Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporum Yüksek Sağlık Kurulundan eksik evrak gerekçesiyle geri dönebilir mi?

ipeksi

Üye
Konular
57
Reaksiyonlar
3
Merhaba arkadaşlar benim şahsi sıkıntım doktorumun heyete gireceğim hastanede normalde tetkik yapılması gereken rahatsızlıkta sadece muayene ile yetinip ve sonundada heyettende bu doğrultuda rapor çıkması, anlımda yazmadığı halde doktorda heyette bana inanıp rapora yazdılar şaşırdım doğrusu (rahatsızlığım aslında benim tarzımda kaza geçirenlerin büyük çoğunluğunda olan cinsten bir durum bunuda belirteyim)

şu yüksek sağlık kurulu (iş kazalarına bakan) eksik bilgi veya belge var diyerek raporları geri çevirdiği oluyor mu? Yani çok mu sıkılar yoksa elma yerine armutta olur ikiside sonuçta meyve tarzındamı hareket ediyorlar

bilgi veya tecrübesi olan arkadaşların bilgilendirmesi riza olunur.

Ankara raporumu onaylarsa E-Devlet sitesinde hemen görünür mü?

Merhaba arkadaşlar merak ediyorum Ankara raporumu onayladığında maaş başlangıcımı falan E devlette hemen görünürmü?Yoksa kafalarına göre mi giriyorlar bilgileri.

Siz sanırım yeni başvurdunuz öncelikle bölge sağlık kuruluna gider ondan sonra eğer ret gelirse yüksek sağlık kuruluna gider orası ise genelde araştırma veya üniversite raporu istiyor

Cemil benim raporum iş kazasından dolayı olan rapor yani bölge sağlık kuruluna değil direk Ankara Kocatepe SGK ya gidip heyete giriyor ben onu sormuştum birde raporum zaten araştırma hastanesinden anlayamadım nasıl oluyor bu işler karıştırmadan açıklayabilecek birileri var mı?

Bu şansınıza kalmış bence. Ama eğer iş kazası sonucu oluşan kısıtlılık MR vb. bir şeyle tespit edilmesi gereken bir şeyse ve hastane bu tespiti yapmamışsa, sgk sağlık kurulunun hastaneden yeniden bilgi istemesi olasıdır.

Raporum geri döndü?

selam Ankaradan dönebilir diye yazdığım raporum geri döndü malesef...bugün sgk dan aradılar raporum araştırma hastanesinde düzenlenmişti bu kez üniversite hastenesinden istiyolarmış ama 3 bölümden bahsetti nöroloji,psikiyatri ve ortopedi sadece bunlara girecekmişim anlamadım bu ne demek oluyor yanlızca 3 bölüm

Eksik olan değerlendirme sadece o üç bölüme dairmiş demek ki. Veirlecek sevkle sadece o polikliniklere gidip işlemlerinizi tamamlayacaksınız...

hey gidi cerrahpaşa geçmem önünden geçmem....

Evet sevgili arkadaşlarlar 7 aydır uğraştığım iş kazası raporum ankaradan eksik evrak gerekçesiyle döndü cerrahpaşaya sevk oldum bende! İlla üniversite hastanesinden istiyolarmış tamam da aynı şeyleri istiyolar azcık fark var, benim sorum Cerrahpasa dan yada üniversite hastanesinden rapor alan varmı her bölümün heyeti faklıymış ve sgk ya ben götürcekmişim onlar göndermiyomuş raporlarımı bilgisi olan arkadaş cevaplarsa sevinirim...

Iyi işte enazından tüm raporları eklersin yani tetkikleri sana önerim film ve mr ları cd ye çekitr orada çekilirken söyle cd ye de çekiyorlar ve evrağa ekle sonuç muhakkak olumlu olur şansın bol olsun

İş kazası geçirdim ama Ankara normal özürlü raporuna göre tespit istedi?

Merhaba arkadaşlar iş kazası geçirdim kaza sonucu şiddetli beyin kanamasından dolayı sağ tarafım ve sol kolum güçsüzleşti felç diyolar galiba her neyse SGKnın sevkiyle Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştıma hastanesinden heyet raporu aldım Ankaraya gönderildi fakat Kocatepe SGK eksik evrak gerekçesiyle üniversite hastanesinden tamamlanmak üzere rahatsızlığımın derecesini sordu buraya kadar herşey normal ama Kocatepe normal özürlülere verilen cetvele göre FAS evresini sormuş benimki iş kazası cetveller farklı ama neyse cerrahpaşadan aldım heyet raporunu tekrar, şu an Ankara yolunda raporda;
3-Ağır Orta Kişi her iki ekstremiteyi kullanabiliyor fakat kendine bakım aktivitelerinde zorlanıyor - %80
1-Hafif-Ayağa kalkabiliyor-Kısa mesafe yürüyor fakat eğim, yükselti, basamaklar, derin sandalyeler ve uzun mesafelerde zorluk çekiyor-%20

ağır orta olan kollarım hafif olanda bacağımın değerlendirilmesi, buradan nasıl bir sonuç çıkabilir acaba Kocatepeden normalde formüle göre 84 çıkıyor ama ben normal özürlü değilimki iş kazası geçirdim iş kazası cetvelinde hafif orta ve ağır var.İşin içinden çıkamadım lütfen fikri veya bilgisi olan yazsın

Demek ki bu değerlendirmeyi sgk sağlık kurulu yapacak. Hastaneden sadece tanı istenmiş...

Maalesef sonuca dair hiç bir fikrim yok. Bekleyip göreceğiz hep beraber.

Üst Alt