusmaniz cok onemli ve yardim istemelisinz. Kendinizi yanliz hissetmeyeme calismalisiniz. Spor yapmaya calisin.

Hadi intihar etmeye kalktın diyelim ya ölmezsen ya şimdikinden çok daha kötü olur ya da yatalak olursan o zaman ne olacak peki hayatın daha da beter olacak, Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermez eğer ki sıkıntın varsa emin ol atlatabilecek durumdasındır ama işte insanız nefsimize yenik düşüyoruz isyanlara giriyoruz bu da bizi iyice karamsar yapıyor ve iyice batıyoruz ne olursa olsun şükürü bırakmaman lazım cefa varsa elbet sefa da vardır yalnız sabırlı olmak gerek gönlünü ferah tutmaya çalış..

Ebû Hüreyre radıyallahu anh' dan rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Dünya müminin zindanı, kâfirin de cennetidir."
Müslim, Zühd 1. Ayrıca bk. Tirmizî, Zühd l6; İbni Mâce, Zühd 3​
Açıklamalar
Dünyanın mümine zindan, kâfire cennet oluşu, ebedî olan âhiret hayatındaki hallerine kıyasladır. Çünkü Allah Teâlâ cennette müminler için o kadar büyük sevaplar ve kalıcı nimetler hazırlamıştır ki, bu dünyadaki en üstün nimetler ve en lüks yaşayış tarzları bile onunla kıyas edilemez. Kâfirler için âhirette hazırlanmış olan cezâ ve azâp o derece büyüktür ki, dünyanın en sıkıntılı hayatı bile onlar için âdeta bir cennet sayılır.
Bir başka açıdan bakıldığında, müminler bu dünyanın pek çok zevklerini, eğlencelerini, lezzetlerini ve şehvetlerini Allah tarafından haram kılınmış olduğu için terketmektedirler. Çünkü onlardaki Allah korkusu ve saygısı, bunları yapmalarına engel olur. Kâfirlerin ise böyle bir endişeleri yoktur. Onlar, hayatı bu dünyadan ibaret saydıkları ve Allahın emir ve yasaklarını dinlemedikleri için, esasen çok kısa olan bu geçici dünya hayatı onlar için bir cennet niteliği taşır. Oysa bu dünyadaki sorumsuz yaşayışları, âhiretteki cezâ ve azaplarını artırır.
Müminler için bu dünyanın zindan oluşu da derece derecedir. Allahtan daha çok korkanlar için bu dünya sıkıcı bir hapishanedir. Çünkü onlar, Allahın yasak kıldığı her şeyden olabildiğince kaçınırlar. Dindarlıklarındaki hassasiyetleri az olanlar için ise daha rahat bir hapishane sayılabilir. Çünkü onlar, birinciler kadar ince eleyip sık dokumazlar. Tabii ki herkesin âhiret hayatındaki mükâfatı, dünyadaki yaşayışına göre olacaktır. Dolayısıyla âhiretteki mutlu hayatı gören müâminler dünyada geçirdikleri hayatın bir hapis hayatı olduğunu, kâfirler ise dünyadaki hayatlarının cennet olduğunu anlayacaklardır.

allah hepınızden razı olsun ınsallah atlatırım cok saolun bana moral verdınız yasama sevıncı verdınız cok ıyısınız

devran29

Kardeşim dertsiz insan yok, herkesin kendince derdi sıkıntısı var, kimisi fakir ekmek bulamaz sıkıntı çeker, kimisi çok zengin ama rahatsız hiç bir şey yiymez veya huzur yoktur. Kimisi çorap giyemez elleri yol ve kimisi çorap geçirecek ayağı yok, saymakla bitmez bu dünya imtihan dünyası sabretmek gerek, ve sıkıntıların ilacı Allahi çokça zikretmek... Al güzelce abdest ser seccadeni dur namaza sonra secdede göz yaşı Dök, yaradana Haykır dua et ve ağla dok içini ve ondan ferahlık iste sıkıntılarını gidermesini dile. Duanin acmayacagi kapı yoktur. Muminin silahidir. Sen içten samimi dua et sonrası Allaha kalmış. Allah kimseye tasiyamayacagi yük vermez. Bize düşen sana dua etmek. Rabbim senin ve dua bekleyen tüm kardeşlerime yardım etsin. Hastalara şifa, dertlere deva, borclulara edâ lar nasip etsin.
Esselam

devran29 Allah senden de razı olsun kardeşim. sende sağol. tabi ki burdaki amaç zaten birbirimize destek olmak. bak arkadaşlarda çok güzel bir şekilde bizim yazdıklarımızı tamamlamışlar. Allah korusun öyle birşey yaptığında unutma ki sadece dünya sıkıntıların bitecek ama sonsuz bir ahiret hayatını yakmış olacaksın. Allah emanetini vakti gelince alacak. sana düşen dayanmak. özel den telefonumu gönderdim muhakkak başın sıkışınca 7/24 yazabilirsin. sana bir tavsiyem de muhakkak bir psikolog desteği al. eğer ssk ile devlet hastanesine gitme imkanın varsa psikolojik terapi gör. eğer yoksa da bulunduğun ilde ki ilgili yerlerden yardım iste. muhakkak psikolog desteğine ihtiyacın var. bende görüyorum şu anda terapi ve çok şükür çok faydasını görüyorum. inşallah seninde iyi olmanı hepimiz istiyoruz. daima kendinden daha zorda olanları düşün ve mutlu olmaya çalış.

Sabır en iyi ilaçtır, sabrın nasıl olduğu Kuran da açıklanır.

Peygamberlerin yaşadıklarını okumanız sabır konusunda örnek oluşturacaktır. Sıkıntısız insan yok bu dünyada...

okuyup-anlayıp-düşünüp-uygulamak lazım... Allah şifa versin...

Şimdi ben intihar ettim günahların en büyüğünu mu yaptım ? cehennemlik mi oldum yani :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet,aynen oyle intihar eden gunahlarin en buyugunu yapar ve cehenneme gider.
Cunki,can bizim degil,Allahin bize emaneti,onu katl etmeye hakkimiz yok

Üst Alt