Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojim çok kötü. Lütfen yardımcı olun..?

hayalets99

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba forumda yeniyim benim sorunum insanlar la konuşurken aklıma değişik şeyler gelmesi yada karşımdaki konuşurken kafamda farklı farklı ona karşı düşünceler , unutkanlık , üşengeçlik , vurdumduymazlik ve yüce rabbim i o kadar sevmeme rağmen inanmama rağmen her nereye olursa olsun girerken besmele çekmeme ragmen obur dünya olmadığını düşünüyorum
burda kendimi açıklayamıyorum ama illaki halimden anlayan vardır söyleyemedi tim çekindiğim çok şeyler var ama yaşamak istemiyorum artık uçurumun kiyisindayim ölmek istiyorum
daha 22 yaşında.olmama rağmen kendimi bitmiş tükenmiş hissediyorum sanki hic yaşamayacak gibi geleceğimi yok görüyorum ve ayrıca içinde seytanmi var bilmiyorum ama çok iğrenç laflar söylüyorum icimden

napmam lazim uzatmaları oynuyorum lütfen bir yol gösterin yardımcı olun

bir psikiyatrise görünmenizde fayda var

Allah acil şifalar versin ...kitap okumak ,klasik müzik dinlemek, hobi edinmek(bu çok etkili ), spor yapmak, hatta yazı yazmak(günlük gibi ), sosyal faaliyetlere katılmak, eski bir dostunu arayıp hal hatır sormak ( eski güzel günleri anmak), konuşmak da çok önemli aileden biri de olabilir, tüm bunlar fayda etmiyorsa bir doktora görün

Öncelikle herkese tesekkur ediyorum Blue-Velvet dediklerinizin hepsini yaptım ben hayati hızlı yasamaya çalışan biriyim hemen herşey olsun istiyorum askerden geldim kısa surede büyük hedeflerim vardı yoğun bi şekilde çalışmama rağmen para kazanmama rağmen yapamıyorum benlik değil bu aileden kaynaklanıyor ailenin istekleri borçları bitmiyor kendi kendime düşünüyorum eve o kadar para giriyor ve ortada bi mal olmamasına rağmen borçlar bitmek bilmiyor aileden ilişkimi de kesemem fakat bu olay bile psikolojime yansıyor ve beni çökertiyor benin tahminim tükenmişlik sendromu oluştu bende ve her ne yaparsam yapayım bunu üzerinden atamiyorum

Öbür dünya işlerine fazla kafanı yorma. Var veya yok. Asıl olan bu dünyada yaşadığımız şu anın kıymetini bilerek, ahlaklı ve onurlu bir insan olarak yaşayabilmek. Bu ülkede şu dediklerimi uygulamak çok zor olsa da gayret etmek bile meziyet sayılmalı..

Bir psikiyatri uzmanına görünsen fena olmaz. Kafanı dağıtacak bir kaç ilaç yazar belki.. Kimi ilaç kimi alkol..Amaç bu dandik dünyaya katlanabilmek..

sorun para olunca kimse iyi değildir çünkü hayatımızın büyük bir bölümü maddi şeyler esir almış durumda tabi geçinme derdi olunca insan içinden çıkamıyor ama üç günlük şu dünyada bunlar bu kadar önemli olmamalı ...tüm insanların sorunu bu zaten "dünyayı" fazla takıyoruz.

Kuran her derde devadır, okuyup uygularsanız faydasını görürsünüz inşallah..

hayalets99

Her şeyden önce iyi bir psikiyatr ile görüşmelisin. Beyin kimyasındaki dengesizlikler insanın düşünce sistematiğini altüst edebilir. Bunun yanı sıra dertleşecek bir psikolog da gündelik yaşamla başetmek konusunda sana çok çok faydalı olacaktır.

Hayat hepimiz için zor. Ne acılar var... Bir şekilde baş etmenin yolunu bulmak gerek. Sabır.

Öncelikle bir doktora görünmenizde yarar olur diye düşünüyorum diğer taraftan namaz kılıp dua edebilir kuran okuyabilirsiniz. Bunların yanında herhangi bir aktivite ile ilgilebilir toplum içine karışabilirsiniz

uzman hekime.başvurun. ahiretinizide mahvetmeden önce.

degerli arkadaşımız henüz çok gençsiniz. size en yakın gördüğünüz bir yakınınız yada arkadaşınızla konuşmanızı sohbet etmenizi yada en yakın bir hekime derdinizi anlatınız. yada bir psikoloğa başvurunuz size eminim çok faydası olacaktır. yada herhangi bir işle meşgul olmanızı yada bir eve hayavan alıp beslemenizi kuş olur köpek olur balık olur kedi olur. yada egerki okuyorsanızda kafanızı sadece derslerinize ve spor yapmanızı yada bol bol yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim

Kendi kendine kalacağın bir zaman dilimi ayır kendine, ve bu zaman diliminde şimdi ne yapacağım yarın ne olacak diye düşünme... mutlaka hoşlandığın, sana keyif veren birşey vardır, onunla ilgilen. Ailen ve geçim için elinden geleni yapıyorsan daha ne yapabilirim üstüne ne koyabilirim diye diye kendini yiyip bitirme çünkü hali hazırda elinden geleni yapıyor ve sorumluluğunu yerine getiriyorsun. Ailenin her söylediğinide kafana takma muhtemel bir kuşak çatışması insanı çıkmaza sürükleyebilir, herseyi olurundan al. Sana biraz kendimden örnek vereyim.

Ben 11 yaşında annemi kaybettim ve hiç mi hiç anlaşamadığım babam ve daha sonraları hayatımıza giren ambiyane tabir ile "cici annelerim" le yaşadım. Annelerimle diyorum çünkü; babam, annem vefat ettikten sonra 2 defa evlendi ki bu evliliklerin altında yatan maksatı az çok tahmin edersiniz. gönül ilişkisinden çok geleceği garanti altına alma ilişkisiydi. bu dönemlerde senin hissetiklerini yaşadıklarını bende yaşadım.Aklımda her daim saçma sapan sorgulamalar, düşünceler, vurdum duymazlık, üşengeçlik, sokaktan eve girmemeler, gece boyu dışarda takılmalar. düşünsenize 16-17 yaşındayım gece vakitlerine kadar sokaklardayım, evde oturup derslerime çalışmam gerekirken... Ama sokakta olmak evden, babamla yaşadığım anlaşmazlıklardan uzak olmak, adeta kendimi kapattığım odamın dışında olmak huzurdu adeta benim için. lisey'di üniversite sınavıydı ki üniversiteye giremedim ve liseden mevzun olduğum gün çalışmaya başladım. 2000 yılından beri çalışıyorum ve en fazla çalışma hayatıma 1 yıl ara verdim taki 25 yaşında tekrar girdiğim üniversite sınavını kazanana kadar. üniversiteyi kazanınca o öğrencilik havasını solumak için istanbul yolunu tutum. 1 sene sonunda, o hiç kavgalarımızın bittmediği babamı özlerken ölümü ile sarsıldım. kavgalarımızı özlerken, yüzünü göremeyeceğimi, kokusunu birdaha koklayamayacağım düşüncelerine alışmaya çalışırken, hayatın asıl bu noktadan sonra başlayacağı gerçeği ile yüzleştim. Bu noktadan sonra beni kurtaran tek bir kararım oldu; 26 yaşındaydım, rahmetli annem ve babam ( ki Allah razı olsun onlardan, toprakları bol mekanları cennet olsun ) ömür boyu çalıştıkları ve biriktirdikleri ile bana rahat bir gelecek en azından rahat birkaç yıl bırakmışlardı ardlarında. kendi mi ve bu elimdekileri düşündüm bir gün. istanbulda dersleri pekde iyi olmayan yetişkin bir üniversite öğrencisiydim, ya elimde olanları kendimi kaybederek, eriterek, sıfırı görene kadar saçma salak bir şekilde harcayacaktım yada sevgilim ile evlenip düzenli bir aile hayatına geçerek düzenli bir şekilde sorumluluk sahibi, düzenli bir birey olarak hayatıma devam edecektim. ve o kararı verdim, ailemi kurdum. elimizde olanlarla yeri geldik gezdik-yedik, yeri geldi geleceğe yatırım yaptık. hiçbir zaman, ne annemin ölümünde, ne babamın ölümünde artık bitti demedim. Çok zaman aklımı kurcaladı lakin hep uğruna ölünmeyecek birşey aradım buldun. Ölüm düşüncesi nezaman terazinin kefesine ağırlık koysa, diğer kefeye birşeyler koymaya çalıştım. Ölüm hiç bir şeyin sonu, ilacı, faydası değildir. hangi din'e, hangi ırka mensup olursan ol, ölüm hiçbir zaman insana yar olmaz.

Her zaman kendine yapacak birşey bul. ben 30 yaşında kumandalı profesyonel tip arabalara sardım. internetten ikinci el birtane edindim, bir kaç zaman onunla takıldım boş zamanlarımda eşimden ve evimden vakit buldukca. sonra sonra bu heves büyüdükce sonun olmadığını ve gitgide daha çok harcama yapmam gerektiğini gördüm yine bir karar verdim ve kestim ilişkimi bu hobby ile. şuan 33 yaşındayım, Allaha emanet bir oğlum ve çok sevdiğim bir eşim var. Her ailede her hanede olduğu gibi bizde dönem dönem sıkılıyoruz ( maddi açıdan ), yani fazlaca gezip tozup ipin ucunu kaçırmak istemiyoruz. Dolaysıyla hemen hemen hiç gezmiyoruz desem yeridir. sanırım birazda fazla idareli davranıyoruz. şimdi daha öncede var olan ama layığı ile yapamadığım bir hobby olan akvaryumculuğa heves saldım . Bu sefer içinde canlı bitkilerin olduğu, peyzaj'ını kendim yapacağım güzel bir akvaryum kurmak niyetindeyim ki bunun için ilk iş olan akvaryumumu edindim bile. acelemde yok yavaş yavaş zamana yaya yaya keyfini çıkara çıkara kuracağım akvaryumumu. Sende dene arkadaşım, akvaryum olmaz, RC model araçlar/uçaklar olur, müsaitsen bir canlı al besle büyüt onunla ilgilen ve büyümesine gelişmesine şahitlik et, outdoor dediğimiz olaylara gir, bir bisiklet al zamanın varsa bir yürüyüş gurubuna katıl onlarla haftasonları yürüyüşlere çık. Arkadaşların söylediği gibi, kuran oku biliyorsan, bilmiyorsan günah değil ya öğrenmeye çalış tesvirleri çevirileri oku. Ne yaparsan yap ! Asla ama asla ölümün bir çare olduğunu düşünme, çünkü değil. Çünkü aydınlığı nefes alıp veriyorken görmek güzel. Nesef alıp vermiyorken aydınlığın nasıl göründüğünü hiç kimse tecrübe edip geri gelmedi, o karanlıkta bizi nasıl bir aydınlığın beklediğini hiçbirimiz bilmiyorum. O yüzden nefes almaktan vazgeçme, vazgeçmeki o aydınlığın seni nasıl ısıtacağını birzat kendin şahit ol ve emin ol ki o aydınlık çok güzel olacak. O geri dönüş muhteşem olacak. ve yine şunu unutma

[SIZE=5]ÖLÜM ASLA YAR DEĞİLDİR !

[SIZE=2]Arkadaşlar, imla hatalarım olabilir, konu içerisinde daldan dala atlamış akıcılığı bozmuş olabilirim af ola lütfen. Sadece yardımcı olmak adına kendimden bir kesit ve hissetiklerimi yazmak istedim.[/SIZE][SIZE=2][/SIZE][SIZE=2][/SIZE][SIZE=2][/SIZE][/SIZE]

hayalets99 her şey hemen çabucak olmaz,bazı şeyler sabır gerektirir.İnsanın her istediğine hemen olsaydı hayatın bir anlamı kalmazdı.Bazı şeyleri istesek de ama geç ama erken zaten sahip olamayız.Örneğin 51.bölgeye girmek gibi ya da ABD dolarının tarifini öğrenip günde 900 milyon dolar basmak gibi VİRGO dediği gibi bir doktora gitmeniz de fayda var en azından denemenizi tavsiye ederim.
Deniz şahbaz güzel ve umut verici bir yazı olmuş hemşo,eline diline sağlik.

MeçhulAdam teşekkür ederim. Senin yazdığın bir güzel söz bile yaşama bir gülümseme, bir tebessüm bence.

Arkadaşlar abiler öncelikle elinize yüreğinize sağlık bana yardim etmek istemeniz çok hoşuma gitti henüz 22 yaşında olmama rağmen ve lise terk olmama rağmen is hayatında çok basarili oluyorum yeni bis is içerisine girdim şartları çok iyi hakettiğinden fazla imkan var is çok kolay olmasına rağmen ben yapamiyorum işimin hakkını veremiyorum önceki ben olsaydım eğer boyle bi is bulmuşken en uçlara kadar yükselmeyi hedefler ve yapardimda ama ben bu kafayla yapamıyorum konuyuda çok uzatmak istemiyorum çünkü biliyorumki benimki çoğunuza gore dert bile değil eğer bir doktor bana yardımcı olacaksa madem randevumu da aldım yarim sabah gidicem allahın izniyle beni yanlız bırakmayan tüm abilerime saygılarımı sunuyorum allah hepimizin yardımcısı olur inşallah...

öbür dünyanın olmadığını düşünmek piskolojik değil sorgulayıcıdır. kankam sana kuranı türkçe okumanı tavsiye ederim...
sana ve herkes şu vidoyu şidddetle izlemenizi öneririm.!!
lütfen izleyin...
https://www.youtube.com/watch?v=JCi0Ily7wQ8

Ya ben var olup olmadığını basimdan geçen olaylardan anlayabiliyorum zaten 4 5 kez mucizevi bi şekilde ölümden döndüm allahima binlerce şükür inancım tam cumaları da kaçırmam ama ben bu aklıma gelenlere engel olamıyorum bir anda geliyor çok garip şeytan mı girdi icime acaba bilemiyorum şeytanla savaşıyor gibiyim :)

Doktora git görüş, gittiğin doktor seni sarmazsa başka doktora git. Psikologların hepsi mükemmel olmayabiliyor...

Hee unutmadan, doktordan sonra duygularını bizimle paylaş, merakta bırakma adamı... :-D

Bu devirde hala daha şunu oku bunu seyret diyenler var ya!! Hakikaten çok enteresan..

Kuran da ne yazdığını biliyor musun arkadaşım. Okyup uygulayınca ne olacak biliyor musun, hiç denedin mi...

6666 ayeti hiç okudun mu? Oku uygula... Ben her gün okumaya çalışırım, psikolojiye çok iyi geliyor... sayılamayacak faydaları da cabası...

Allah selamet versin...

hayalets99

kardeş içine 6 harfli girmiş..nefes almak bile her şeye değer..dönem dönem insanların başına gelen bu olayları çok görmekteyiz..son dönemlerde insanlardaki merhamet iman eksik olunca bu gibi durumlara düşmek gayet doğal...beşiktaş belediyesinde pelin diye bir psikolog var ücretsiz randevu alıp gidebilirsin..iyi düşünceler iyi davranışları tetikler.olumlu düşünce olumlu davranış..

Kardes yaşadığın seyleri bende yaşadım ailemin her istedigini verdim parasal konuda ben harcamaya kiyamazdim ama ailemden babamdan abim ve ablalarimdan ustelik evli olduklari halde yine birsey esirgemedim.ben 2006 tarihinde yurtdışında kaza yaptim cezaevine dustum 2 buçuk yil kaldim.gida imalat atolyem vardi babama alacakli oldugum senet ve çekleri babama teslim ettirip tahsil etmesini bana acele avukat parasi yollamasini istedim.babam alacaklari tahsil edip bana 1 kurus yollamadi 1tek sigaraya bile muhtac kaldim avukatim olmadigi icin mahkemeye 8 bucuk ay cikarilmadim ve 8 bucuk ay hucrede tek basima kaldim.eşim ve cocuklarim rezil oldu kimse ilgilenmedi esim babasina dondu.hücrede yasadigim sıkıntıları bir allah bir ben bilirim.imalatimi bile yok pahasina sattilar. Bu sana ders olsun kardesim sakın parani ona buna yardim edip harcama kiymetini bil. Kimseden kimseye hayir yokmus. Bunu ancak yasayan bilir.daha anlatacak çoook sey var yaz yaz bitmez. Selamlar.

22 yaş her şeyi noktalamak için çok genç bir yaş değil mi. Yaşamın sana verdiği tüm olasılıkların hepsini denedin mi. Hemen pes etme. Ayrıca sesler duyduğunu belirtmişsiniz bir psikiyatriste başvurup ilaç tedavisi olmanızın zamanı gelmiştir anlamına geliyor. Bazı hastalar ilaç tedavisinden çok fayda görüyor ve hayat ile uyumu artıyor bir de ilaç tedavisini deneyin çaresizliğe düşmeden önce. Umarım fayda görebilirsiniz.

Psikoloğa başvurmanızı önemle tavsiye ederim. İlaç kullanımından önce durumunuzu uzmanıyla paylaşmanızı öneririm sonrasında psikolog da uygun görürse psikiyatriste gidebilirsiniz. Psikolog önermek yasak değilse çok iyi bir isim verebilirim. Yasaksa özelden de yazabilirim. Hiçbir şey çaresiz değildir. Umudunuz kaybetmeyin :)

Üst Alt