Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rapor oranım arttı. Özürlü maaşımı nasıl yükseltim?

diyalizci

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
ben %65 özürlülükten maşa baglandım 7 yıl önce ama böbrelerimide kaybettim diyalize giriyorum şimdi raporum %99 oranında maaşlar rapora göre veriyorlar ben nasıl maşımı yükseltirim ne yapmam gerekiyo?

Raporunuzla birlikte şu dilekçeyi iadeli taahütlü olarak gönderin kuruma*:
Sosyal Güvenlik Kurumu
Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne

... Karar numarası ile 2022 sayılı yasa çerçevesinde üç aylık maaş almaktayım. Sağlık sorunlarım arttığı belgeleyen ekteki sağlık raporu göz önüne alınarak almış olduğum Özürlü Aylığının Bakıma Muhtaç Özürlü Aylığı olarak arttırılmasını arz ederim

adın soyadın
imza​

tc kimlik numaran
adresin
telefonun
* SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
PRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TUNA CD. NO:7 KIZILAY/ANKARA

teşekür

saulasın abi işin ras gelsin bu dediklerini yapacagım. raporum 2022 sayılı kanun yazmıyo özürlülük decemi bildiren rapor sorun olmaz inşallah saygılar...

raporumamı ekleletecegim 2022 ibare? elimdeki rapor özürlülk decemi bildiriyo % 99 nerden ekletiyoruzki devlet hastanesi rapor onay var oradanmı?

abi senin dediklerini uyguludım ama olmadı bu kanunu tanımıyorlar ilsalık müdürlüne çıktım orasıda onay vermedi ve yeni rapor çıkartmaya baş vurmak zorunda kaldım anlamıyorum neden bu şekil yasıyı neden uygululamıyorlar...

kardeşimde daha önce maaşının yükselmesi için başvuruda bulunmuş ama bir sonuç alamamış.onun rapor oranıda 85 .maaş miktarıda 530 yada 540 tl.bunu yükseltmek için ne yapmalıyız.

kardeşinin elindeki rapor nezaman çıkardınız rapor ne amaçlı çıkardınız raporda 2022 yasası geçiyomu? eyer 2022 varsa 6 ayı doldurmadıysa rapor günü yukarıda oturan boğa abinin verdiyi adres var yukada ankaranın bizim yazdıklarımı okursan anlarsın..

raporu 2007 aralıkda almışlar.2022yazmıyor.rapor oranını yükseltmek icin cıkarmıslar.vergı muafıyetı ıcın kullanmıslar.raporda herhangi bir ibare bulunmuyor.sadece rapor oranı ve hastalık ısmı var.

raporunda 2022 yazmıyorsa birde tarih süresi çok geç tarih senin yapman gereken bulundugun ilyada ilçe malmüdürlügüne varıp kardeşim üç aylık maşş almakta hastalıkları arttıgı için %85 oranında şuanki raporu maşını yükselttirmek istiyorum de sana yazı verirler onunla devlet hastanesi salık kuruluna git işlemleri başlatırlar yeni rapor alcaksın elindeki raporun süretini rapor çıkarırken belgerin yanına koy doktorlar görsün rapor çıkartmana yardımcı olur.. takıldıgın yer olursa yaz buraya..

evet senin dedigin gibi mal müdürlüğünden yeni rapor icin bir yazı verdiler.bununla birlikte hastaneden yeni rapor çıkartacağız.mal müdürlüğündeki memur rapor oranı 90 olsaydı daha iyi olurdu evde bakım aylığınada başvururdunuz dedi.yarın hastaneye gidip işlemleri başlatacağız.gerci daha önce kardeşim evde bakım aylığına başvurmuş ama olmamış.memur rapor oranı 90 olunca sorun çıkmaz dedi bakalım göreceğiz.

sen yukarıdaki gibi mi yazdın dilekçeyi.mal müdürlüğünden bizede dilekçe yazıp getirmemizi söylediler.maaşın yükselip yükselmiyeceği hakkındada pek olumlu konuşmadılar.buyüzden soruyorum,dilekçede özürlü aylıgının bakıma muhtaç özürlü aylığı olarak ibaresini kullanmalımıyız yada sadece aldıgımız aylığın arttırılması ibaresi yeterli olur mu?

merhaba aslı raporu çıkardınmı? rapor çıkardınsa raporun bi nüshası sana verilir bir nüshası malmüdürlügüne gönderilir dilekçeyi malmüdürlügü deyil sen yazacaksın ve sen göndereceksin malmüdürlügüne söyle ben göndereceyim ankaraya raporu de oraya gelen raporuda al ve yukarıda bülent beyle yazışmlarımız var orada ankaraya göndereceyin adres var birde bakıma muhtaç aylıgı olarak gönder bende o şekil gönderdim öyle olması gerekiyo umarım anladın arkadaşım saygılar osman özdemir..

sağol sorularımı cevapladığın için.raporu çıkarttık ve mal müdürlüğünden bir dilekçe yazmamızı istediler.yukarıdaki örnekteki gibi bir dilekçe yazdık ve bunu bizden alıp raporla birlikte ankaraya yollayacaklarını söylediler.artık bekleyeceğiz.ne kadar zamanda sonuçlanır bilmiyorum.hatta oradaki bayan anne ve babam emekli olduğu için yeni başvuru olsaydı maaş bağlanamıyacağını söyledi.

aslı işlerini allettine sevindim. arkadaşım dilekçeyi onlar gönderirler ama kendin gönder seydin iyadeli tafutlü sonucu daha çabuk ögrenirdin inşallah olur.

Rica ederim engelli kardeşleremiz çok şeylerden bilgileri yok bende engelli yasalarını bilmiyorum bilen bilmeyene yardımcı olursa engelimiz olmaz.

Üst Alt