Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Retina kök hücre nakli olan var mı?

Konular
13
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar retina kök hücre nakli olan nasıl oluyor süreci paylaşabilir mi

Kayseri acibadem hasranesinde bir profesor var prof dr ayşe öner ayni zamanda kayseri erciyes universitesininde doktoru .benim sag gozum hic gormuyor kan pıhtı attı sag gozumu kaybettim.ayse hanima gittim kayseriye beni kök hücre nakli sırasına aldı yaz sonu gibi nakil yapılacak.ameliyat 30000 tl mis.ama iyileseceginin yada nekadar gorebileceginin garantisini veremiyorlar.sadece bir umut yani.bakalim sonucu yasayip gorecegim

Yalniz bu konuda en buyuk umut tavuk karasi hastalari icinmis.onlar icin basari sansi daha yuksekmis

Yeni yeni şeyler görüyorum öğreniyorum. Bende gideyim acıbademe benim de retinalar bozuk :)

Geçmiş olsun
Vallahi bende de var tavuk karâsı
Gece körlüğü de var
Sağ göz yüksek miyopi 0.3
Sol göz bleteral 00.5
Gözlük pek kullanmam
Sol gözden katarakt ameliyatı oldum

toktorum telefon numarası ve isim soyadı sizde varmı varsa paylasmanız mumkunmu yoksa bulmanız mumkunmudur ?

pardon doktor olcaktı

Merhabalar
Kök hücre naklini pıhtı atan sağ gözünüze mi yaptıracaksınız,konuyla ilgili biraz bilgi verebilirmisiniz bize lütfen

Hangi hastalar için öneriliyor? Görme kaybının ne zaman olduğu önemli mi? Uzun yıllardır görmeyenler için de yapılabiliyor mu?

İstanbul Beyoğlu ve Ankara Ulucanlar Göz Eğitimde Araştırma Hastanelerinde öğretim görevlisi hocalardan da bir görüş alsanız (Örneğin Mehmet Yasin Teke) 30.000 deneysel bir operasyon için biraz fazla bir rakam gibi geldi bana. OCT çekildikten sonra retinada ve görme sinirlerinde kök hücre nakli için bircanlanma olup olamayacağını en gerçek hali ile söylerler size bence. Membra Amniyon Zar Örtme Operasyonları korneadaki ödem temizliği ve çizik tedavisi için uygulanıyor retina kök hücre naklini ilk kez duyuyorum.

Benim de retinam gelişmemiş. Yani köpük kıvamında kalmış. Ben de bebekken Almanya'da amilyat olmuştum. Bu göz konusunda dünya 3. sü bi profösör amilyat etmişti beni, ve retina damarlara yapışık kaldığı için ayırırken bir sıkıntı çıkarsa ilerde olma ihtimalini de kaybederiz diye amilyat yarıda kesilmiş. Bu durum içinde geçerlimi acaba ben de doktora bi gitmem lazım. Ben de doktorun adını soyadını falan tam alabilirsem iyi olur benim içinde belki.

Biz Ukraynada Kök Hücre terapisi yaziyoruz ama göz hastaliklarinda hic uygulamadik. Genelde CP hastaları, otizm, parkinson, Seker diabeti, karaciger hastaliklari, kalp krizi ve saire hastaliklarda cok Büyük faydalar saglamaktadir..

Kayseri Acıbadem hastanesinde kök hücre tedavisi yaptıracak olan var mı acaba.benim babama yapılcak,sıra bekliyor.ama cok uzun süre sonraya gün veriyorlar,bekleyenlerle bilgi paylaşimi için konuşmak isterim

merhaba, optik sinir veya retina için kök hücre nakli olan var mı biz de araştırıyoruz, eğer paylaşırsanız sevinirim.

sidaaa
Size ne zaman yapılacak gün verildi mi?

Kayseri acibademde kök hücre çalışması yapıyorlarmış. bendede sarı nokta hastalığı var doktor banada yapabileceğini soyledi. Ancak bazi resmi presudurler varmış onu bekliyorum. Yedi sekiz ay oldu basvurduktan sonra. Corona samgini sebebiyle işlemler durmuş hala bekliyorum eğer kök hücre tedavisi olan varsa bilgi verirse memnun olurum. Allah herkese şifa versin. Kök hücre tedavisi özellikle tavuk karası ve sarı nokta üzerine ama diğer retina sorunlarinida kapsıyor galiba en iyisi hastaneden sormak onlar daha iyi bilgi verirler.

Kayseri Acıbadem Hastanesi'nde sarı nokta hastalığı için kök hücre tedavisi olanlar tedavi sonuçlarını paylaşırsa bizede faydası olabilir belki tesekkurler

Merhaba arkadaşlar
Genel durumu iyi sayılabilecek bir gece körlüğü hastasıyım. Bu hafta Dr Ayşe Öner ile Acıbadem hastanesinde görüştüm. Kök hücre çalışmalarının olumlu olduğunu söyledi. Özellikle hastanın durumu ne kadar iyiyse kök hücre tedavisine de o kadar iyi yanıt aldıklarını belirtti. Operasyon ücreti tek göz için 20bin lira. Aranızda kök hücre tedavisi görmüş birisi varsa yaşadıklarını paylaşabilir mi?

Arkadaşlar, kayseri acıbadem de tavuk karası için tedavi olanlsr varmı? Bilgilendirebilecek kişilere ihtiyacım var ?

Retina hastalıkları konusunda bir çok doktor kök hücre uygulamasından bahsediyor ancak benim anladığım bu bir tedavi yöntemi değil terapi yöntemi gibi görünüyor.
Kök hücre uygulamasından alınan verimlilik hastadan hastaya değişiyor gibi kimi hastada %10 kimi hastada %20 etki yaparken kimi hastada hiçbir etki yapmıyor gibi görünüyor
Kök hücre uygulamasında Ankara’da doktor umut arslan ve profesor doktor emin Özmert kendi muayene yerlerinde hastalara bakıyorlar
Bu doktorların muayene ücretleri bile 3500 TL ile 4500 TL arasında değişiyor ben bu doktorlara gitmedim yaptığım araştırmalar sonucunda bu doktorları buldum
Kök hücre uygulaması Retina hastaları için ne yazık ki hala bir tedavi yöntemi değil uygulanan hastalarda %5 %10 %15 %20 gibi olumlu sonuçlar verebilirken hiçbir olumlu sonuç vermeyen hastalarda gözlemlenmiş.

Bu konuda oldukça sınırlı bilgi var sizden ricam bu konuda bildiğiniz şeyleri bizimle paylaşmanız ve kök hücre uygulamasını yaptıran arkadaşlar varsa deneyimlerini burada bizimle paylaşması çok iyi olur

Saygı ve sevgiler

Son iki hafta içerisinde de Ankara’da üç tane farklı hastaneye gittim. Ankara eğitim ve araştırma hastanesi Ankara Dünyagöz hastanesi ve son olarak Ankara Bilkent Şehir hastanesi olmak üzere…
Evet benim hastalığıma kök hücre nakli yapılabilmekte ancak bunun için muayene sonucunda elde edilen sonuçların kök hücre nakline uygun olması gerekiyor.
Örneğin muayene sonucunda görme oranızın %10 ve üzeri olması gerekiyor %10 ve altındaki görme durumlarında bu tedaviyi alamayacağınıza karar veriliyor tedaviyi alsanız da olumlu sonuç alamayacağınızı söyleniyor.
Yazıyı daha fazla uzatmadan şunu söyleyebilirim ki bu tedaviyi uygulatırmak için başvurabileceğiniz hastane Ankara Bilkent Şehir hastanesi doktor olarakta Nil İrem uçgun.
Anlayacağınız bu tedavi %10 ve üzerindeki görme durumlarına da işe yarıyor muş %10’un altını da görmeye sahipseniz bu tedavi işe yaramıyormuş..
Bana biraz anlamsız geldi ama yapacak bir şey yok.

%10 ve altında görenler için bu tedavi olumlu sonuç vermiyor muş hah hah hah

Üst Alt