Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

PTT'nin 2022 maaşını eve getirmesi için 65 yaş yetiyor mu?

asilçocuk

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
0
Zihinsel engelli babam bu yıl 65 yaşını doldurdu.Ptt'nin maaşı eve getirmesi için ne yapılması gerekiyor?Bir de rapor oranı şartı gereklimi,sadece 65 yaş olması kafimi?

% 70 uzeri engelli ise .evde ptt odemeli talep edebilirsiniz.normal 65 yaş için olanlarında 80 ve uzerinde yaşda olması lazım.diye biliyorum.

Bazı yerlerde 65 yaş üstü yaşlılara eve PTT ' nin eve getirdiği yazıyor.Bu konuda kesin bilgisi olan varmı?

Nereden öğrenebiliriz bu konuyu?

Acaba bir engellinin yaşı 65 ama rapor oranı %60 ise ptt 2022 maaşını eve getirmiyormu?Niye kimse cevap vermiyor?

siz bunu pttye gidip sorun ben engelliyim ptt ye maaş almaya gittim eve gönderirmisiniz dedim evet dediler bana dilekçe yazdırdılar bidahaki maaşım eve geldi:D

Herhangi bir yaş sınırlaması yok diye biliyorum ben, 27 yaşındayım ve maaş çekmeye gittiğimde ptt veznedarı kendisi bana teklif etmişti istersen maaşını evinede göndeebiliriz diye, buralarda yorulma vs vs öğüt vermişti bana :)

Yada vekalet sisteminede geçebilirsiniz. Vekaleten sizde çekebilirsiniz maaşı..

Rapor oranı %70 üzeri olanların maaşlarını eve yolluyor ptt.Ben bir yerde okudum 65 yaş üstü mahdur yaşlı kişilere de evde ödeme yapılıyor diye(yani yüzde önemli değil diye).Doğruluk payı varmı?Kardeşim sormuş ptt de görevliye net cevap vermemiş.

Geçenlerde televizyonda ptt bütün engellilerin maaşını eve getirecek diye duymuş annem.

oturanboğadan rica etsem dilekçe örneğini ekleyebilir mi? benim rapor yüzde 90 her defasında işkenceye dönüyor maaşları çekmek...

bende çekmeye giderken çok zorlanıyorum.Çünkü dayanılmaz agrılarım kasılmalarım var ve sıcağa delan dayanamıyorum.İşlemleri başlatacağım.Anneme kaç defa dedim ptt eve getirir ya da sen vekaleten çekersin diye olmaz diyordu.Bu yazıları gösterdim inandı.Birrdahakine soracağız.

tabi en net çözüm vekalet olur.her maaş aldığınızda vekaletin fotokopisini götürmeyi unutmayın.yılda 4 tane fotokopi hazır olsun.

Üst Alt