Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Reddedilen Yeşilkart başvurusu için 2022 alıyor olmamın faydası olur mu?

eryaman

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
0
yeşilkarta başvurdum red geldi gelir düzeyi tutmuyormuş benim raporumda 2022 maddeden yararlanır yazıyor 2022 madde diyorki hastane bakım için yeşilkart verilir diyor raporu yeşilkart bürosuna götürüp yeniden heyete sokarlarmı acaba sonuç neolur

bir itiraz dilekçesiyle rapor fotokopisiyle tekrar kurula girer

sonucu bekle derim

teşekkürler aynı şekilde verdim perşembe kurula girecek ordaki memur zor biraz dedi aylık gelirde bana düşen 300 tl çıkarmışlar

kardeşim 2022 maşi alan her kimse yeşil kart ala bilir kurula dahi hirmesine gerek yok

bence çıkması lazımdı rapora bile gerek yok nufusdan aldın vukuatlı nufus kayt örneginde yazar zaten

Evet, teorik olarak 2022 maaşı alan biri başka bir sosyal güvencesi yoksa Yeşil Kart alabilir. 2022 sayılı yasa bunu gerektiriyor. Bu kanun maddesini öne sürerek şansını deneyebilirsin...

Madde 7 – Bu Kanundan yararlananların tedavi giderleri, 18.6.1992 tarihli ve 3816 sayılı Ödeme Gücü Olmayan Vatandaşların Tedavi Giderlerinin Yeşil Kart Verilerek Devlet Tarafından Karşılanması Hakkında Kanun hükümlerine göre yeşil kart verilerek karşılanır.

abi yanlış anlaşıldı ben 2022 maaşı almıyorum yeni başvuru yaptım demek istediğim raporumun arkasında 2022 den yaralanabilir yazıyor 2022 madde derki hiç bir sosyal sağlık güvencisi olmayana yeşilkart verir .şu anda maaş almıyorum

2022 maaşı almıyorsan 2022 sayılı yasaya dayanarak Yeşil Kart da alamazsın.

Üst Alt