Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rapor derecesi yükselince 2022 maaşı ne kadar sürede artar?

*Sevgili*

Aktif Üye
Konular
69
Reaksiyonlar
18
arkadaşlar rapor oranı yükselip maaş artırma dilekçesi gömderdiğimiz zaman maaşımız ner kadar sürede artıyor ?

Ben onuncu ayda gönderdim Oturanboğa ama aralık maaşına yansımamış.Normalmidir bu ?
Birde raporun aslını göndermedim fotokopisini aslı gibidir yaptırıp gönderdim sorun olurmu aceba ?

Ucu ucuna kaçırdın bence. Ama önemli değil, Ocak ayında KAR8 adı altında fark aylık hesabına yatar diye düşünüyorum. Yatar ve Ziraat Bankası'ndan çekersin.
Şuradan takip edebilirsin: http://uygulama.sgk.gov.tr/Yaslilar/Welcome.do

Aslı Gibidir nüshası iş görür.

10. ayda raporumu göndermeme rağmen artış olmamış.Bunun sebebi ne olabilir ?

Daha önce denedim ama evrak takip sitesi değişmişmi yoksa arızalımı arkadaşlar tuhaf siteler çıkıyor karşıma ? sicil no soruyor 9 haneli olmalı diyor ama öyle bir no yok kimlikte ?

Bugün emekli sandığını aradım arkadaşlar.Raporun, aslı gibidir mühürlü fotokopisi kabul edilmemiş.Aslını göndermem gerektiği söylendi .Boşa gitti 6 ay beklemem sanırım..

04/12/2009 özürlü aylık talebiniz yazısı
11/12/2009 işlemi olmayan evrak . diyor sorgulama sitesinde

gönderdim aslını paranoya napim.ama ben 2022 başvurumdada raporun aslı gibidir mühürlü fotokopisini göndermiştim neden sorun olmadıda şimdi oluyor anlamıyorum.Tek fark Öncekini renkli fotokopi çektirmiştim bu siyah beyazdı :confused:

changi evraklar ile sgk ya başvurmak lazım maaş artışı için ve interneten baş vurulurmu

Renk körü bir memura denk gelmiş olabilirim sanırım :D

aslanlar1280 rapor oranın arttıysa raporun ve dilekçen ile müracat edeceksin

Yahu madem Aslı Gibidir nüshası iş görmüyor, ne demeye "Aslı gibidir" diye bir müessese var! Saçma sapan işler... Nerede yazıyormuş "aslı gibidir olmaz, orjinal olmak zorunda" diye... Yazmıyor! İşte, bizdeki memurların işgüzarlığı...

dimi yani ! bencede öyle.Israrla sordum görevliye sebep bumu diye ama raporunuz kabul edilmemiş.aslını gönderin diye cevap verdi..Umarım başka sebepte yoktur...

bu ne perhiz .....................

o zaman her rapor istenirse biz hastanede gene o doktor bu doktor gezecez hemde o hasta halimizle mi?

Oturanboğa başka bir mesajında "noterden aslı gibidir yaptırın"demişsin.Ben hastanede yaptırmıştım bu mührü.Görevli sormuştu "nerde yaptırdınız aslı gibidir"diye Bu yüzdenmi kabul olmadı aceba.? bana göre ikiside aynı şey.Farketmemeli ama..

adı üzerinde; aslı gibidir kaşesi vurulduktan sonra hiçbir sorun çıkmaması lazım. sinir oluyom valla.

Nihayet bugün bir evrak geldi.toplu ödeme evrağı.
Yalnız not ta " özür oranı değiştirilmiştir "yaxzıyor ve ek ödeme olarak 23,15 gösteriliyor.
Birde "aylık seyri "yazan kısım var orda da 92,67 rakamları var.

Rapor oranım % 84 ve toplu para 486 tl.
Geçen sene 10. ayda göndermiştim evrağı.

Bu rakamlar benim kafamı karıştırdı biraz.Aceba artış oranı düşükmü sizce ?

2 dönem fark aylığı yatmış demek ki. Haziran aylığını yüksek aldıysa (800 küsur), işlem tamam.

Oturanboğa ya ben tam anlatamadım ya da anlayamadım.yukarıda yazılı olan toplu para haricindeki rakamlar nedir bilginiz varmı ?

Haziranda düşük kademeden aldım ablacım ? 580 küsür yani. ?

Ablacım aslını göndermiştim.zaten yukarıda da yazdığım gibi "rapor oranı yükseltilmiştir"yazıyor gelen evrakta. oran % 84.
Kabul edilmemiş olsaydı maaş farkıda ödenmezdi zaten.
Ancak rakamlar kafamı karıştırdı benim biraz.

Teşekkürler ablacım.Banada bi anormallik var gibi görünmüştü.daha fazla ödeme bekliyordum.Eksik evraklı dönemleri eklememiş olabilirlermi diye düşünüyorum ..

Evet 1. sayfada yazmışım.3 ayın 12 sinde göndermişim rapor aslını.Yani bütün bunlar aslı gibidir damgalı raporun kabul edilmemiş olmasından kaynaklanıyor gibi.Hem Böyle bir icat çıkarıyorlar hem de kendi icatlarını kendileri beğenmiyorlar

Üst Alt