Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rapor oranım arttı. Sürekli iş göremezlik maaşımı arttırabilir miyim?

uğur yıldız

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Hayırlı akşamlar öncelikle ben 2011 de iş kazası sonucu her iki kolda motor duyu kaybı yani iki kolda kullanamaz haldeydi yüzde 95 raporum vardı iş kazasında sigortam olmadığı için malülen emekli olamadım yüzde 5 oranında kusurlu buldular beni raporumu ankara da yüzde 63 e düşürdüler.430 tl maaş bağladılar sürekli iş göremezlik maası yani yeni rapor istediler yüzde 80 verdiler. Maasımda bir değişiklik olurmu ne yapmam lazım.

bende 2012 kasımda işkazası geçirdim acaba ne kadar zamanda işgöremezlik maaşı bağlanıyor

Yeni raporla birlikte sigorta müdürlüğüne gidip iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybı oranının arttığını, bu durumun tespit edilerek bağlanan sürekli iş göremezlik gelirinin yükseltilmesini taşep edin.

Ayrıca, iş kazası için tespiti varsa o tarih sigorta başlangıç tarihinin de belirlendiği anlamına gelir. Neden malulen emekliliğe onay vermediler anlamadım!?

Kaza öncesinde hiç sigorta başlangıcın yoktu sanrım?

iş kazası

kaza öncesi sigortam vardı ama iş kazasında sigortam yoktu şimdi benim raporum yüzde 80 ya ankara muhtemelen düşürecek itiraz etsem sorun yaşarmıyım

Bir hata olmalı Uğur... Kaza öncesinde bir gün bile sigortanız varsa, kaza anında sigortanızın olup olmamasına bakılmaksızın, maluliyet cetveli'ne göre malulse kişi ve sigorta prim günü ve sigortalılık süresi de tamamsa, o kişi malulen emekli edilir.

Yani, kaza anında sigortalı olmakla malulen emeklilik arasında hiç bir ilgi kurulamaz.

Üst Alt