Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporlu ilaçtan fark alıyorlar..?

orjinalTR

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Öncelikle merhaba
ben sigortalıyım. kullandığım raporlu ilaçdan şimdiye kadar fark kesmiyorlardı. Dün aldığım (11/11/2009) ilaçtan fark aldılar. şimdiye kadar fark ödemiyordum

.Benim sizlerden öğremek istediğim bu uygulama bütün raporlu ilaçlarda fark ödenecek mi artık?
bilginiz varsa beni aydınlatırsanız sevinirim...

Teşekkürler.

Raporun altında fark alınıp alınmayacağına daiğr ibare yok muydu? Fark eşdeğer ilaç nedeniyle olabilir mi?

Böyle birşey olamaz,olmamalı...Eczaneye sordunuzmu bunu.Şimdi başka bir hastalık için doktora gidip ilaç yazdırdıysanız ve o ilacı eczaneden almadıysanız bir sonraki eczaneye gidişinizde doktor parasını alıyorlar.Böyle bir durum olabilirmi sizinkiside?

Raporunuzun altında "hasta katılım payından muaftır" diye bir bölüm var o bölümün onaylı olması gerek, ayrıca almış olduğunuz ilaçların bazıları raporlu bile olsa ithal ilaç olduğu için fark almaktalar bu durumda eczacınızla görüşerek almanız gereken ilaçların eşdeğer özellikte olanını vermesini isteyin böylece raporlu ilaçlarınıza fark ödememiş olursunuz.

Bir örnek rapor:

laraporu.jpg

ssk

arkadaşlar ben ssk lı çalışıyorum özürlü raporum var sürekli kullandığım ilaçlar var bu ilaçlara para ödücemmi ödemicemmi.veya ailem sağlık güvencemden yararlanacakmı

ailen değerken, anneniz, babanız, eşiniz ve çocuklarınız hiç bir sosyal güvenliği olmama şardıyla yararlanabilirler...

Üst Alt