Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum bittigi zaman surekli is gorememezlik ve tazminatı nasil alabilirim?

cumaliman

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Herkese hayirli pazarlar,is kazasi ile ilgili tum yazilari okudum ve cok yardimci oldu bana,simdi daha bilgi sahibiyim bu konularda,
Benimde bu konu hakkinda bir sorum var bana cvp. Yazarsaniz cok sevinirim.
Ben 26.04.2014 tarihinde calisirken iskeleden 6 metre yuksekten dusme sonucu iki ayagimida kirdim.Sag ayagimda tobuk parcalanmasi,sol ayagimda da parcali kiriklar olustu,sol ayagimdan iki defa ameliyat oldum,sag ayagim icinde doktorum yapacak birsey yok kiriklar cok daginik boyle yasamayi ogreneceksin dedi,ben 6 aydir gecisi is goremezlik parasi aliyorum,kaza gevirdigim gun polisler tarafindan tutanik tutuldu ve is kazasi olduguna dair ttutanak hazirlandi,fakat ben ve isyeri birbirimizden sikayetci olmadik sonucta iki tarafta is kazadi dedi,benim sorum 10 gunsonra raporum bitiyor,hala yurumekte cok zorlaniyorum,agri sizi icinde oluyorum,raporum bittigi zam surekli is gorememezlik odenegini nasil alabilirim,is yerimde haber yolluyor gel yavas yavas calis diyor,bu konuda ben ne yapmaliyim acaba.

hastaneden alacağın enaz %10 ve üzeri sürekli bi rapor alman sonucunda, sürekli işgörmezlik maaşı için başvurabilirsin

is kazasi

Suan tedavi oldugum hastanedenmi alacagim rapor acaba,doktorum gecici olarak baska bir sehire goreve gitti,tum sorunlarimi o cok iyi biliyor,kalici is gorememeilik raporunu hastanem velirmi acaba ve velirse gecerli olurmu sgk munda

Raporu suan tedavi gordugum hastanedenmi isteyecegim,aldigim rapir ile sgk, basvuracakmiyim,baska hangi belgeler gelekiyor tesekurler,aldigim bu rapor beni isyerim ile kotu edermi acaba.

bağlı bulundundun sgk kurumunun iş kazası bölümüne git. sürekli iş görmezlik için başvuruda bulunacam diye belirt durumunu size gerekli bilgiyi ve istenen evrakları söylerler. doktorunun iş başı raporunu vermesi lazım. kontrollerin devam ediyorsa hastaneye gittiğin zaman epikriz raporunu mutlaka almayı unutma. sgk isteyeceği evraklardan biri bu rapordur.

tedavi gördüğün hastaneden alacağın raporu sgk kabul etmiyor. kendileri sizi hastaneye sevk edip son durumunu belirten raporu inceleyip kararını verir.

uzun bir süreç sizi bekliyor.

Tesekurler palolu.Dedigin gibi yaptım.Sgk gittim onlarda beni Devlet hastanesine sevk ettiler.Oradan aldığım rapor sgk tarafından Ankaraya gitti.Ankaradan % 28.2 olanından rapor cıkdı ve Adanaya tekrar geldi.Ben de sgk gittim.Bana % 28.2 olan çıktı dediler ve müfettiş seni cagıracak dediler aradan 1 ay geçti cagıran olmadı.Bugun evrak takip baktım benim evrak Ankara rehberlik ve teftiş kurımuna gitmiş acaba bunun anlamı ne demek.Birde % 28.2 maaş baglanırmı ve ne kadar maaş bağlanır.iş kazasından dolayı.toplu para odenirmi.ben sgk 28.04.2015 de muracat ettim.Hastane sağlık kurulu 13.06.2015 de cıkdı.Ankaradan gelen %28.2 kararda 13.07.2015 geldi.daha ne kadar bekleyeceğim maaş için.teşekkürler şimdiden cvp için

Merhaba arkadaslar,Benimde bir sıkıntım var bu konuda bana yardimci olursaniz cok sevinirim,
Bende 26.04.2014 tarihinde is kazasi gecirdim,,9 aya yakin raporlu kaldim...sonra raporum bitti ve 28.04,2015 tariginde sgk basvurdum surekli is gorememezlik maasi icin onlarda beni devlet hastanesine sevk ettiler,hastaneden aldigim rapor Ankaraya gitti Ankaradan 13.07.2015 tarihinde %28.2 rapor karari cikti,Sgk gittim bana mufettis senle girusecek daha sonra maas baglanacak dediler,bende kendilerine Benim 2 banka tarafindan Ozel hayat sogortam oldugunu ve bankalarin tazminat odemeleri icin bu belgeyi vermem gerekiyor dedim sagolsun memur bir fotokobisini verdi kararin,bende diger evraklar ile beraber sigorta sirketine teslim ettim,bana 4 gun sonra sigorta sirketkerinden telefon geldi,Evragimin eksik oldugunu soylediler,Sgk kurumunun verdigi %28.2 lik karar belgesinin kabul olmadigini Devlet hastanesinden alacagim saglik kurulu raporunun olmasi gerekdigini soylediler bende tekrar hastaneye gidip saglik kuruluna girdim,25.07.2015 tarihli % 18 rapor verdiler,bende o raporu alip Sigorta sirketlerine yolladim,acaba % 18 rapora ne kadar tazminat oderler,Sigorta sirketinin birisinde ferdi kaza maluluk tazminati 25.000 Tl yaziyordu,bu parayimi alacagim yoksa daha fazla yada az mi alacagim kazayi gecirdigimde asgari ucretli olarak gorunuyordum fakat normal maasim daha fazla,kazayi gecirdigimde 37 yasindaydim,birde sgk verdigi,% 28.2 ile tekrar hastanenin heyetine girdigimde % 18 verdiler ikisi arasinda bir sorun olurmu yoksa itirazmi edeyim,bana bilgi verseniz cok sevinirim.

Cumali oncelikle gecmis olsun kardes suan benim bildigim kadariyla kurul tatilde eylul ayinda mesai baslar.cumali bende 1yildan fazladir is kazasi sonucu iki ayakta femur kirigi ve belde lomber kirigim oldu bende subat ayinda muracaat ettim sgk onlar beni hastaneye sevk ettiler heyete girdim heyet sonucu ankaraya gitti dosyam eksik evrak yuzunden geri dondu evraklar tamamlandiktan sonra tekrar gitti ankara dosyayi bidaha gonderdi beni tekrar hastaneye sevk ettiler bidaha heyete girdim sonucunu tekrar gonderdiler suan bekliyorum bakalim sonuc ne olacak oran ne verilecek.Sana gelince senin isin tahminimce 4ayi bulur insAllah kisa zamanda ayliklarini alirsin sonucunu bizlere bildir bu arada yururken ne gibi sikintilarin var yaz gecmis olsun.

Slm kardesım bende iş kazasından dolayı 2 ayağım kırıldı.sol ayagımda tobuk parcalanması,sag ayıgımda tıbıa kırıgı ve parcalı kırıklar oluştu.sag ayagımdan 3 defa ameliyat oldum platınler takıldı.fakat bir sure sonra platinler rahatsızlık verdi diye doktorum aldı.bende 4 aydan fazladır uğraşıyorum maaş için yorucu bir süre oluyor inan çok sukur kuyruguna geldim.Ankaradan % 28.2 olanında geldi rapor.Suan evrak takip baktım.03.08.2015 tarihinde Ankara rehberlik ve teftiş kurumuna gitmiş evrak.Burada ne olacağını inan bende bilmiyorum.bu konu hakkında beni de bilgilendirecek birileri olsa cok sevinirim.Bana diyorsun yürümekte ne zorluk cekiyorsun diye.inan kardeşim her konuda çok sıkıntı çekiyorum.Belirli başlıcalarını diyeyim sana.En önemlisi vc ihtiyacımı kroset olmadan yapamıyorum.Kosamıyorum.Ozellikle trafik te karşıdan karşıya geçmekte çok zorlanıyorum.Cok uzun sure yuruyemıyor ve ayakta kalamıyorum.Her zaman ayaklarımda ağrı ve sızı bulunuyor.Klima ve soğuklarda özellikle çok acı çekiyorum.Bazen o kadar çok ağrım oluyorki yuruyemez duruma geliyorum.digerlerini sen dusun.bir söz vardır ya.Bir ben bir ALLAH biliyor ne çekdigimi.birde yanımda olan ailem biliyor benle beraber onlarda çekiyor senin bu durumunu.Bazıları diyor ne güzel maaş alacaksın dıye.İnan eski halime geleyim.Ben onlara maasımdan para odeyim.Trilyon verseler eski halime değişmem be kardeşim.hayırlı aksamlar.sonuc çıktı mı bilgilendirecegim seni.

Merhaba arkadaşlar.Slm arkadaşım benim de senin gibi 2 ayagımda tobuk parçalanması oldu banada Ankara'dan % 28.2 olan geldi.Maaş baglanması için 28.04.2015 müracaat ettim şuan 2 gün önce müfettiş ifade verdim.müfettiş kaza ile ilgili şahitleride dinleyecek.Sonrası ne olacağını bilmiyorum.bu konuda bana yardımcı olur musunuz.Birde % 28.2 olana ne kadar maaş bağlanır tahminen.İşyerinden sağlık nedeni ile ayrıldım ve iş yerine kıdem ve iş kazasından dolayı tazminat davası açtım.tahminen ne kadar tazminat alırım.7 yıl 9 ay calisdim.

Üst Alt