Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık güvenceleri arasındaki geçişte oluşan boşluktaki sağlık giderleri...

derinmavi

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
BENİM SORUNUM SSKLAYDI :)

İlk ise giris tarihim 10 03 2005 ssklı olarak calısmaya basladım
uludag uversitesinen aldıgım 60 ozurlu raporum var.
diyaliz hastasıyım
şu an nakilliyim daha önce annemin kurumundan faydallanyordum. kendim ise girince ilk uc ay kendi kurumumdan faydalanmyorum ki bu yuzden bende daha once yaptıgım gibi 3 ay annemin kurumundan yararlandm...
Ssk bana kendi güvencem oldugu ıcın 3 aylık diyaliz masraflarn benden istiyordu

peki, ben kronik bir hastayım bu 3 ay diyalize girmeden durumazdım nasıl olucaktı?
Burdakı ssk kurumu calısmasaydın bıze ne dıyorlar ben zaten evde otururken ssk bana bakıyordu ben üretime geçtim prim ödüyorum şimdi kurum bana yok olmaz diyor..
3 aylık diyaliz masrafı ödemek zorundasınız dediler.

Sonuçta ssk beni mahkemeye verdi ve mahkemelik olduk ..Mahkememiz sonuçlandı ve ben kazandım sadece avukat masrafı oldu Neyse çok uzattım herkes hakkını arasın arkadaşlar.

Evet evet, sanırım bu tür davaları üst üste kaybedince sgk, başlanan tedavinin kesintiye uğratılamayacağı yönünde bir karar yayınladı geçenlerde...
Bu işler böyle, söke söke... ::)

Evet bülent bey haklısınız bu süreç içinde sgk kaç kere gidip geldim görüşmediğim müdür amir kalmadı hiç biri anlamadı beni davadan vazgeçmem yönünde bir sürü telkinlerde bulundular yoksa kayberdersniz gelin anlaşalım yönünde bir çok konuşma yaptılar benle ama yılmadım ve kazandım
çünkü benim hakkımdı.
Benden sonrada bursada arkadşlarım işe girdiler aynı duruma düştüler onlarda onlarıda mahkemeye verdiler onlar da benden güç alıp kazandılar herkes şimdi mutlu bir şekilde işine gidip geliyor ben
o gün geri çekilseydim inanın bu böyle kapanıp giderdi...

Üst Alt