Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rahatsızlığımın meslek hastalığı olmadığına dair rapor verildi. Ne yapabilirim?

aziha

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar adım hakan
Ben e.m.l mezunu (metal işleri) 1996 mezunuyum.çalışma hayatım boyunca sigortalı sigortasız kaynakçılık işleri ile uğraştım 3,5 yıldır bir firmada ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir diye rapor aldım 5-6 ay kadar öncesinde ciddi olarak bel ağrısı yakınmalarım başladı meslek hastalıkları hastahanesine kendim (maltepe)başvurarak tetkik istettirdim bel ve sırt mr sonuçlarım söyle
dorsal spinal mr:dorsal kifozda artma dejeneratif spondilartit,d-11,d12 diskinde median protüzyon,ön subaraknoid mesafede daralma ,dural kese basısı
lomber mr: L5 sakralizasyon,L4,L5 diskinde median anülüs protüzyonu ve ön epidural mesafede daralma dural kese anterior yüzeyinde hafif indentasyon
sonuç
ön tanı: mesleki sağlık muayenesi
ana tanı : M51.8 ınvertebral disk bozuklukları ,diğer tanımlanmamış
mesleki tanı : M51.8 invertebral disk bozukluklarıdiğer,tanımlanmamış MESLEKİ DEĞİL tıbbi karar tartışması :uzun süre ayakta kalamaz belden eğilmesini gerektirmeyen ve ağır yük kaldırmayacağı bir bölümde çalışmasına dair obssk dırben bu rahatsızlıklarımın mesleğimle alakalı olduğunu düşünüyorken böyle bir tanı (mesleki değildir)karşılaştım
nasıl bir yol izlemeliyim yorumlarınız için teşekkürler

hakan.meslek hastanesimi bu karara vardı.meslek hastalığı değildir diye. peki nasıl olmuş bu rahatsızlıklar.onu düşünmüyolar.ve bundan sonra bu adam nasıl çalışacak diye.

basar_41_14;

evet istanbul maltepe m.h.h bu kararı aldı hem mesleki değildir diyorlar hem mesleğini yapamaz diyorlar madem mesleki değilse niye ağır yük kaldıramaz v.s kararlar alıyorlar o zaman mesleğime devam ettir be kardeşim . benim mesleğim ağır ve tehlikeli işler sınıfında bence benim meslek sınıfımda omurga rahatsızlıkları önemli bir yer tutar.demiri indir kaldır ...

kardeş.aynen bende senin gibi ist.mes.hast. başvurdum.el bileğim ve belimdeki rahatsızlıklar için.bende senin gibi sürekli ağır işler yaptım.
ve bu rapor şimdi ankarada.kurula girecek. inşallah kabul edilir.

Üst Alt