Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum değişirse Ekpss atamamda bir sıkıntı yaşar mıyım?

cemkaleli

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
24
Arkadaşlar onlisansdan 87 aldım sınavdan sonra raporum değişti yeni tanılar eklendi herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ?

raporuma bir kaç hastalık daha eklendi sıkıntı yaşar mıyım ?

Sınavı bilmiyorum ama rapora ek yapılırsa yüzdesi yükselir annem öyle oldu

yüzdesi yükseldi tabiki doğal olarak 46 dan 80 e yükseldi

Raporu kurul mu verdi peki Engelli kartı çıkarın yeni ve maaş başvurusu yapın 80 olursa yükseliyor maaşınızda

o maaşı herkese vermiyorlar aile durumum iyi :D

raporu hastanedeki kurul verdi tabiki ankara şehir hastanesi

Aile durumuyla engelin alakası yokki yüzde 80 engellisin annem 89 engelli devlet bakıcı tayin ediyor aileden annen bile baksa sende annende maaş alıyor bizim komsununda durumu gayet iyi evler arabalar tarlalar ama hem engellisi hemde kendi bakım aylığı alıyor yani durumla engelin alakası yok 😅😅🙏

Soru 20: Engelli aylığı verilirken yalnızca istenilen rapor oranı yeterli midir?
Hayır, yeterli değildir; aynı zamanda engellinin çalışmaması veya emekli olmaması, nafaka bağlanmamış veya bağlanabilecek durumda olmaması ve hane içinde kişi başına düşen gelirinin muhtaçlık sınırının altında olması gerekmektedir.

Muhtaçlık değerlendirmesi; hanede yaşayan tüm bireylerin gelir, servet ve harcamaları ile nafaka yükümlülüğü dikkate alınarak yapılmaktadır. yazıyor aile ve sosyal politikalar bakanlığının sitesinde

Engelli birey zaten yüzde 80 ise çalışması sıkıntı bunu heyette onaylıyor emekli olması içinde tam heyet raporu gerekiyor bütün branşlardan onuda herkese vermezler nafakaya gelince engelli bireye nafaka düşmüyor gelir bilgisi araştırıyorlar ama insanlar uyanık akraba üstüne yapıyor herşeyi kısaca herşey kulp bulunuyor Türkiye işte 🙏

Anladım dediğim gibi işte ankarada yaşıyorum burda öyle kolay olmuyor öyle şeyler evi denetlemeye geliyorlar vs

Arkadaşlar sınavda görme katagorisinde girdim ve 87 aldım sınavdan sonra raporum değişti yüzdesi ve yeni hastalıklar eklendi atamamda sıkıntı çıkar mı ?

Yok sıkıntı çıkmaz. Rahat olun atanırsınız yine. Hem mantık olarak bir düşünün engel oranını artırmayı siz mi tercih ettiniz. İnşallah atarlarsınız hayırlısı olsun.
Geçmiş olsun

Üst Alt