Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastasıyım. Ölümden çok korkuyorum

volkano39

Üye
Konular
157
Reaksiyonlar
1
ben psikoz hastası 27 yaşında biriyim çok insanın öldüğünü gördüm ve ya ben de ölürsem diye hep korkuyla yaşıyorum bazen ölecek gibi oluyorum bu sıkıntıdan nasıl kurtulurum

kardeşim sıkıntı yapma,zaten her gün öüyorsun ya,uyudugun zaman ölümle her gün tanışıyorsun zaten rahat ol :)

psikolojik bi durum bu, bence istersen bunu yenebilirsin :) erdal demirkıran'ı okumanı tavsiye ederim :)

sürekli ölümü düşünürsen hayatın zindan olur...... başka şeylerle ilgilen... kimse bilemez ne zaman öleceğini.... Allah yazmıştır alnımıza :)

bence tekrardan bir doktora görün

Herhalde istediğin anda istediğin şeyler yerine getiriliyor; Bir elin yağda öbür elin balda bu kadar ölümden korkup dünyaya kazık çakmaya niyetlendiğine göre gel keyfim gel yapıyorsun galiba :)

Öbür nefesimizi alabileceğimize dair kimsenin rabbiyle anlaşması yok kimin ne zaman öleceği yaratana ait bir konu kasmamaya çalış kendini yaşamak kadar doğal bir olgudur ölüm ayni bir bardak su içmek gibi insanlar ölümü o sırada oluşan olaya bağlasalarda aslında rabbinin nazarında o kulun vadesi dolar ve Azrail A. S. da ziyarete uğrar işte bütün mesele bu sen ne kadar olaylara bağlarsan bağla! Hepimiz bir gün ölücez onun için o zamana kadar mutlu yaşamaya çalış ve kendini mutlu edecek şeylerle uğraş kendini sıkmaya değil, Böylece çevrenide mutlu edersin.

Bende de bu sorun vardı dine düştüm bi ara fazla daha beter kafayı yedim sorun şu ki ilaçların yetersiz buna eminim

Kan davalıların ensende dolaşıyormuş gibi konuşuyorsun.27 yaşındasın cok geçsin ,ölüm allahın emri, her an gelebilir, belkide çok uzun seneler yaşarsın.Ölüm yaklaştımı yani kişi ölüceğini anladığı zaman dünya malına boşveriyor.Allah c.c. herkeze hayırlı ölüm nasip etsin.

volkan şöyle düşün birde korksanda korkmasanda sonucda öleceksin,kimse ölumsuz değil bu dünyada, bir sözle anlatayım istersen... ölüm her aklıan geldiğinde ah edip vah edip inleme,bu halinle tanrıyı incitmiş olacaksın,ecel kapını caldıgında evi telaşa verme o geldiğinde sen cokdan gitmiş olacaksın...

Bana göre ölümün ne şekilde olduğu önemli 1.si uyurken hissetmeden bataryanın birden bitmesi gibi, 2. si kaza geçirip ölmek 3.sü öldürülmek silahla, veya çin de olduğu gibi (Allah belalarını versin) yamyam katillerin en son gördüğüm gibi uygur türklerinin derilerini soyarak canlı canlı öldürmüşler , şeklinde ölmek 4.sü Allah'a karşı görevlerini yerine getirmemenin verdiği korku ile ölmekten korkmak . Allah kimseye acılı ölüm vermesin temennisinde bulunurken 4.sü beni daha çok korkutur ki normali budur aslında.

ama kalp ameliyatı oldum bypass tekerlekli sandalyede beni aldıklarında odadan ameliyathaneye giderken inanılmaz belki ama çok normal bir şekilde gittim hiç heyecan ve ölüm korkusu hissetmedim beni uğurlayan eş dost bir sürü insanda şaşırmıştı ve ben filmlerde olduğu gibi işte maske ile narkoz vereceklerini sanıyordum uyutup öyle ameliyat yapacaklar diye düşünürken bana cesaret iğnesi vuruyor sandığım kişi olan bayan o görevi zaten yaptığı iğne ile uyguluyordu o esnada kulağıma sesi geldi en son uyandığında boğazında hortum olduğunu hissedeceksin korkma yarım saat sonra alınacak diye; uyandım ve sanki saniyelik gözümü kapayıp açmışım gibi oldum 8 saatlik ameliyat süresi geçirdim ölüyüm ve benim hissettiğim sadece göz açıp kapama bi baktım boğazımda hortum var başımda yaklaşımı çok güzel bi hemşire başımda uyandırmaya çalışıyordu anlıyacağınız doktorun dediğine göre yapılan ameliyat dünyada 4. imiş aort damarı % 85 tıkalı ve doğuştan kalp kapağının biri eksik ve bir sorun daha verdı onu anlamadım ama normal şartlarda hem göğüs kafesi kesilmesi lazım hemde sırt kısmından ayrı ayrı yapılması gerekiyordu doktorum risk aldı ve göğüs kısmından tek seferde gerçekleştirdi başarılı bir ameliyat geçirdim 9 gün yoğun bakımda kadım normal odaya alındım sonra 15 gün de orda kaldım hasta yatağında ve her kokuyu aşırı yoğun hissediyor ve nefret ediyorsunuz temizlendiğim hasta temizleme süngeri hariç her kokudan nefret eder hale geldim yemeklerin kokusu bile rahatsız ediyordu sadece çorba yiyebiliyordum 1 hafta boyunca

Yani demek istediğim bence insanın ölümünün nasıl olduğu önemli ben şahsen verdiğim 3. sıradaki gibi hunharca işkenceyle öldürülmektense allahın bana verdiği hastalığı benden daha beter hastalıkları aklıma getirip sürekli sükretmek ve Allah'a sığınmak bence insan ölümden korkmalıdır ama dünyayı terkedecek diye değil Allah'a karşı vazifelerini yerine getiremediği için olmalıdır saygılarımla...

yani İsmail paşa bir mesaj yazmışsın pir yazmışsın çok güzelde mesaj vermişin bu yazın için sana teşekkürler kardeşim

volkano39;

Ben de 15 senedir psikoz hastasıyım Aynı şekilde ölüm takıntım var. Yapabildiğin oranda namaz kıl ve kutsal kitabımızın Türkçe mealini okumaya çalış. Bu seni rahatlatacaktır. Geçmiş olsun.

genç yaşta ölme hissi

ben psikoz hastasıyım bıktım artık olmayan seslerden ses duymaktan keşke ölseydim de delirmeseydim diyorum ben çok yaşamam diye düşünüyorum

Gidecek olduğun yerin (ahiret) şuan yaşadığın yerden (dünya) daha yaşanılabilir bir yer olduğu konusunda kesin bir inanca sahip olmadığın müddetçe bu ızdırabı yaşamaya devam edersin.Kişi sevdiği ile beraber olmak,ona yakın olmak,ona kavuşmak ister.Allah sevgisi eksikliği bizi hasta ediyor.Unutmamak lazım; kalpler ancak Allah sevgisi ile huzur bulur,sulh-u salaha erer.Allah sevgisi bütün korkuların tedavisidir.Seven kişinin gözü kara olur,korkusuzlaşır.Kalbi Allah sevgi dolu olan kişi ölümden korkmaz;ölüm korkusu ondan kaybolup gider.Dene ve gör; Allah'a kavuşma arzusunu kalbine yerleştir ve ölüm korkusundan kurtul.İlaçlar sadece erteler,çözüm sunamaz.

durumun çok kötüye gidiyorsa hastaneye yatıp Elektro Şok tedavisine gir bence. ilaçların yeterli olmadığı durumlarda bu iyi geliyor.

ölüm sesleri

psikoz hastasıyım şu an bu mesajı iş yerinden yazıyorum kafamda sesler ban hep öleceksin diyor .galiba ben fazla yaşamam.bu durumdan nasıl kurtulurum

Acilen psikiyatri doktoruna gidin düzelirsiniz...

Arkadaş Ölümden korkmak tabiki doğal birşey..

İnsan ille ölümden korkmak zorundadır. Ancak ölmekten korkmak ile ölüm korkusu birbirinden ayrı olsa gerek.

Bana kalırsa sen ölüm korkularıyla başbaşasın. Çarpıntı var nabız yüksekse eğer bu dediğim olayı destekliyor demektir..

Doktorunla açık açık konuş durumunu iyi anlat ona göre tedavi seçeneklerini değerlendirecektir.

Birde bazıları diyor ki namaz kıl şu dua yı oku tamam okuyun ama doktora gitmeden tedavi olmadan bu hastalık düzelmez.

Ben esas "bıktım olmayan sesler" duymakdan diyorsunya orata takıldım. Nasıl bıktın bi anlatsana.

Şuan çalışıyorsun demekki baya bi yol katettin. Buradan geriye dönmek senin yıllarına mal olur. Onun için çok iyi analiz etmeye çalış.

En küçük olumsuz olay sende bi kırılmaya yol açmasın.

Selametle

Üst Alt